uczucia a stosunek

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
kometa
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2017, 08:28

uczucia a stosunek

Post autor: kometa »

Witam , Na wstępie muszę was przeprosić bo jestem osobą nie a seksualną aczkolwiek mam nieco wspólnego .Pisze do was bo od zawsze miałam problem z łączeniem miłości ze stosunkiem dla mnie to dwie różne rzeczy.Dodatkowo przeraża mnie fakt że dla większości facetów seks jest albo ważniejszy albo tak samo ważny . Każda moja relacja z facetam kończyła się fiaskiem bo zawsze mam wrażenie że chodzi tylko o jedno. Dosłownie nie umiem nic do nich poczuć .W społeczeństwie utarło się przekonanie ,że seks jest bardzo ważny w związku a kobieta musi na każdym kroku dawać wyraz swojej miłości robieniem rzeczy których nie chce.Wiem że to raczej moja wina ale seks kojarzy mi się dość negatywnie a szczytem romantyzmu wydaje mi się aseksualny związek. Nie chce się z tego leczyć bo nie chce nawet myśleć inaczej.Myślicieli ,że miałabym szanse poznać faceta który pozostał by na czułościach.? Proszę o wyrozumiałość .
Awatar użytkownika
Bartek95
ASiołek
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:03

Re: uczucia a stosunek

Post autor: Bartek95 »

Hmm po tym co przeczytałem wnioskuję, że po prostu nie lubisz w heteroseksualnych facetach tego że ciągnie ich do seksu ( jeśli chodzi o mnie to u mnie zbudza to zazdrość). Jeżeli nie czerpiesz przyjemności ze stosunku jest on dla ciebie obojętny bez wrażeń to jesteś aseksualna. Jeżeli nie jesteś w stanie się zakochać jesteś aromantyczna. Są faceci heteroseksualni którzy nie lubią seksu albo nie potrzebują aż tak no ale to jest rzadkość. Zdrowy facet reaguje dużo bardziej na bodźce niż kobieta dlatego gdy jest blisko obiektu albo ogólnie w związku to jest mu trudniej się hamować niż np kobiecie.Ale wracając do twojego problemu wyjścia masz takie, że albo zwiążesz się z aseksualnym chłopakiem i będziecie w białym związku opartym tylko na romantyzmie ale i pieszczotach bez seksu ( z tym ze wielu asom przeszkadzać może przytulanie całowanie etc.) albo szukaj faceta typowego romantyka który ma władze nad ptaszkiem :). Pozdrawiam i powodzenia życzę ;D
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: uczucia a stosunek

Post autor: Słomiany Zapał »

kometa pisze:Myślicieli ,że miałabym szanse poznać faceta który pozostał by na czułościach.? Proszę o wyrozumiałość .
Oczywiście, że jest szansa poznać kogoś, kogo interesują uczucia i seks nie będzie potrzebny - jeśli będziesz szukać wśród asów, może ktoś demiseksualny też by na to poszedł(?). Natomiast jeśli wśród seksualnych to nawet osoba z małymi potrzebami będzie chciała je realizować i nawet jeśli taki seksualny będzie super romantyczny i czuły to te potrzeby seksu w nim będą, ale to jak traktuje seks to kwestia indywidualna. Najlepiej rozglądaj się za kimś, kto ma takie potrzeby i spojrzenie na te sprawy jak Ty - to ułatwi dogadanie się. Zbyt duże różnice zawsze wymagać będą sporej elastyczności od obu stron i kompromisów, a z tym to bywa różnie - chyba, że oboje będziecie na to gotowi.
kometa pisze:Wiem że to raczej moja wina ale seks kojarzy mi się dość negatywnie
Z powodu złych doświadczeń? Boisz się, masz awersję z tego powodu? Wspominałaś, że nie jesteś aseksualna i z tego powodu myślę, że warto by było, abyś sobie odpowiedziała na te pytania.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach :ciasto:
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: uczucia a stosunek

Post autor: AlaZala »

Wydaje mi się, że Ty jednak jesteś aseksualna. Aseksualizm nie musi wiązać się z brakiem odczuwania potrzeb seksualnych, ale może być właśnie wyraźnym rozdzieleniem między miłością a seksem.

W kulturze przyjął się schemat takiego związku-kombajnu, który ma łączyć w sobie seks, miłość, wychowywanie dzieci i wspólne gospodarstwo domowe. Tymczasem są to zupełnie inne sprawy i nie muszą się łączyć. Każda relacja może zawierać w sobie dowolny zestaw cech i wcale nie trzeba uprawiać seksu i mieszkać z kimś, kogo się kocha, nie trzeba kochać kogoś z kimś uprawia się seks, ani też nie trzeba uprawiać seksu z kimś, z kim wychowuje się dzieci. Można też zaspakajać potrzeby seksualne przez masturbację i nikogo do tego nie angażować.

Możesz więc poznać kogoś do znajomości o dowolnym charakterze, ale lepiej go nie szukać wśród zwolenników związków-kombajnów.
ODPOWIEDZ