Czy jestem ASem?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Veil
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2017, 12:44

Czy jestem ASem?

Post autor: Veil »

Cześć wszystkim. Przeglądam to forum od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Jestem w związku od kilku lat. Jestem ponad dwudziestoletnią kobietą. Zaczynam podejrzewać, że "coś jest ze mną nie tak"- gdy byłam nastolatką i hormony dawały o sobie znać miałam bardzo duże potrzeby seksualne, za to teraz jako osoba dorosła w ogóle nie potrzebuję seksu ani masturbacji. Boję się, że przez to mój wieloletni związek się skończy. Czy jest jakaś możliwość by dowiedzieć się, czy to aseksualizm, czy coś innego? Odczuwam przyjemność z seksu, ale czuję blokadę przed uprawianiem go. Gdy wypiję lampkę wina jest łatwiej. Mój partner nalega na krok w stronę wspólnej przyszłości, chce się zaręczyć i zamieszkać razem, podczas gdy ja unikam tego jak mogę. Jestem przerażona bo czuję, że nigdy już nie będę szczęśliwa. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam, V.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Słomiany Zapał »

A zastanawiałaś się nad tym dlaczego masz tę blokadę? Wizyta u jakiegoś dobrego seksuologa mogłaby pomóc wyjaśnić sprawę.
Veil
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2017, 12:44

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Veil »

Zastnawiałam się i wydaje mi się, że może mieć na to wpływ mój pierwszy nieudany związek oraz zbyt wczesny pierwszy raz.
Nightfall

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Nightfall »

gdy byłam nastolatką i hormony dawały o sobie znać miałam bardzo duże potrzeby seksualne, za to teraz jako osoba dorosła w ogóle nie potrzebuję seksu ani masturbacji.
Może nie ma sztywnych reguł, ale zwykle asy czują, że są asami właśnie od okresu dojrzewania. Tymczasem ty miałaś ten popęd, ale w czasie gdzieś zniknął. Chyba najlepiej wybrać się do seksuologa.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: AlaZala »

To nie wygląda na aseksualizm. Czy problemem nie jest to, że nie czujesz się w pełni przekonana do swojego obecnego partnera?
Veil
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2017, 12:44

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Veil »

Czyli skoro ten "problem" objawił się u mnie w wieku dorosłym to znaczy, że może mieć inne podłoże niż orientacja?
Nightfall

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Nightfall »

Pewnie, że może mieć inne przyczyny. Może fizjologiczne, może psychiczne,a może jedne i drugie ;) Jednak to, że wypicie lampki wina, które Ci pomaga, skłania do przypuszczenia, że mogą to być problemy związane z psychiką ;)
Awatar użytkownika
Bartek95
ASiołek
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:03

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: Bartek95 »

Asem nie bardzo możesz stać się z czasem to jest tak jakby nie od łączną część człowieka która nie zmienia się sama z siebie. Samo odczuwanie przyjemności z seksu kwalifikuje Ciebie jako osobę seksualną czyli zdolną w 100% do odbycia stosunku. Jeśli są jakieś "ale" w związku z tym to leżą one raczej w podłożu psychicznym ( bądź fizycznym) a nie w orientacji. Dlatego osobiście polecam lekarza może nie koniecznie seksuologa a raczej psychologa bo problem leży bardziej w twoim stosunku do związku z chłopakiem a nie do samego życia seksualnego. Strach obawa hamuje twoje libido a alkohol pozwala ci się rozluźnić i zapomnieć stąd ta odwaga w tym kierunku. Poproś partnera o to żeby robił to co lubisz jeśli chodzi o te klocki, stwórzcie atmosferę, zbliżcie się do siebie jeszcze bardziej pod każdym względem. Nie jestem w stanie konkretnie powiedzieć bo nie wiem co lubisz, co uważasz za atrakcyjne/urocze co ci imponuje. Te uczucia pomagają zwalczać lęk a nawet wzmocnić wcześniejsze uczucia do partnera oczywiście oboje musicie się starać. Pozwól mu siebie otworzyć :)
MrSpock

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: MrSpock »

Dużo osób tutaj nie jest aseksualnych ale nie akceptują seksu jaki jest ogólnie zany. Ja lubię tylko seks mistyczy tak mniej więcej raz na miesiac.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: panna_x »

A jaki to ten mistyczny?
MrSpock

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: MrSpock »

To jest najłagodniejsza forma seksu tantrycznego. Coś jak Kamasutra. Prawie że nie ma żadnych ruchów tylko się leży razem przytuleni i rozmawia. Przypomina to medytację. Stwierdzono że taki seks wydziela pozytywne uczucia, natomiast przy szybszych ruchach od razu gwałtownie pojawiają się bardzo negatywne odczucia. Spowodowane to jest wadą genetyczną bo tak nie powinno być żeby te negatywne odczucia sie pojawiały.
LuckyMan
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2022, 10:39

Re: Czy jestem ASem?

Post autor: LuckyMan »

Veil pisze: 4 wrz 2017, 12:54 Cześć wszystkim. Przeglądam to forum od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Jestem w związku od kilku lat. Jestem ponad dwudziestoletnią kobietą. Zaczynam podejrzewać, że "coś jest ze mną nie tak"- gdy byłam nastolatką i hormony dawały o sobie znać miałam bardzo duże potrzeby seksualne, za to teraz jako osoba dorosła w ogóle nie potrzebuję seksu ani masturbacji.
Skąd się dowiedziałaś o możliwości bycia aseksualną? Ktoś Ci o tym powiedział czy sama się domyśliłaś?
ODPOWIEDZ