Znów mam nową pracę!

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

A cóż to za ograniczenia? Jak ktoś coś konkretnego wie na ten temat to niech się podzieli wiedzą.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Post autor: DZIEWICA8 »

W nowej pracy ciężko. Mam do ostemplowania całe stosy segregatorów wypełnionych ciasno pitami. Kierowniczka ciągle mnie pogania. Ale to nic wytrzymam.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

To trzymam za Ciebie kciuki bo sam nie cierpię poganiania; zwłaszcza kiedy praca ma być wykonana ,,tak dokładnie jak w danej chwili, ale szybciej."
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
od nowa
ciAStoholik
Posty: 342
Rejestracja: 3 lip 2009, 07:28

Post autor: od nowa »

To już nie wspomnę o swojej :) szybciej, więcej, lepiej... ale ja to nawet lubiłam :thumbsup: Ot, takie sprawdzanie czy się da.
Sex jest przereklamowany...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Teraz, od 3 stycznia mam nowy staż, w Urzędzie Miasta, Wydziale oświaty i wychowania. Do tej pory robiłam proste rzeczy typu: stemplowanie, układanie dokumentów. Od dziś zaczęłam wprowadzać dane do komputera, to mi się zdecydowanie bardziej podoba.


Uzupełnienie do wcześniejszych pytań Agnieszki i Motyla Ciemnego:
W Urzędzie Skarbowym pracowałam w dziale księgowości, zajmowałam się podatkiem Vat 7, to był mój czwarty z kolei staż.
oraz Libry:
Nie ma ograniczonej liczby staży, trzeba tylko spełniać warunki, na przykład 12 miesięcy bez zatrudnienia.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Czas szybko leci, staż niedawno się zaczął, a to już za półtora miesiąca się skończy. Od początku jego trwania robiłam wiele różnych, ciekawych rzeczy.
Jestem już zapisana do nowego projektu, gdzie jest kilka szkoleń, wycieczki, spotkania z doradcami zawodowymi i staż 3 miesiące. Jeśli się dostanę, to może się to zacząć już od lipca. Czekam na to z utęsknieniem.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Dziewico, skończyłaś dużo staży, a stałej pracy nadal nie dostałaś. Może warto skończyć jakiś znaczący kierunek podyplomowy albo nauczyć się jakiegoś języka? Zrobić coś, co znacznie zwiększy znalezienie stałej i dobrej pracy. Obawiam się, ze kilka staży niezbyt dobrze może wyglądać w CV. Potencjalny pracodawca może sobie pomyśleć 'A dlaczego nie zaproponowano jej pracy po stażu?'

Mam nadzieje, ze nie uraziłam Cie tym wpisem - chce tylko pomoc.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Potwierdzam :roll: post powyżej :P Staż jest dobry dla osób młodszych, uczących się jeszcze i będacych na studiach itd. :P Więc tez sie nie obraź mówiac o wieku, ale pracodawcy cenią sobie osobe która miała stałą posade, nawet własną firme/działalnosc przez jakiś okres czasu, bo wtedy widza ze to osoba sumienna i kompetentna na ktorej można polegac i nie bedzie zmieniać pracy i skakać do innej jak pszczółka z kwiatka na kwiatek :P
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja naprawdę chciałabym mieć już stałą pracę, ale w Lublinie jest bardzo trudno o pracę. Jest mało ofert, większość dużych zakładów przemysłowych jest zlikwidowana. W samym tylko Lublinie jest 17 tysięcy zarejestrowanych oficjalnie w Urzędzie Pracy bezrobotnych, a wszystkich na pewno jeszcze więcej.
Moje staże jak dotąd były głownie w Urzędach, a tam można dostać pracę tylko jeśli się wygra konkurs. Takich konkursów jest mało i zawsze jest kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób chętnych na jedno miejsce. Właśnie dlatego nie proponowano mi pracy po stażach. Idę na staże, żeby mieć jakieś zajęcie, pieniądze i składki na emeryturę i ubezpieczenie i żeby nie siedzieć w domu.

Do Jo i Keri: Skończyłam filologię polską i podyplomowe studia z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Mam 3 lata doświadczenia w pracy biurowej. Myślałam, żeby się jeszcze dokształcić. Jakie studia lub szkołę radzicie mi skończyć.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Libra

Post autor: Libra »

Jo pisze:'A dlaczego nie zaproponowano jej pracy po stażu?'
w tym roku weszła nowość - potencjalny pracodawca musi dać zaświadczenie, że zatrudni daną osobę po ukończeniu stażu na taki sam okres jaki trwał staż(czyli np. 4 miesiące stażu a potem 4 m-ce umowy). Wiem, dalej mało.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Dziewico nie orientuje sie akurat w twojej dziedzinie :roll: . Wiec za bardzo ci w tym nie pomoge ale przedstawiłem tylko wersje jakbym patrzył na taka osobe gdybym był pracodawca :P Miałem 2 lata firme i chyba jeszcze raz ją wznowie choc została zamknięta :P Na staż nie mam po co isc bo tam gdzie bym poszedł bym był wyrodnikiem a mój fach to nie roboty drogowe gdzie łopata jest podstawą, choć tez sie kopie ale w innym celu... Ja mam po prostu dosc juz stazystów z różnych dziedzin nie zwiazanych z wykonywanym zawodem... Tam gdzie pracuje panuje BURDEL bo nie ma fachowcow a ponad polowa to stażysci :roll: Ale wiem ze moje 2 lata z własna działalnoscią bedą wliczone i inaczej spojrzą na to :P Wiec dziewico jesli myślsz o stałej posadzie, to poszukaj w internecie nawet komentarzy samych furumowiczów ktorzy sie wypowiadaja, może coś z tego jakieś wnioski wyciągniesz. Ja np wiem ze mgr nie robię tylko wybieram II kierunek na inz i bede miał dwa inz a potem uprawnienia na oba bo mgr to nic nie da a w urzedzie nie chce siedzieć :P Nawet chodzić tam :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Libra pisze:
Jo pisze:'A dlaczego nie zaproponowano jej pracy po stażu?'
w tym roku weszła nowość - potencjalny pracodawca musi dać zaświadczenie, że zatrudni daną osobę po ukończeniu stażu na taki sam okres jaki trwał staż(czyli np. 4 miesiące stażu a potem 4 m-ce umowy). Wiem, dalej mało.

Nie wiem, czy to jest prawda, ja obecny staż zaczęłam 3 stycznia, ale umowa między pracodawcą a projektodawcą została podpisana jeszcze w tamtym roku. Nikt nie mówił mi, że zostanę po stażu zatrudniona.
Na targach pracy w kwietniu była pani reprezentująca Miejski Urząd Pracy, ja się ją o to pytałam i ona powiedziała, że wcale pracodawca nie ma obowiązku zatrudnić stażysty. Cały czas Urząd Pracy daje ludziom staże w różnych urzędach, a tam na wszystkie stanowiska są konkursy.
Za to, gdy w kwietniu zapisywałam się do projektu, który opisuję powyżej, to tam pani powiedziała, że po tych stażach jest szansa na zatrudnienie.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ