Znów mam nową pracę!

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Tak jak to już wcześniej obiecałam, zdaję Wam relację z mojej nowej pracy w sądzie. Otóż przepracowałam w nim już pierwszy tydzień, niepełny, bo praca zaczęła sie od 1 kwietnia, czyli od wtorku. Pracuję w godzinach 7.30 - 15.30. Jak na razie przepisuję na specjalnych formularzach postanowienia sądu, odnośnie skazanych, potem adresuję koperty i wkładam do nich formularze. Gdy nazbiera sie już dużo przepisanych formularzy i kopert to jedna pani z mojego działu stawia na nich pieczątki, a druga zanosi je do innego działu, aby je wysłać pocztą. Jak na razie praca mi sie podoba: wyrabiam sie rano spokojnie i się nie spóźniam, nikt w pracy mnie nie popędza, ani zbytnio nie kontroluje, mogę jeść, pić, wychodzić do toalety, kiedy zechcę, mam pracę niedaleko od domu i nie muszę dojeżdżać. Tak, więc jak na razie wszystko jest ok! Oby tak było dalej! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
nehemia
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 22 lut 2008, 19:02
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Znów mam nową pracę!

Post autor: nehemia »

DZIEWICA8 pisze:Tak jak to już wcześniej obiecałam, zdaję Wam relację z mojej nowej pracy w sądzie. Otóż przepracowałam w nim już pierwszy tydzień, niepełny, bo praca zaczęła sie od 1 kwietnia, czyli od wtorku. Pracuję w godzinach 7.30 - 15.30. Jak na razie przepisuję na specjalnych formularzach postanowienia sądu, odnośnie skazanych, potem adresuję koperty i wkładam do nich formularze. Gdy nazbiera sie już dużo przepisanych formularzy i kopert to jedna pani z mojego działu stawia na nich pieczątki, a druga zanosi je do innego działu, aby je wysłać pocztą. Jak na razie praca mi sie podoba: wyrabiam sie rano spokojnie i się nie spóźniam, nikt w pracy mnie nie popędza, ani zbytnio nie kontroluje, mogę jeść, pić, wychodzić do toalety, kiedy zechcę, mam pracę niedaleko od domu i nie muszę dojeżdżać. Tak, więc jak na razie wszystko jest ok! Oby tak było dalej! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
DZIEWICA8
:dancingdog: ...obysmy sie w tym sadie nigdy nie spotkali :D

Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow
Starfuckers Inc.
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

A ja bym chętnie wpadła, oczywiście nie w charakterze podejrzanej ;)
Awatar użytkownika
ironek
mASełko
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:01

Post autor: ironek »

()
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 11:25 przez ironek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Hmmm.... Dawno nie pisałam nic o mojej pracy! Otóż minął już drugi miesiąc tej pracy, a trzeci też już powoli się kończy - niedługo będzie półmetek. W tej chwili robię podobne rzeczy jak na początku, także przepisuję postanowienia sądu, jednak są pewne różnice. Po pierwsze teraz piszę już na komputerze i od razu drukuję, więc jest łatwiej i szybciej. Po drugie postanowienia są teraz bardziej różnorodne: są ich trzy rodzaje: grzywna zapłacona w całości przez skazanego, zarządzona kara więzienia za niezapłaconą grzywnę i zawiadomienie dla wojska. Poza przepisywaniem przygotowuję te postanowienia do wysłania pocztą, segreguję listy i noszę je do działu, który zajmuje się ich wysyłką i noszę akta do innych sądów i do prokuratury. Praca bardzo mi się podoba, bardzo ją lubię, wcale nie wydaje mi się nudna, mimo że codziennie robię to samo. Mogłabym tak pracować aż do emerytury. Już wprost nie mogę się doczekać do jutra! :) :) :)
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
camellia
ciAStoholik
Posty: 355
Rejestracja: 21 maja 2007, 23:27

Post autor: camellia »

Nie da się ukryć, DZIEWICO, że zadowolenie z tego, co się robi, jest baaaardzo ważne. Cieszę się, że tak Ci się układa :) Oby tak dalej!
Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz...
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

wielkie graty :):)
Awatar użytkownika
-viki-
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 3 paź 2008, 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: -viki- »

Minęło już 6 msy od twojego postu o nowej pracy w Sądzie. Napisz jak to wyszło, czy przetrwałaś ten staż. Czy podpisali z tobą umowę (z Sądu), tj czy cię zatrudnili i ile ci regularnej pensji na początek zaoferowali ? W ogóle opisałabyś wrażenia.
asior
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:42
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

również gratuluję

Post autor: asior »

Pamiętaj w każdej pracy początki są trudne. (tutaj należy dodać "ale nie wiedziałem, że aż tak"). Mam nadzieję, że po dwóch latach nie będziesz miała ochoty pozabijać wszystkich dzieciaków w szkole, bo dzieciarnia teraz raczej trudna....
Gratulacje, raz jeszcze
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Muszę uaktualnić swoją sytuację. Już od dawna nie pracuję w szkole. Obecnie jestem na przygotowaniu zawodowym w sądzie. Po pierwszym przygotowaniu zawodowym trwającym pół roku dostałam kolejne na pół roku. Zaczęło się ono w połowie października, a skończy się w połowie kwietnia przyszłego roku. No to tyle!
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Post autor: ivi »

No i stało się, od poniedziałku zaczynam nowa robotę. Definitywnie, nieodwołanie. Dziś się pożegnałam ze starym miejscem. Koniec. Odeszłam z czystym sumieniem i naprawdę z wewnętrznym spokojem.Aż sama się dziwię, chyba nabrałam już odpowiedniego dystansu do wielu spraw.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Znów mam nową pracę!

Post autor: DZIEWICA8 »

Znów dostałam staż z Urzędu Pracy, tym razem w Urzędzie Skarbowym jako urzędnik podatkowy na pół roku. Pracę zaczynam już w poniedziałek od 7.30. Zobaczymy jak tam będzie. Dobrze, bo już miałam szczerze dość mojego bezrobocia.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

A w jakim referacie będziesz pracowała? :> Czy może w kancelarii?
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Dziewico8-który to Twój staż ,jak można wiedzieć?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2009, 22:01 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 1 raz.
Libra

Post autor: Libra »

To nie jest tak, że staże można mieć 2? Gdy poszłam do urzędu podpis złożyć, panie chciały mnie na staż wysłać, gdy oponowałam, że staż już odbyłam stwierdziły, że jeszcze raz mogę pójść. Zostawiłam sobie tę ewentualność na później.
ODPOWIEDZ