mam pierwszą...

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

No tak, tamborek przeszkadza i raczej spowalnia pracę;-)
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

marchewa pisze:Od dawna się tym zajmujesz? Czy to nowe zainteresowania?
W jakimś sensie od dziecka, ale tak na poważniej to od kilku lat.

Problem tkwi w
Art. 81. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

Rzecz oczywista, że żadnej z dziewcząt nie płaciłem za pozowanie, bo nieraz były to niespodzianki i nawet nie wiedziały, że coś szykuję. A ze zgodą... marna sprawa. Albo się nie śpieszą, albo wręcz odmawiają. Dlatego umieściłem jedynie portret mojej wieloletniej przyjaciółki. W zasadzie czekam jeszcze na kilka zgód, a kilka osób muszę przekonać do zmiany zdania. Także potrwa zanim będę mógł pokazać moje pozostałe dzieła.

Teraz nie jestem już taki naiwny. Najpierw proszę o "promesę zgody" a potem biorę się za hafty... Obecnie pracuję nad czymś bardzo skomplikowanym. Nie wiem co z tego będzie, ale liczę na coś pięknego do kolekcji.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Również jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, że sama jestem wykonawcą 1 (jednego) obrazka ;). Technika haftu krzyżykowego jest względnie prosta, teraz są nawet gotowe rysunki na kanwie - ja kilkanaście lat temu używałam czystej. Sztuką jest dla mnie odwzorowanie treści rysunku. Zapewne wykonujesz projekt z użyciem kolorów? Jakie wymiary mają twoje obrazki?
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Jeśli chodzi o proces technologiczny to wygląda następująco:
1. Skanuję zdjęcie (chyba, że jest w wersji elektronicznej).
2. Przerabiam elektronicznie na mniejszą rozdzielczość i liczbę kolorów (nie używam specjalizowanych programów - sam mam swoje sposoby).
3. Przeprowadzam korektę (automaty są zbyt zimne i bezosobowe, nie zawsze potrafią wzmocnić to co należy i ukryć to co wyszło przypadkiem; w efekcie pewne rzeczy mocno rażą i trzeba trochę poprawić).
4. Zamieniam gotowe rysunki rastrowe na macierze znaków i symboli (do tego mam narzędzie własnej produkcji).
5. Drukuję to wprost z notatnika.
6. Nie przenoszę na kanwę, tylko bawię się w odliczanki.

Ot cały proces. Teraz mam w planie jeden kolorowy portret i do tego się przygotowuję nieco dłużej. Będzie miał 64 kolory. Rozłożony już jest, ale nie mam jeszcze w pełni dopasowanych mulin. Trochę jeszcze pracy przede mną. A potem już tylko przyjemność.

Co do wielkości to różnie. Ostatnio wykonywałem serię portretów 110*135 krzyżyków. Teraz przymierzam się do 130*140. Bywały też mniejsze, ale to było dość dawno.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Również gratuluję :) Świetna praca. Mam nadzieję, że uda się szybko załatwić wszystkie formalności i zobaczymy więcej Twoich prac. Powodzenia :)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

pogubiony pisze: Co do wielkości to różnie. Ostatnio wykonywałem serię portretów 110*135 krzyżyków. Teraz przymierzam się do 130*140. Bywały też mniejsze, ale to było dość dawno.
Z moich wyliczeń to będzie mniej więcej 20x25 cm, tak? Moja wyobraźnia posługuje się wyłącznie metrycznym systemem miar :?
I jeszcze pytanie odnośnie tematów: Portret wydaje się najtrudniejszym wyzwaniem, czy interesują Cię również krajobrazy albo obiekty architektury?
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Akurat ja używałem kanwy o sporych oczkach, więc poczekaj chwilę - zmierzę....
....
....
29,5 cm x 36,5 cm

Portret jest o tyle trudny, że czasem wystarczy jednen zły krzyżyk (piksel) i twarz staje się z uroczej, brzydka. Dlatego m.in. dokonuję retuszu matrycy.
A widoczki, budynki itd.? Nie widzę problemu żeby coś takiego wyhafrować, ale wiecie jak to jest z "artystami". Koniecznie muszą się wyróżniać. Widoczki może robić każdy, szczególnie, że pełno tego rodzaju gotowych wzorców, nawet nadrukowanych na kanwy.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
Martynka_89
ASiołek
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2008, 09:33
Lokalizacja: opolskie

JESTEŚMY W MEDIOLANIE

Post autor: Martynka_89 »

No nareszcie, oczywiście wyślesz na maila, oczywiście za symboliczne 50 zł ;)? "Bo ja jestem ubogi" student 'prawie' :D w razie czego wal, bo ja rozkręcam miasto i mam staż biurowy w MOKSIR-ze robiony, więć trochę na ekonomii się znam. Nie tyle, co na marketingu, co na zarządzaniu i reklamie. Wal jak pendrive'a ;) pisz na priv to się zgadamy. Pochodzę z okolic Wielowsi, Olesna i Strzelec Opolskich.
"Kochaj całym sercem wszystkich ludzi, bo lepiej mieć w sercu ranę, niż kamień zamiast serca"- Łzy
"Wariat- człowiek o dużej niezależności umysłowej" :) A. Bierce
"Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co dla nas ma."
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

pogubiony pisze: Portret jest o tyle trudny, że czasem wystarczy jednen zły krzyżyk (piksel) i twarz staje się z uroczej, brzydka. Dlatego m.in. dokonuję retuszu matrycy.
A widoczki, budynki itd.? Nie widzę problemu żeby coś takiego wyhafrować, ale wiecie jak to jest z "artystami". Koniecznie muszą się wyróżniać. Widoczki może robić każdy, szczególnie, że pełno tego rodzaju gotowych wzorców, nawet nadrukowanych na kanwy.
Pytałam nie bez kozery ;). Uwieczniona na obrazku osoba powinna być wyjątkowa, no i jak napisałeś w portrecie łatwo coś zepsuć...
Pomyślałam sobie, że jakbym miała jeszcze kiedyś wykonać taki obrazek, to jest miejsce, z którymi jestem związana i które zasługuje na uwiecznienie nie tylko w mojej pamięci. Wciąż będzie to oryginalne i z dużym ładunkiem emocjonalnym, ale łatwiejsze. Tylko rozrysować trzeba :)
Zatem nie zmieniaj e-maila, odezwę się za parę lat, aby przekonsultować sprawę.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Kiedyś też wychodziłem z założenia, że osoba powinna być wyjątkowa dla mnie. Niektóre są, choć nie jest to sposób jaki wydaje się "jedynie słuszny" zwykłym śmiertelnikom. Ostatni portret, jaki wykonałem przedstawia osobę, której nie znam, z którą nie rozmawiałem, a nawet nie widziałem na żywo. Tyle, że spełniała wymogi jakie postawiłem portretowanej twarzy. Może to trochę śmieszne, ale...
Tak naprawdę jakieś 2 lata temu zacząłem robić więcej portretów (kiedyś to 1 przypadał na kilka lat). W pewnym momencie zrozumiałem, że mam niewielkie szanse by stworzyć osobisty związek i wtedy najzwyczajniej uznałem, że przynajmniej sobie popatrzę przed snem, po przebudzeniu na niebrzydkie buźki. Więcej w tym tęsknoty niż sensu, ale ponoć lepsze piórka wróbla w garści niż orzeł na skale.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Jeżeli umiesz sobie wyobrażać i jeżeli potrafisz wizualizować, to myślę że nie będziesz miał większych problemów ze zrealizowaniem swoich pomysłów, planów czy też marzeń. Pomocne przy tym jest uwierzenie w siebie.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Znów jestem uhahany, bo przed chwilą dostałem kolejną zgodę. W sumie miałem ją już wcześniej, ale przed chwilą stało się to formalnością.

http://www.nasze-hafty.pl/networks/imag ... 2077#image
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

To zdjecie jest niesamowite. Ono 'zyje'. Gratuluje talentu!
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Podpisuję się pod opinią Jo. Nie widziałam jeszcze portretów robionych haftem. Wyglądają świetnie. Szkoda, że ja nie mam przyjaciela, który zrobiłby mi taki prezent. Jak duży jest ten portret?
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Zgadzam się z przedmówczyniami - rewelacja. Naprawdę świetny ten portret. Powodzenia dalej:)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
ODPOWIEDZ