Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: dimgraf »

Heremis87 pisze:Historia starożytna, chrześcijańska gnoza, klimaty fantasy i moja mała twórczość w plastelinie i od niedawna w modelinie: http://clisson.digart.pl/digarty/
Świetne te plastelinki.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Pasje

Post autor: Heremis87 »

dimgraf pisze:Świetne te plastelinki.
Dziękuję :) ale szczerze to z niewiele rzeczy jestem zadowolony, z perspektywy czasu widzę coraz więcej mankamentów, ale wszystko w jakiś sposób uczy.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Pasje

Post autor: chochol »

Mi również podobają się Twe dzieła, Heremsis. I żadnych mankamentów nie widzę.
Indiańców też kształtujesz palcami?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Pasje

Post autor: Heremis87 »

chochol pisze:Mi również podobają się Twe dzieła, Heremsis. I żadnych mankamentów nie widzę.
Indiańców też kształtujesz palcami?
Wszystko co robię i zamieszczam na digarcie (poza kilkoma szkicami ołówkiem) jest dziełem moich rąk ( zwłaszcza lewej, to nią modeluję) i starego pilnika to paznokci :D
Co do Indian interesują mnie kultury prekolumbijskie, zwłaszcza Aztekowie, stąd m.in, mój obecny awatar :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pasje

Post autor: dimgraf »

To, że widzisz mankamenty to znaczy, że ciągle się doskonalisz. Sam jak widzę swoje projekty z czasów szkolnych to wiem, że część rzeczy zrobiłbym lepiej, a fajnie, że masz taką twórczą i kreatywną pasję.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Pasje

Post autor: Heremis87 »

Faktycznie jest pewien postęp w stosunku do wcześniejszych tworów, nawet pewna ewolucja zaczynałem od dinozaurów, potem zwierzęta, a teraz ludzie i człekopodobni :wink: .
Generalnie pasje są świetne, pomagają się wyciszyć, odstresować poza tym dają pewien sens. Gdy nie miałem czasu na swoją małą twórczość, czułem się wręcz stłumiony wewnętrznie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Pasje

Post autor: klapouchy »

Heremis fajne te plastelinowe fajterki :)
evika
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 18 sty 2013, 21:10
Lokalizacja: Dolny śląsk

Re: Pasje

Post autor: evika »

W czasach podstawówki również lepiłam w modelinie i podobnie jak heremis zaczynałam od dinozaurów i zwierząt, ale poległam później na "ludzikach" z okładki płyty "The State of Mind Report" i czar prysł :wink:
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Pasje

Post autor: Heremis87 »

klapouchy pisze:Heremis fajne te plastelinowe fajterki :)
Dzięki i też dobre stroje mają :wink:
evika pisze:W czasach podstawówki również lepiłam w modelinie i podobnie jak heremis zaczynałam od dinozaurów i zwierząt, ale poległam później na "ludzikach" z okładki płyty "The State of Mind Report" i czar prysł :wink:
Taka ewolucyjna kolej niemal :) choć ostatnio z racji klimatów fantasy pojawiły się smoki.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: Valhalla »

dimgraf pisze:To, że widzisz mankamenty to znaczy, że ciągle się doskonalisz
Dokładnie, w końcu cała prawda w powiedzeniu " praktyka czyni mistrza " :) Jedno jest pewne, masz talent!
Ciekawi mnie, czy na razie pracujesz dla własnej przyjemności, tylko i wyłącznie w ramach pasji, czy jakieś korzyści finansowe też zamierzasz z tego czerpać :wink: ?
Tworzysz czasem coś na zamówienie?
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: Heremis87 »

Urtiko dziękuję :) Sam z siebie nie założyłbym odrębnego tematu dotyczącego twórczości.
Valhalla pisze:Dokładnie, w końcu cała prawda w powiedzeniu " praktyka czyni mistrza " :) Jedno jest pewne, masz talent! Ciekawi mnie, czy na razie pracujesz dla własnej przyjemności, tylko i wyłącznie w ramach pasji, czy jakieś korzyści finansowe też zamierzasz z tego czerpać :wink: ?
Tworzysz czasem coś na zamówienie?
Teraz wreszcie po studiowaniu mam więcej czasu na taką twórczość :)
W zasadzie robię dla własnej przyjemności, potrzebuję tego. Czasem po prostu muszę coś tam zrobić, jest taka wewnętrzna potrzeba, a nawet parcie. Jak odwlekam, czuję jakieś ciążenie.
Tak miesiąc temu pomyślałem, aby robić na zamówienie, parę też zrobiłem, założyłem stronę na fb, ale z racji pewnych spraw strona leży odłogiem. Zamówień też nie ma, a ja mam jakąś blokadę przed reklamowaniem się. Nie wiem czy to ruszę, zobaczę jeszcze, straciłem entuzjazm do całego przedsięwzięcia.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: Valhalla »

Heremis87 pisze: Zamówień też nie ma, a ja mam jakąś blokadę przed reklamowaniem się. Nie wiem czy to ruszę, zobaczę jeszcze, straciłem entuzjazm do całego przedsięwzięcia.
Uuuuu :cry: Co to za podejście! A widziałeś artystę, który by od razu kokosy robił na swojej sztuce i ot tak, od razu, zdobył tłum uganiających się za nim fanów? Trzeba swoje przecierpieć, przeżyć właśnie te kryzysy twórcze, wzloty i upadki :wink:
Chmmm... :? A może Ty za drogi jesteś? :? Ja bym coś zamówiła, ale to trzeba by na priv obgadać :)
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: Heremis87 »

Valhalla mi nie chodzi o zbijanie kokosów, mam ambiwalentny stosunek do zarabiania pieniędzy, skomplikowana sprawa, wolę nie odbiegać od tematu :wink: Wielkim artystą nie jestem, a ci wielcy często byli doceniani po śmierci :P
Po prostu dziwnie się czuję w roli sprzedawcy, rozgłosu też nie lubię. Co do cen wolę dostać mniej niż za dużo :wink: Jeśli jesteś zainteresowana, daj znać tu albo na fb :)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: Valhalla »

Heremis87 pisze:Valhalla mi nie chodzi o zbijanie kokosów, mam ambiwalentny stosunek do zarabiania pieniędzy, skomplikowana sprawa, wolę nie odbiegać od tematu :wink: Wielkim artystą nie jestem, a ci wielcy często byli doceniani po śmierci :P
Dobra odpowiedź :) Wiem o co Ci chodzi :wink:
Heremis87 pisze:Co do cen wolę dostać mniej niż za dużo :wink: Jeśli jesteś zainteresowana, daj znać tu albo na fb :)
Ok, na pewno się odezwę.
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Heremis 87-twórczość w plastelinie i modelinie

Post autor: snowleo »

Widziałam te figurki. Są wyjątkowe. Widać, że dużo uwagi im poświęciłeś. :) Bardzo mi się podobają :)
ODPOWIEDZ