Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Nightfall

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Nightfall »

Zobaczyłam na YT, nie działa to na mnie. Szkoda, to pewnie ciekawe uczucie. Znam dziewczynę, która ma silne synestezje i ona uwielbia ASMR, sama kręci takie filmiki i umieszcza je na YT, na przykład nagrywa jak rozpakowuje cukierki itd. :)
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: JacobMcAllen »

Ja synestezji niestety nie doświadczam, jedynie właśnie takie uczucie związane z mrowieniem skóry głowy :D
I zgadzam się, że jest to bardzo przyjemne i bardzo mnie relaksuje :)
@Nightfall a możesz dać nick tej dziewczyny na yt? ;) chętnie obejrzę te filmiki
Dieu le veut
Nightfall

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Nightfall »

Wysyłam na pw :)
Awatar użytkownika
KUNDZIA
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 5 maja 2017, 10:22

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: KUNDZIA »

Ja też odkąd pamiętam odczwuwałam takie mrowienie przeważnie z tyłu głowy np.jak ktoś coś mówi;-) Wcześniej nie zastanawiałam się co to może być,ale dzięki temu wpisowi już wiem :-) Ogólnie może być to bardzo ciekawa zabawa :)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Viljar »

Obejrzałem parę filmów zalinkowanych w pierwszym poście i muszę powiedzieć, że jakkolwiek jestem nadwrażliwy na dźwięki, to te zamieszczone są w moich uszach niewiarygodnym hałasem (w rozumieniu oficjalnym, a nie potocznym rzecz jasna). Szum fal, liści, wiatr w górach - o, to jest coś dla mnie.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Onyx
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2017, 14:19

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Onyx »

A ja jestem szczerze w szoku. Gdy kiedyś starałam się wpisywać jakieś zagadnienia w google i dowiedzieć się co to może być to nie znajdywałam nic, więc myślałam że to jakaś forma upośledzenia czy coś ale jak widać nawet i to zjawisko ma swoją nazwę :D Jeśli mowa o filmikach to pierwszy raz doświadczyłam tego podczas oglądania kanału emmymadeinjapan, przerabiała kobieta wtedy polskie słodycze i jakoś do tej pory lubię sobie czasami to odpalić. Później zdarzyło się coś z makijażem czy włosami ale bardzo sporadycznie. Teraz zabrałam się za te filmiki roleplay i powiem szczerze, że drażni mnie to szeptanie, ciamkanie, mlaskanie. Akurat na tych dźwiękach jestem przewrażliwiona do granic możliwości. Jednak wychodzi na to że wolę te bez roleplay. Jeśli mowa o życiu to po raz pierwszy poczułam coś takiego gdy koleżanka wzięła jakąś rzecz która należała do mnie i ją sobie oglądała. Głupie ale poważnie tak to na mnie działa, w sumie najbardziej ze wszystkich możliwości i sprawdza się do dzisiaj. Ewentualnie czasami wizyta u fryzjera ale to już rzadko kiedy. Jeśli mam podsumować to bardzo się cieszę że w końcu natrafiłam na to zjawisko i mogę pogłębiać swoją wiedzę pod tym względem, ludzkie ciało jest niesamowite :)
MichaelVom
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2017, 11:52
Lokalizacja: Bulgaria
Kontakt:

Inny rodzaj przyjemnosci ASMR

Post autor: MichaelVom »

Po za tym tlen produkowany przez okrytonasienne jest taki sam jak ten produkowany przez nagonasienne. Ltadnej zmiany jakoL?ciowej nie byL?o.
sexowna
ASiołek
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:41

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: sexowna »

również nie czuje tego ...
Szepczące do ucha kobiety :(
Nie wiem... Niektóre wręcz bardzo nieprzyjemne odgłosy
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: A-Star »

Posłuchałam i nie przemawia to do mnie. Wolę basy.
Obrazek
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: AlterEcho »

Nie lubię ASMR, te dźwięki są zbyt głębokie. Irytują, a nie relaksują bądź pobudzają.
msv

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: msv »

Nienawidzę ASMR. Nie wiem, o jakim mrowieniu z tyłu głowy mowa w temacie, nie doświadczam tego, nie potrafię nawet kilku sekund wytrzymać przy ASMR, tak bardzo mnie denerwują te dźwięki.
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: cansat »

Ja doświadczam i lubię, ale nie przy jakichś randomowych dźwiękach z ***, lol. Po prostu czasami, gdy słucham muzyki, która mnie bardzo wzrusza albo oglądam film, w którym dzieje się coś, co jest dla mnie poruszające, odczuwam takie przyjemne mrowienie. Myślałem, że to powszechne.
Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Senny »

cansat pisze: 21 mar 2021, 17:39 Ja doświadczam i lubię, ale nie przy jakichś randomowych dźwiękach z ***, lol. Po prostu czasami, gdy słucham muzyki, która mnie bardzo wzrusza albo oglądam film, w którym dzieje się coś, co jest dla mnie poruszające, odczuwam takie przyjemne mrowienie. Myślałem, że to powszechne.
Dokładnie mam tak samo. Nic nie sprawia mi takiej przyjemności, jak słuchanie muzyki :) I ten dreszczyk przy ulubionych piosenkach... Myślę, że to powszechne.
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Mikenoge »

Szmer, szeptanie, szelest doprowadzają mnie do szału więc nie mogę nawet tego słuchać. Strasznie denerwuje mnie szeptanie. Tak, jestem normalny :D
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Małgorzata95 »

Mnie ASMR doprowadza do szału i skręca mnie od środka, gdy słyszę takie dźwięki. Brrr... :x
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
ODPOWIEDZ