Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Podziel się swoją radością! :) Oto miejsce aby pisać o Twoich osiągnięciach i sukcesach, oraz o tym co ostatnio sprawiło Ci radość lub przyjemność.
Awatar użytkownika
tatransky
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2016, 00:08

Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: tatransky »

Cześć
Chciałem się z Wami podzielić czymś, co odkryłem przez przypadek niecały rok temu.
Jest to ASMR czyli autonomous sensory meridian response- " zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Zjawisko to może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne"
Poprzez dźwiękowe oraz optyczne (estetyczne) wyzwalacze dochodzi do odczuwania przyjemności w miejscach wyżej wymienionych. Nie każdemu słuchanie wyrazistych dźwięków, przyciszonej mowy, szeptania się podoba i sprawia przyjemność, ale warto samemu się przekonać.

Więcej o ASMR powie wam główna polska ASMRka- softanna
https://www.youtube.com/watch?v=ua8_3duMCiM

Osobiście slucham ASMRów codziennie po kilka godzin. Pomagają mi się skupić w pracy, zasnąć, zrelaksować. Wspaniała rzecz.

Przykłady ASMRów poniżej:
Dźwięki przedmiotów, szeptanie, mowa
https://www.youtube.com/watch?v=RVIPXakVhsg
https://www.youtube.com/watch?v=xkjmMRrxnfs
https://www.youtube.com/watch?v=dBTFbd5l6js
https://www.youtube.com/watch?v=sEbx6qBgmTY
https://www.youtube.com/watch?v=PqZvcnR82JY

Personalna atencja i roleplaye:
https://www.youtube.com/watch?v=kP8i88j4k6s
https://www.youtube.com/watch?v=LwHNRrwQXLw

Powodzenia w poszukiwaniu własnych wyzwalaczy!
Odcinek Mała Wysoka – Litworowa Przełęcz jest bardzo niebezpieczny: z (prawie) każdego miejsca można bez trudności zejść do Doliny Wielickiej na odległe o pół godziny piwo.
~Władysław Cywiński
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Słomiany Zapał »

Potraktuję to jako ciekawostkę. Uważam, że jeśli ktoś odczuwa jakąkolwiek przyjemność z tych bodźców to musi być nadwrażliwy. U mnie po przesłuchaniu tych filmików pojawiła się jedynie silna irytacja. Przez ten głos z pierwszego filmiku i szepty z kolejnych naszła mnie ochota, aby wyrzucić komputer przez okno. Inne pokazane "wyzwalacze" również nie są niczym przyjemnym. Nie wyobrażam sobie, żeby dało się przy tym zasnąć lub zrelaksować. Zepsuło mi to humor. Nigdy więcej ASMR!
Mam nadzieję, że nikt się nie obraził, to po prostu nie dla mnie. Jestem jednak jak najbardziej za szukaniem nowych ciekawych, miłych rzeczy, które będą cieszyć.
Awatar użytkownika
tatransky
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2016, 00:08

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: tatransky »

Tak jak pisałem- to nie dla każdego :) Jeśli masz się irytować to nie słuchaj :)
Odcinek Mała Wysoka – Litworowa Przełęcz jest bardzo niebezpieczny: z (prawie) każdego miejsca można bez trudności zejść do Doliny Wielickiej na odległe o pół godziny piwo.
~Władysław Cywiński
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Słomiany Zapał »

tatransky pisze: Jeśli masz się irytować to nie słuchaj :)
Już nie będę. Po prostu lubię dowiadywać się nowych rzeczy. Jak się nie spróbuje to się nie wie czy będzie się podobało czy też nie.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2016, 19:02 przez Słomiany Zapał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatransky
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2016, 00:08

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: tatransky »

To też było moim celem- aby ludzie z forum spróbowali, może to ich sposób odczuwania przyjemności ;)? Dzielę się czym mogę.
Odcinek Mała Wysoka – Litworowa Przełęcz jest bardzo niebezpieczny: z (prawie) każdego miejsca można bez trudności zejść do Doliny Wielickiej na odległe o pół godziny piwo.
~Władysław Cywiński
logged

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: logged »

Oj wiem doskonale na czym polega ASMR z autopsji. Czasem mówią na to soundgasm, ale to chyba niestosowne określenie na tym forum :lol:
Przyznam jednak, że rzadko mnie to spotyka, jedynie na żywo, kiedy osoba obok wyzwala dźwięk. Nie jedynie sam dźwięk, ciarki czasem przejdą jak ktoś obok powoli i starannie ze skupieniem rysuje lub pisze po karce papieru :] Mimo to rzadko, ale miewałem ASMR.

PS. Niektóre filmiki faktycznie irytują :lol:
Słomiany Zapał pisze:Przez ten głos z pierwszego filmiku i szepty z kolejnych naszła mnie ochota, aby wyrzucić komputer przez okno.
Może to mizofonia? :mrgreen: Nie no zgrywam się tylko ;)
Awatar użytkownika
tatransky
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2016, 00:08

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: tatransky »

Tak, niektóre są straszne ;) nie lubię roleplayów i personal attention, ale uwielbiam dźwięki wydawane przez przedmioty, czynności oraz szeptanie. Rysowanie i pisanie wspaniała sprawa! Siedziałem w autobusie do Zakopca i to była wspaniała podróż, bo jakaś niewiasta za mną uzupełniała dokumentację papierową... Pisała, rysowała, rwała kartki, tu ołówek, tu długopis, tu mazak, a to wszystko 30 centymetrów za moimi uszami. Wspaniałość :D
Odcinek Mała Wysoka – Litworowa Przełęcz jest bardzo niebezpieczny: z (prawie) każdego miejsca można bez trudności zejść do Doliny Wielickiej na odległe o pół godziny piwo.
~Władysław Cywiński
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: adenozyna »

Słomiany Zapał pisze: U mnie po przesłuchaniu tych filmików pojawiła się jedynie silna irytacja. Przez ten głos z pierwszego filmiku i szepty z kolejnych naszła mnie ochota, aby wyrzucić komputer przez okno.
Kurczę jak słyszę ten powolny głos też mnie jakaś irytacja bierze. Nie wiem skąd, bo to tylko głos. Jak dla mnie tylko bodźce dotykowe i wzrokowe na żywo.
Awatar użytkownika
martika
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:38

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: martika »

Ja dreszczy dostaję słysząc pocierany styropian o szybe albo piłowany pilnikiem jakis kawałek metalu. Az włosy deba staja :wink:
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: qwerty_456 »

A moim "wyzwalaczem" jest muzyka (zarówno ta zewnętrzna, jak i odtwarzanie muzyki w głowie) oraz zamyślanie się o rzeczach tajemniczych np. o zagadkach wszechświata. Jednak czasem wyzwalacz zaczyna oddziaływać za bardzo i zaczynają pojawiać się "somatyzacje quasi epileptyczne" i wtedy to przerywam.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
galacticrainbow
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2016, 01:31

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: galacticrainbow »

ASMR na mnie działa, ha! Niestety nie każdy rodzaj nagrania ma ten sam efekt. Dzięki za podzielenie się tym, teraz pewnie będę sobie używać wieczorami lub gdy będę spięta czy zestresowana. Zawsze byłam wrażliwa na dźwięki, więc dobrze wiedzieć o czymś takim *…*
Live long and prosper _\\//
EmiliaKwiatek
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2016, 18:16

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: EmiliaKwiatek »

Ja mrowienie w okolicach glowy, i to genialnie przyjemne, czuje tylko podczas subtelnego miziania w wykonaniu posiadacza zwinnych dłoni :-)
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: JacobMcAllen »

ASMR odkryłem kilka lat temu, ale już wcześniej miałem to odczucie - myślałem jednak wtedy, że występuje to tylko u mnie i że jestem jakiś inny :D Takie miłe, relaksujące mrowienie głowy zdarza mi się dość często - albo gdy oglądam tego typu filmy na yt i wtedy sam to wyzwalam albo w realnym życiu, spontanicznie gdy ktoś obok pisze, szeleści papierem albo np. w sklepie coś ogląda, dotyka różnych rzeczy itp. :) Bardzo mnie to odpręża ;)

Na yt ASMR oglądam dość często, kilka razy w tygodniu. Najbardziej podobają mi się filmy, w których przedstawiono dotyk, masaż, robienie makijażu albo różne zabawy z włosami, typu: czesanie, szczotkowanie, układanie włosów itp.

Świetne uczucie, bardzo mi się podoba :)
Dieu le veut
Nightfall

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: Nightfall »

robienie makijażu
Robienie makijażu? Ale to takie zwykłe filmiki, czy jakieś specjalne? I jakie wtedy masz odczucia?:D
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Inny rodzaj przyjemności - ASMR

Post autor: JacobMcAllen »

Wpisuję ASMR make-up i są to specjalne filmy typu właśnie ASMR :D
Czuję takie właśnie mrowienie skóry głowy i mnie to tak fajnie odpręża. A kiedyś jechałem pociągiem i siedząca naprzeciwko dziewczyna się malowała i też właśnie czułem takie mrowienie patrząc na to co ona robi (oczywiście dyskretnie :D).
Dieu le veut
ODPOWIEDZ