Offtop (Ex trójkąty i inne wielokąty ;))

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Offtop (Ex trójkąty i inne wielokąty ;))

Post autor: Tuatha »

Nie powiedziałam, że jest dobrze. Powiedziałam, że w niektórych miejscach sprawy obierają przynajmniej jako tako dobry kierunek. Niech za przykład posłużą Gosia i Ewa, które zawarły pierwszy homoseksualny związek małżeński w tym kraju, w dodatku przy wsparciu naszej telewizji :3 <cieszy się szczęściem dziewczyn>
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ja również cieszę się ich szczęściem. :D Tyle, że one zawarły ślub za granicą ponieważ w naszym kraju to niemożliwe. Nie rozumiem tego. Dlaczego parom homoseksualnym odmawia się prawa do zawarcia ślubu cywilnego? Rozumiem, że Kościół może wprowadzać własne prawa, ale chyba instytucja publiczna jaką jest Urząd Stanu Cywilnego nie powinna zwracać uwagi na płeć?
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Cóż, jeśli czytałaś ostatni projekt ustawy o związkach partnerskich, to wiesz, jak wygląda w naszym kraju dzielenie ludzi na lepszych i gorszych.... Ale to już offtop :3

Zacytuję księdza, który kiedyś przybył do mojej szkoły prowadzić rekolekcje - takimi perełkami rzucał zaledwie pierwszego dnia, więc nie wiem co było dalej - nie wytrzymałam i wyjechałam :3 :

"Gejowie chcą się żenić bo nie szanujom naszych rodziców" :D
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ok, typowe. A czy przynajmniej powiedział DLACZEGO tak sądzi? :lol:
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Nie umiał wytłumaczyć, chociaż grzmiał przez pół godziny o tym :3
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Aha, więc było to coś w rodzaju "Nie, bo nie". :lol: Dobrze, że ludziom (przynajmniej większej większości) dano możliwość samodzielnego myślenia. Nie możemy pozwolić, aby naszym życiem rządził ktoś inny, bo zrobi nam się prawdziwy Rok 1984 Orwella. Wszyscy czytali, więc nie będę opisywać tu fabuły. Powiem krótko: NIGDY.
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Tuatha, tja, powinno być odmieniane do Gosia, bo Goś to męski odpowiednik mojego imienia wymyślony dla mnie przez koleżanki ;) Więc Gosia i post Gosi oraz Goś i post Gosia :P

Ponieważ interesuję się tematem tzw. tolerancji od dawna, to również zauważam bardzo szybki przeskok myślenia. Nie mówię koniecznie o środowiskach wsi polskiej, ale chodzi mi np. o powstające filmy, seriale, sztukę szeroko pojętą, ale też zwykłe życie. W ile krajach przecież już konstytucyjnie też mogą zawierać małżeństwa pary homoseksualne.

A tak rozluźniając ten temat, skoro jest 5 kobiet na 1 mężczyznę [przynajmniej jak ja chodziłam do szkoły to tak było ;) ] to tak czy inaczej będzie groziło nam wielożeństwo, o :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Albo plaga masowego staropanieństwa... :roll:
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie, no naprawdę? Jaaaka szkoda. :lol: Może w celu likwidacji tejże "plagi" władze zdecydują się zezwolić ludziom tej samej płci na zawieranie małżeństw w USC? Aby zmniejszyć pogłowie samotnych kobiet zezwolą na śluby lesbijskie? :rozowe:
Uhm, kobiety już ostrzą szpilki. Do boju o faceta. Po drodze trzeba pokonać cztery rywalki, skoro statystycznie jest 5:1. Dobrze, że nie 5:0, bo Seksmisja by nam się zrobiła i trzeba by było wyjmować mrożonki z lodówki.

Oglądaliście (zwracam się też do męskiej części użytkowników forum) Queers of folk? Jest wersja angielska i amerykańska. Ja oglądałam kilka odcinków amerykańskiej na youtube. Ktoś z naszych odwalił kawał dobrej roboty umieszczając chyba wszystkie seasony na youtubie. Dziwię się, że youtube jeszcze tego nie ocenzurowało. :lol: Jest to wersja z polskimi napisami, więc oglądają ją wszyscy - zauważyłam w komentarzach chyba Anglików (teraz język angielski nie jest już wyznacznikiem przynależności narodowej), Niemców i inne nacje.

To serial. Polecam obejrzeć filmy pełnometrażowe takie jak chociażby Moja piękna pralnia (My beautiful laundrette) z niesamowitym Danielem. :wink: Gdzie znaleźć ten film? W Polsce nigdy nie był emitowany. Znaleźć go można m.in. na youtube (w kawałkach - chyba jest ich 10, przy czym jeden tylko dla zalogowanych dlatego, że Tania pokazuje nagie piersi :lol: ). Wersja bez napisów polskich, toteż niezbędna jest znajomość języka angielskiego. Ewentualnie można zakupić scenariusz, a nawet i trzeba ze względu na szkice Hanifa Kureishego. :) Książka dostępna w sieci księgarni Matras (to nie kryptoreklama, po prostu chcę pomóc), a w Internecie chociażby na Bearbook.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Jak dla mnie Queer As Folk jest... pomyłką.... totalną. Próbowałam obie wersje, do obu zastrzeżenia te same: Jedyne, co ten serial robi to daje społeczności homo/bi/etc. poczucie, że nie są całkowicie ignorowanie przez media.... naprawdę... Może wy widzicie to inaczej, ale zrobienie głównym bohaterem kogoś całkowicie niedojrzałego emocjonalnie, skutkuje tylko nagromadzeniem scen 18+ i tym, że 99% ludzi, którzy nie mieli bezpośredniej styczności z tym środowiskiem się po prostu przestraszy. Jak powiedziałam, nie przebrnęłam przez całość więc jestem otwarta na dyskusje, ale... nie dałam rady.

Cóż, znów offtopujemy tak czy inaczej... więc ja się chyba w tym temacie zamknę, chyba że przeniesiemy się gdzieś indziej... :)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Proszę, przenieśmy się gdzie indziej. Stwórzmy temat "Filmy LGBT" np., bo chciałabym porozmawiać z osobą/osobami które oglądały Queers as folk. :) Zamiast of powinno być as? Wiedziałam, że gdzieś się pomyliłam. Dziękuję za poprawienie mojego błędu. :)
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

A to swoją drogą ;) W mojej rodzinie to naprawdę spora plaga, a jak dobrze pójdzie to i ja się do niej dołączę, kosmos... ale co zrobić, konkurencja silna i spora :D

Co do Queer as Fork, jak to się mawiało... Oglądałam, fajnie było, ale potem zrobiło się ostro przesadzone jak dla mnie. Ale czego wymagać, to tylko serial, kto z nas ma życie jak w Klanie? ;)

Ale chodzi mi o to, że nawet ostatnio odkryłam, że Ostry Dyżur już w początkach swojej działalności dotykał takich tematów i dotykał ich do końca również. Nie chodzi mi, że robi się filmy tylko o tym, ale że to przewija się w nich jako naturalny element życia. To lepiej nawet oswaja nas z tym.

Z samych filmów ja trzymam się Brokeback Mountain, dla mnie ten film jest ogromnie smutny, ale prawdziwy, pokazujący krzywdę wszystkich ludzi dotkniętych udawaniem, że jest inaczej niż jest.
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Czytałaś książkę Tajemnica Brokeback Mountain na podstawie której powstał film? Ponoć nic szczególnego, ale reżyser wyczarował z niczego COŚ. Czarodziej na miarę Oscara. :D Czy wiecie, że pocałunek dwóch panów z Brokeback, czyli Heatha i Jacka przeszedł do historii kina i w jednym z rankingów zdobył zaszczytne pierwsze miejsce jako pocałunek wszech czasów?
Ja niestety przeczytałam streszczenie fabuły w Internecie (nie od dziś wiadomo dokąd prowadzi nadmierna ciekawość :wink: ), toteż nie palę się zbytnio do obejrzenia filmu.

Chciałoby się rzecz, gdzie się podziały tamte Ryśki...z Klanu. :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Jestem ignorantem i chyba muszę obejrzeć Klan bo jakoś nie wtajemniczony jestem:P Rysiek to ten dzieciak z downem??

No ale, żeby nie całkiem OT był to oglądaliście "Och Karol 2"?

Taki chory wielokąt jak mu urządziły może zniszczyć człowieka:p
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ej, HELLO? (jak to mówi Mariolka/Igor z Paranienormalnych) kto tu komu stworzył wielokąt? Facet brał, bo chciał. :lol:
A co do Ryśka, to nie jestem fanką Klanu, ale słynnego na całą Polskę Ryśka kojarzę. Rysiek to ojciec dziecka z Downem, taksówkarz (chyba), mąż Bożenki, a później macho. :wink:
Zablokowany