Offtop (Ex Czy jesteś wegetarianinem?)

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Offtop (Ex Czy jesteś wegetarianinem?)

Post autor: Agata89 »

Silencio pisze:Nie jestem i nie mam nic do osób o takim stylu bycia, ale drażnią mnie ich niektóre zachowania. Dziewczyna z mojej klasy, zapalona obrończyni zwierząt i wegetarianka, wygłosiła dumną przemowę na lekcji wychowawczej, twierdząc, że wszyscy, którzy zabijają zwierzęta, powinni zabijać też ludzi, bo przecież to samo, a chrześcijanie, którzy zabijają zwierzęta to już w ogóle hipokryci i generalnie wszyscy to ścierwojady, bo jak można jeść zwłoki, potworne. To jest przesada, uważam, że ona może tego nie akceptować, nawet nie tolerować, ale tak czy inaczej, powinna się odnosić do innych z jakimś minimum szacunku, a nie uważać wszystkich "mięsożerców" za pozbawionych moralności, okrutnych i niegodnych by stąpać po tej ziemi ;P.
Taka postawa kończy się w momencie choroby. Wtedy już nie jest ważne, że leki są testowane na biednych zwierzakach, ważne, żeby przeżyć.
Betoniarka
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Silencio »

Taka postawa kończy się w momencie choroby. Wtedy już nie jest ważne, że leki są testowane na biednych zwierzakach, ważne, żeby przeżyć.
Prawda. To samo z bucikami, torebeczkami i całą resztą ;). Nie wspomnę już o takim rysunku, który kiedyś znalazłam na internecie, który pokazywał, do czego wykorzystywane są krowy (poza dawaniem mleka) i reakcji na niego ;). Koleżanka za każdym razem tłumaczy, że to jest coś innego, bo ona nie ma wyboru i musi nosić takie, a nie inne obuwie/ubrania. Dopiero biologica w którejś klasie uświadomiła jej, że ci, którzy się temu sprzeciwiają, noszą na przykład lniane ubrania/obuwie. Wtedy nie za bardzo wiedziała, co odpowiedzieć. Zresztą ona przedstawia taką... hm... wizję na zasadzie, że ogólnie, jakby ktoś miał swoją hodowlę, to może zabijać i jeść, ale jak to jest zabijane na szeroką skalę, by to sprzedać do sklepów i tak dalej, to jest zło.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: klapouchy »

Na zimie to chyba nie ma lnianych butów :P
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Silencio »

Więc trzeba sobie radzić inaczej, co by nie wyjść na hipokrytę : ).
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Agata89 »

klapouchy pisze:Na zimie to chyba nie ma lnianych butów :P
Połowa butów z sieciówek nie ma w sobie skóry :)
Betoniarka
Zablokowany