Dlaczego ludziom tak trudno zrozumieć, że jestem aseksualny?

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Awatar użytkownika
Disasterpiece
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:51

Dlaczego ludziom tak trudno zrozumieć, że jestem aseksualny?

Post autor: Disasterpiece »

Znalezione dzisiaj na onecie. Miła niespodzianka. http://facet.onet.pl/seks/dlaczego-ludz ... lny/mlzne4 Może i napisane prosto i trochę "naiwnie" (a może bardziej banalnie), ale do ludzi trzeba właśnie w ten sposób. Więc chyba nie jest źle. Przy okazji fajnie, że wspomniał o odcinku Doktora House'a, gdzie jednym z jego pacjentów w przychodni był aseksualny facet ze swoją partnerką i jak został ten motyw potraktowany przez scenarzystów...
"All mountain landscapes hold stories: the ones we read, the ones we dream, and the ones we create".
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Dlaczego ludziom tak trudno zrozumieć, że jestem aseksua

Post autor: Słomiany Zapał »

Tytuł artykułu szczególnie zwrócił moją uwagę. Dlaczego ludzie tego nie zrozumieją? Ponieważ to ich nie dotyczy. Nie zrozumieją, bo nie słuchają. Nie zrozumieją, bo to nie dotyczy wszystkich, a przynajmniej większości. Poza tym zrozumienie to już akceptacja pewnej sytuacji, a często nie ma tu nawet tolerancji, o której sobie możemy co najwyżej pomarzyć. Najdziwniejsze jest to, że ludzie uważają za chore coś, co nikomu nie wyrządza krzywdy.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Dlaczego ludziom tak trudno zrozumieć, że jestem aseksua

Post autor: Małgorzata95 »

Ludziom trudno akceptować odmienność. Nie potrafią zrozumieć, że nie każdy musi zachowywać się i robić to samo, co wszyscy. Trudno jest im zrozumieć, że ktoś może odbiegać od "normy". Chcieliby, aby każdy był tacy jak oni - mierzą innych swoją miarą porównując kogoś do siebie; "jeśli nie jesteś taki jak ja = jesteś gorszy".
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
black star
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2017, 10:12

Re: Dlaczego ludziom tak trudno zrozumieć, że jestem aseksualny?

Post autor: black star »

normalnosc jest nie zdefiniowan ajestesmy normalni tylko inaczej czujemy mamy inne potrzebynie czuj sie gorszy seksualnosc ogranicza zaslepia
ODPOWIEDZ