Chce usunąć konto

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Gość

Chce usunąć konto

Post autor: Gość »

Jak w tytule tematu
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:17 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: No siemka

Post autor: Viljar »

Przyzwyczaj się :) Ja raz do Gdyni jechałem na spotkanie i osoby, z którą się umówiłem, po prostu nie było :) Upewniałem się - godzina się zgadzała, miejsce też. A to nie była jedyna tego typu sytuacja (chociaż najbardziej skrajna).

A co do wyglądu - AS też może uważać ludzi za atrakcyjnych. Uroda wszak to nie tylko bodziec seksualny, ale też (a nawet głównie) estetyczny. Dlatego są osoby, które mniej lub bardziej wstydzą się pokazać na żywo, bo boją się, że odstraszą drugą osobę. Przykre, ale prawdziwe. W dodatku czasem taka postawa jest wynikiem nieprzyjemnych doświadczeń.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: No siemka

Post autor: Nightmarine »

Hahah, zamiast się cieszyć z zainteresowania to narzekasz :D

Niestety tak jest, że ludzie czasem wystawiają do wiatru. Zdarzyło mi się kiedyś umówić z kimś na spędzenie urlopu w innym kraju (i to było zaplanowane pół roku wcześniej) i na kilka dni przed zostać wystawioną, o czym też się dowiedziałam kiedy wysłałam wiadomość z zapytaniem, czy nie zapomniał, że za 3 dni przyjeżdżam. A on na to, że teraz jest w domu (na drugim końcu świata), bo niestety mu coś wypadło i musiał wyjechać ;)
JohnnyDeppka pisze:zdawało mi się że osoby aseksualne nie mają jakiejs fazy na wygląd zewnętrzny, bo przecież fizyczność innych osób ich no nie podnieca ( nie chodzi mi tu o nie kąpanie się tylko o po prostu wygląd zewnętrzny) też ten osobnik na tym punkcie był skoncentrowany i bał się że się z nim nie spotkam bo nie jest przystojny
JohnnyDeppka pisze:Tzn takie wstydzenie się siebie na żywo to głównie kompleksy, z którymi da się walczyć, ale coś trzeba robić w tym kierunku.
Dla mnie to akurat nic zaskakującego. Może faktycznie się przestraszył, że to spotkanie tak szybko, może nie był psychicznie gotowy. Sama mam ogromne kompleksy na punkcie własnego wyglądu i niewiele więcej mogę z nim zrobić, więc to nie zawsze jest prosta sprawa. Poprawiłam go na tyle, na ile się dało i na ile było mnie stać, ale żeby czuć się, już nawet nie dobrze, ale choćby zadowalająco, to pozostały mi kosztowne zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne, na które mnie zwyczajnie nie stać. Mam za sobą lata koszmarnych doświadczeń ze szkoły/pracy i wiem, jak ogromy wpływ ma wygląd na to, jak jesteśmy postrzegani i traktowani.
JohnnyDeppka pisze:szczerze to estetycznie koty są dla mnie ładniejsze niż ludzie. Serio :lol:
No ba, tu w ogóle nie ma o czym dyskutować ;)
JohnnyDeppka pisze:obsrane, zaslinione, zarzygane niemowlaki są dla mnie mniej sympatyczne od małych kotów czy małych psów. Heh . No i dla mnie niemowlaki są wszystkie do siebie podobne , jakoś mnie do nich nie ciągnie
Przypominają mi takie tłuste różowe robaki. Ich sposób poruszania, wydawane dźwięki i zapach są odpychające. Ciężko mi zrozumieć, jak można je uważać za słodkie i urocze. Chwilami podejrzewam, że to może hipokryzja, chęć przypodobania się rodzicom. Z drugiej strony gusta są różne, więc może ludziom faktycznie się podobają?
???
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:20 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: No siemka

Post autor: Nightmarine »

Jak się ktoś uważa za coś skrajnie odrażającego i jego otoczenie notorycznie utwierdza go w tym przekonaniu, to nie ma siły żeby swój wygląd zaakceptował i czuł się dobrze wśród ludzi. Mówię z perspektywy osoby, która stawała na rzęsach, żeby dociągnąć do chociażby przeciętnej i przestać się bać każdego wyjścia z domu przed zmrokiem.

Posiadania dziecka też nie uważam za żadne osiągnięcie, inaczej nędza i patologia byłyby wzorem do naśladowania - w końcu mają najwięcej. Za to bycie dobrym rodzicem i wychowanie go na wartościowego człowieka to już inna bajka. Bardziej interesujące wydają mi się osoby, które wybierają niestandardowe drogi życiowe i realizują swoje pasje.
???
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:21 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Nightfall

Re: No siemka

Post autor: Nightfall »

czy masz 1.50 cm czy 2.50cm wzrostu, czy ważysz 30 kg czy 130 kg , czy wyglądasz jak Pitt czy jak Danny de Vito - mnie to nie interesuje, bo jestem aseksualna
To musisz to zaznaczyć, bo są asy dla których ze względów na przykład estetycznych wygląd ma znaczenie :D To chyba choroba naszych czasów - brak szacunku dla czasu innych ludzi. Dobrze, że dowiedziałaś się o odwołaniu spotkania wcześniej.
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

[
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:21 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Nightfall

Re: No siemka

Post autor: Nightfall »

Nie zrażaj się tym jednym spotkaniem, które nie wyszło. Ludzie są różni, mogą nawalić niezależnie od płci :D
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

[
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: No siemka

Post autor: Nightmarine »

Nie znam dokładnie historii Hawkinga, ale domyślam się, że sława i pieniądze znacznie ułatwiły mu znalezienie partnerki. Niewiele osób może się popisać ponadprzeciętnymi zdolnościami, a jeszcze mniej bogactwem. Jasne że i bez tego można, ale potrzeba sporo szczęścia w trafieniu na osobę, która defekty zaakceptuje, a przede wszystkim trzeba samemu być świadomym, że związek pomimo defektów jest możliwy.
JohnnyDeppka pisze:akurat ten koleś który się do mnie odezwał nie miał się czego wstydzic pod względem fizycznym ( a wysłał mi 2 zdjęcia) całkiem normalny gość na tym polu
Raz że zdjęcia nie zawsze są najlepszym odzwierciedleniem wyglądu - bo raczej nie wysłałby takich, na których wygląda niekorzystnie, a dwa to on się może inaczej postrzegać niż Ty jego i mimo wszystko mieć kompleksy, które go powstrzymują przed nawiązywaniem znajomości.
???
Gość

Re: No siemka

Post autor: Gość »

..
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 18:22 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: No siemka

Post autor: Nightmarine »

Hawking przed rozwojem choroby nie różnił się od innych osób i nie był powykręcany, nie odbiegał od normalności. Perspektywa że się w przyszłości zostanie zdeformowanym, a nawiązywanie znajomości przez osobę już, może nawet od urodzenia, zdeformowaną to zupełnie inne sprawy. Oczywiście można mieć partnerów, dzieci, życie towarzyskie, nawet będąc brzydkim lub zdeformowanym. Wszystko można, ale to nie jest takie proste jak przedstawiasz i nie zawsze możliwe, bo psychika może być w różnej kondycji i czasami nie dopuszcza w ogóle myśli, że można być godnym czyjegoś zainteresowania.

Z tym wystawieniem miałaś pecha, ale nie łączyłabym tego z płcią. Kobiety też mogą wystawić, mieć oczekiwania względem wyglądu i związane z własnym wyglądem zahamowania. Tutaj nie ma reguł. Zakładam że będzie dużo mniejsza presja w przypadku, gdy osoba nie będzie nastawiona na cele matrymonialne, tylko na przyjaźń.
???
Awatar użytkownika
Bartek95
ASiołek
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:03

Re: No siemka

Post autor: Bartek95 »

Nightmarine pisze:Hawking przed rozwojem choroby nie różnił się od innych osób i nie był powykręcany, nie odbiegał od normalności. Perspektywa że się w przyszłości zostanie zdeformowanym, a nawiązywanie znajomości przez osobę już, może nawet od urodzenia, zdeformowaną to zupełnie inne sprawy. Oczywiście można mieć partnerów, dzieci, życie towarzyskie, nawet będąc brzydkim lub zdeformowanym. Wszystko można, ale to nie jest takie proste jak przedstawiasz i nie zawsze możliwe, bo psychika może być w różnej kondycji i czasami nie dopuszcza w ogóle myśli, że można być godnym czyjegoś zainteresowania.

Z tym wystawieniem miałaś pecha, ale nie łączyłabym tego z płcią. Kobiety też mogą wystawić, mieć oczekiwania względem wyglądu i związane z własnym wyglądem zahamowania. Tutaj nie ma reguł. Zakładam że będzie dużo mniejsza presja w przypadku, gdy osoba nie będzie nastawiona na cele matrymonialne, tylko na przyjaźń.
Też jestem tego samego zdania po prostu ta osoba może mieć jakiś kompleks pod względem wyglądu dlatego w bliższych kontaktach (szczególnie takich z których miałoby się zrodzić coś więcej) czuje zahamowanie z racji czy się spodoba czy też nie i może być to odruchowe. Przykładowo facet który x razy był odrzucony przez to że coś nie pasowało w jego wyglądzie może na każdym kroku czuć tę presje że może to być ten kolejny raz i tym samym bać się o rozwój relacji. No ale to nie zmienia faktu że jak mieliście się spotkać to te zdjęcie jednak pasowało wysłać ba nawet kilka żeby po prostu wiedzieć z kim.
ODPOWIEDZ