Góra, czy dół od bułki?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)

Lepsza jest góra, czy dół od bułki?

Góra
9
64%
Dół
5
36%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Góra, czy dół od bułki?

Post autor: Tuatha »

Postanowiłam zaproponować Wam kolejną forumową zabawę, i zadać tak głębokie i filozoficzne pytanie. Ankietę dodaję tak "dla zabawy", bo tak naprawdę nie o jej wynik nam chodzi, a o posty. Wszystko kręci się wokół tego, by ot tak, dla zabawy, możliwie głęboko i filozoficznie przedyskutować zupełnie absurdalny problem. Zachęcam więc do jak najbardziej odjechanych uzasadnień ;]

Zabawę wyciągnęłam żywcem z forum, na którym pisałam lata temu, i pomyślałam, że tu też może być fajnie ^^

Ze swojej strony pragnę powiedzieć, iż opowiadam się zdecydowanie za górą od bułki. Dlaczego? Otóż góra, jak sama jej nazwa wskazuje, może być utożsamiana z dążeniem do wzniosłości, do nieba, do gwiazd...
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

heheh To ja dół będę się smażyć w piekle:p :diabel:
Albo bo Ja taki drobny facet to do góry nie dosięgam :P

Dobra poważnie... żart

Dlaczego dół? A dlaczego góra.

Dół jest lepiej wypieczony, nieco słodszy od góry zwłaszcza jak piekarz piecze na tej samej blasze co bułki słodkie:p I po prostu jest smaczniejszy:p
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Góra.

Ach, góra jest puszysta i mięciutka, delikatna i rozpływa się w ustach. Jakby się jadło chmurkę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

No widzisz dimgraf, dostrzegam poważną wadę w Twym rozumowaniu. Jak sam powiedziałeś dół jest wynikiem "skażenia" bułki inną bułką. Jest w związku z tym nieczysty, a przez to gorszy od góry.
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Jednak wg wierzeń kobieta powstała z żebra mężczyzny więc w pewnym sensie też jest skażona, co więcej w wielu kulturach kobiety nie mają np. wstępu do niektórych miejsc bo są nieczyste. Nawet w klasycznej pozycji s kobieta jest na dole. Więc dół jest lepszy:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Mamy rozumieć, że identyfikujesz się z dolną pozycją? ;)

Góra jest jak dążenie do doskonałości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Oczywiście naszym moralnym obowiązkiem jest opowiedzenie się w tym sporze za doskonałością, a przynajmniej za dążeniem do niej, miast bezczynnie zadowalać się pospolitym dołem. Z tkwienia tam, gdzie nas los umieścił nie wyniknie żaden rozwój, należy zawsze dążyć do Góry Od Bułki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Post autor: Agata89 »

Góra, bo ma przedziałek, a rzeczy nierówne są ciekawe.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Poruszyłaś tu bardzo ważny temat - doły od bułek są przeważnie takie same, zaś Góra jest tym, po czym rozpoznajemy bułkę [jej rodzaj/gatunek] Góry od bułek są indywidualnościami, różnią się od siebie. Nie znajdziemy dwóch takich samych Gór Od Bułki.... co o tym sądzicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ale każde dążenie musi mieć podstawy. Nie wejdziesz po drabinie na szczyt jeśli ktoś zabierze podłogę:p. Dach bez podpory nie będzie stał.

Wszystko ma swój początek bułka zaczyna się od dołu, a doskonałość od sięgnięcia do początku.
Doskonałością może być stan pierwotny, podstawa istnienia bez niej reszta nie miała by sensu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ale żeście sobie temat obrali. :lol: Ja tam wolę środek. Gdzie jest najwięcej nadzienia - w środku. Gdzie jest zakalec? W środku.
Ani góra, ani dół. Środek. Ani biały, ani czarny. Szary. Ziemia jest najlepsza. :D
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Rozważania czy bardziej wartościowy jest dół, czy góra bułki są uwikłane w opozycyjne schematy poznawcze, które narzuca nam nasz umysł. Prawda jest poza dualizmem. Istota bułki ujawnia się w unii przeciwieństw pomiędzy górą reprezentującą pierwiastek uraniczny a dołem uosabiającym pierwotne siły chtoniczne. Jestem zwolenniczką ujęcia holistycznego, kartezjanizm jest passe.

xD
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Zależy jak bardzo jestem głodna. Jak znacznie, to nie wybrzydzam ani zbyt miękką górą, ani twardym i przypieczonym spodem. Jeżeli nie jestem zbyt głodna, to górę wole dobierać do dżemu, kremu orzechowego, czekoladowego itp, dół do konkretnych dodatków :mrgreen:
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Oczywiście popieram wniosek o indywidualności Góry Od Bułki. Jedno spojrzenie i od razu wiesz, z kim masz do czynienia. Dół Od Bułki jest taki sam, natomiast Góra to często także arcydzieło, misterne wzorki, ozdoby. Nic nie równa się z Górą Od Bułki.
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Góry Od Bułki to też niekiedy pozerzy, natomiast Dół jest szczery, pierwotny, jest jaki jest i dobrze mu z tym. :wink:
ODPOWIEDZ