Powrót do przeszłości

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: clouds clear »

1.Chciałabym zobaczyć Leningrad sprzed II WŚ
2. Obowiązkowo zaliczyć chociaż jeden koncert Morphine
einmal ist keinmal
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: DZIEWICA8 »

To ciekawe pytanie, ja nawet marzyłam o tym, żeby móc podróżować w czasie. Jednak mnie bardziej interesowała by przyszłość, żeby móc zobaczyć jak świat zmieni się za te 100 czy 200 lat, jakie powstaną wynalazki.
Co do przeszłości właśnie to fajnie było by gdyby można było zmieniać przeszłość i mając dzisiejszą wiedzę zapobiegać różnym tragicznym katastrofom np. nie dopuścić do startu samolotu, który rozbił się przy lądowaniu. Dobrze byłoby też gdybym miała dzisiejszą wiedzę móc zmienić pewne decyzje w moim życiu, których dziś żałuję.
Jeśli zaś chodzi o konkretne zdarzenia z przeszłości to chciałabym poznać różnych wybitnych ludzi np. Leonardo da Vinci, Bolesław Prus, Fryderyk Chopin, Adama Mickiewicz i popatrzeć jak tworzą np. posłuchać koncertu Chopina na żywo lub wysłuchać wykładu Adama Mickiewicz o jego poezji.
No cóż można tylko pomarzyć. :roll: :roll: :roll:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: hrabinka »

Ciekawy temat :)

Będąc nastolatką marzyłam o tym, żeby przenieść się do czasów średniowiecznych (pomiędzy XI a XIII w.) bądź też do XIX w. A teraz chciałabym się przenieść w lata - tak mniej więcej - 30-38 XX w.
DZIEWICA8 pisze: Dobrze byłoby też gdybym miała dzisiejszą wiedzę móc zmienić pewne decyzje w moim życiu
Dokładnie tak sama myśl niekiedy mnie nachodzi :D
Awatar użytkownika
psychaotic
bAStard
Posty: 66
Rejestracja: 31 mar 2012, 03:21
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: psychaotic »

Oooo rety, jakbym miała wehikuł czasu, to znając mnie szybko bym go popsuła :D Używając 24 na dobę :D

Zakładam (wiedząc, jak funkcjonuje mój mUSK), że każdy możliwy wiek bym zwiedziła XD
insomniac!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

psychaotic pisze:Zakładam (wiedząc, jak funkcjonuje mój mUSK), że każdy możliwy wiek bym zwiedziła XD
Dzień po dniu? Zakładasz zatem, że również nieśmiertelna będziesz? :wink:
Awatar użytkownika
psychaotic
bAStard
Posty: 66
Rejestracja: 31 mar 2012, 03:21
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: psychaotic »

niee, po prostu ile bym dała radę, ale nie dzień po dniu, wiek po wieku :d a że wiele za nami i wiele przed nami... ^^ dlatego napisałam "możliwy" :D
insomniac!
Yoona246
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 22 gru 2014, 22:28

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Yoona246 »

Dowolny czas. Chciałabym zobaczyć jak się miewa szczeniak, którego oddałam do adopcji. Oddałam go na wieś miłej parze :D
Jestem zła, ale to dobrze.
Nigdy nie będę dobra, ale to nic złego..
Awatar użytkownika
kawa z mlekiem
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:34

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: kawa z mlekiem »

ja to bym poszla sobie na Koncert ---- Elvisa Presleya -------Michaela Jacksona-------- no i jeszcze -----Queen z Freddiem Mercurym-------- bym odwiedzila.
Awatar użytkownika
avalanche
ASiołek
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:16
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: avalanche »

clouds clear pisze:1.Chciałabym zobaczyć Leningrad sprzed II WŚ
O tak, pod tym się podpisuję.
Poza tym bardzo chciałabym zobaczyć Rewolucję Francuską. I poznać trochę ludzi, przede wszystkim Marksa i Engelsa, Hugo, Korczaka, Czajkowskiego, Van Gogha, Sylvię Plath.
No i jeśli bym miała taką możliwość, to sobie tak "poskakać" po różnych epokach, żeby zobaczyć jak życie wyglądało w dawnych czasach.
Awatar użytkownika
Koziorro
mASełko
Posty: 105
Rejestracja: 5 sty 2015, 00:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Koziorro »

Chętnie cofnęłabym się w przeszłość, by uzupełnić "białe plamy" i odkryć wszelkie niewyjaśnione wątki w historii ludzi, m.in. zaginięcie Amelii Earhart i Antoine de Saint-Exupéry'ego.
Plus przyjrzeć się pracy twórczej pisarzy i poetów, kompozytorów, malarzy. Ale szczególnie literatów.
"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zaprowadzi cię tam każda droga" - Lewis Carroll
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Nikkala »

Najchętniej zaliczyłabym wszystkie epoki z prehistorią włącznie :wink:
Ale może nie szarżujmy aż tak. Wystarczy, że zobaczę ogrody Semiramidy.
Poznam życie Słowian od środka. Wziąć udział w ich pogańskich uroczystościach... bezcenne!
Potem uczestniczyłabym w misteriach średniowiecznych (coś ciągnie mnie ten religijny mistycyzm). :)
Potem zróbmy przeskok do mojego ukochanego romantyzmu. Posłuchać Chopina na żywo, "walka na rymy" między Słowackim i Mickiewiczem, pogadać z Norwidem o pogodzie... to byłoby coś :D
Robię przeskok nad pozytywistyczną rzeczywistością i sunę wprost w objęcia międzywojnia. Siedzę w kawiarenkach warszawskich rozprawiając z Tuwimem, potem jadę dorożką z Gałczyńskim. Zahaczę też o wystawy Salvadora Dali. Kto wie, może spotkam go na ulicy, gdy wyprowadza pancernika na spacer po ulicach paryskich? No i oczywiście chodzę do kina na premiery filmów i wzdycham i płaczę i śmieję się. A potem, przeskakując okropność wojny wpadam na koncerty Queen, Rolling Stones, AC/DC i wszystkiego, co się nawinie.
A znów potem krzyczę przeciwko komunizmowi hasła z robotnikami. Ale nie widziałabym już, co się dalej z nimi stało. To byłoby idealne zakończenie podróży. :)

Kłopot mam, by wybrać jedno jedyne zdarzenie, czas, ulotną chwilę. Toteż wyszło, co wyszło. :D
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Heremis87 »

Trochę tego jest:
Okres Cesarstwa Rzymskiego od I do V wieku po Chr. Z miejsc szczególnie Egipt, Grecja, Galia, Palestyna ale głównie ta z czasów Jezusa.
Ze średniowiecza okres wojny stuletniej gdy wojowała Joanna d*Arc, oczywiście po stronie Francji.
Czasy prekolumbijskie: Aztekowie, Majowie Inkowie lub Indianie z Ameryki Północnej.
Czasy napoleońskie po stronie Francji.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: maga »

Chętnie przespacerowałabym się ulicami przedwojennej Warszawy, a potem obowiązkowo na Woodstock ;)
translucent
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:40

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: translucent »

W pierwszej kolejności udałabym się do wiktoriańskiej Anglii, w dalszej chętnie zobaczyłabym jak wyglądało życie i obyczaje plemion celtyckich i słowiańskich.
ODPOWIEDZ