Powrót do przeszłości

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Powrót do przeszłości

Post autor: dimgraf »

Natchniony postem z działu rozrywka zarzucam pod dyskusje temat - gdybyście mieli wehikuł czasu to jakie wydarzenie z przeszłości chcieli byście zobaczyć?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: marisaxyz »

ja z chęcią wybrała bym się na pierwsze koncerty The Smiths albo The Rolling Stones :diabel: no wiecie rock'n'roll

ale jeszcze pomyślę i podzielę się moimi spostrzeżeniami :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Layla »

Ech, dużo tego. Najchętniej wybrałabym się w czasy średniowiecza, niestety jeszcze nie wiem w jaki rok konkretnie. Nawet nie wiem dlaczego. Może dlatego że to taki okres przez historię pomijany, bo niby był okresem ciemnoty. Swoją drogą chętnie przyjrzałabym się jacy 'święci' byli duchowni tamtego okresu :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: meg »

Najchętniej to podglądnęłabym jak będzie wyglądać przyszłość, no ale jeśli tylko przeszłość możliwa...... chciałabym zobaczyć ludzi pierwotnych. Takich jaskiniowców. Ciekawa jestem jak się porozumiewali i ogólnie jak żyli.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 13:55 przez meg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Ant »

Ja bym się cofnął do mezozoiku, by zaoobrączkować Archaeoptreyxa :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Ant »

Chciałbyś być zaatakowany przez Niemców? ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

Nie, on sam chciałby pewnie atakować Niemców. Jeszcze zanim zdążyliby otworzyć ogień.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

Oj Winkie. Wydaje mi się, że kłapiesz niekiedy byle tylko kłapać. Przyznam, że potrafi to mieć i swój urok, ale czasami mogłabyś sobie darować :roll: .
Och Zito, więcej dystansu do siebie, bo zamarźniesz jeszcze na tym mrozie. :wink: Piszesz, że chciałbyś przenieść się i zostać w 1 wrześniu 1939 roku. Ja tu tylko jeden z możliwych powodów podałam.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

Ponurak? :shock:
Nie, realistka. :wink:
to przynajmniej poczuję się jak Niemiec na ost-froncie :mrgreen:.
Niemcy w cienkich mundurach, słabo zaopatrzeni wybrali się do Rosji. Popełnili dokładnie ten sam błąd co niegdyś Napoleon Bonaparte - i tak jak on ponieśli porażkę. Od tej pory szala zwycięstwa zaczęła się przechylać w stronę aliantów.
Jeszcze tytułem wyjaśnienia. Pisząc o przeniesieniu się na stałe i zostaniu nie miałem oczywiście na myśli zatrzymania w czasie, tylko chęć życia od owej daty. Czyli po pierwszym dniu września nastąpiłby drugi, trzeci, i zobaczylibyśmy ile udałoby się z tego wyciągnąć :mrgreen: .
To zależy pod czyją lufę byś się dostał. Z Zachodu Niemcy, ze wschodu Armia Czerwona, a i tak nasi bronili się dzielnie. Tyle, że lotnictwa wojskowego nie mieliśmy takiego jak III Rzesza, a nasz okręt podwodny ORP Orzeł zdolny nawiązać kontakt w walce na morzu i w samej Zatoce Pięciu Gwizdków dostał nakaz nie interweniowania. ORP Orła internowano w Estonii, w Tallinie. Ucieczka z Tallinu do Wielkiej Brytanii - szczyt kunsztu nawigacyjnego. ORP Orzeł pozbawiony był dział, sprzętu nawigacyjnego, kapitana, miał uszkodzony silnik, kilka torped i niewielkie zapasy żywności. Zatonął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas kampanii norweskiej.

Dwudziestolecie Międzywojenne jest ciekawe, i XIX wiek, II wojna światowa - krążowniki, niszczyciele, wilcze stada i konwojowanie z USA do UK.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: chochol »

Do łona matki, ale nie wiem czy chciałabym zobaczyć te wszystkie połączenia :roll:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Do łona matki, ale nie wiem czy chciałabym zobaczyć te wszystkie połączenia :roll:
Jeszcze klaustrofobii byś się nabawiła Chochoł... :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: dimgraf »

Tam przynajmniej ciepło:P

Dobra to ja może dodam kolejne wydarzenie prócz wielkiego wybuchu o którym już w dziale rozrywka pisałem. Kolejnym wydarzeniem jest zmartwychwstanie Chrystusa. Także chciałbym zobaczyć Atlantydę przed jej rzekomym zatopieniem. No i już bardziej współczesnych to II WŚ, a dokładniej niemieckie pojazdy Vril. Jeśli wybierać z wydarzeń zapisanych w historii to koniec ery dinozaurów i rzekome uderzenie tego meteoru. No do kolekcji to starożytny Egipt i budowa piramidy Cheopsa.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Ant »

A ja bym też se chętnie odwiedził starożytną Grecję i Mezopotamię :P
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Winkie »

Po co? Prędzej w starożytnym Egipcie mógłbyś na status bóstwa liczyć, jako Bażant - bóstwo piwa i matematyki.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Powrót do przeszłości

Post autor: Ant »

W Grecji czy Mezopotamii ciekawsze rzeczy bym mógł zobaczyć :P Aczkolwiek opcja zobaczenia piramid, kiedy były jeszcze białe jest godna rozpatrzenia :D

Jeszcze bym się na Antarktydę wybrał, kiedy nie była pokryta lodem, ale tutaj to się już w milionach lat liczy :P
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ