Kawa czy herbata?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
poduszkawgroszki
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2017, 21:48

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: poduszkawgroszki »

Uwielbiam zarówno kawę jak i herbatę. Kawę staram się ograniczać, ale herbatę - czarną, zieloną, białą, owocową piję litrami :D
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, 00:08 przez poduszkawgroszki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: JacobMcAllen »

Kawy nigdy nie piję, bo nie lubię. Herbatę piję kilka razy dziennie :)
Dieu le veut
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Kawa czy herbata?

Post autor: urtika »

Eressiel pisze: 5 lip 2018, 21:21 Lubię:
- Bardzo, bardzo, bardzo mocną kawę.
Pewnie masz na myśli przede wszystkim kawę z Półwyspu Bałkańskiego. :D Bo tak dobrej kawy jaką maja tam, przyznam, nigdzie indziej nie piłam.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Eressiel
ASiołek
Posty: 60
Rejestracja: 3 lip 2018, 22:40
Lokalizacja: Poznań

Re: 10 RZECZY

Post autor: Eressiel »

urtika - tak, przede wszystkim tamtą. Zawsze wracam do Polski z paczką, a gdy się skończy cierpię, bo ciężko tu na dobrą trafić. Choć otworzyła się w końcu dobra turecka kawiarnia w Poznaniu, więc w chwili kryzysu mam się gdzie zwrócić xD
O, jeszcze jedna rzecz, której nie lubię, jak już jesteśmy przy kawie. STARBUCKS :I
Be the person your dog thinks you are.
Krzysztof85
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Krzysztof85 »

Ogólnie jestem fanem herbaty, w tym także Rooibos i tych ziołowych (lipa!). Kawę staram się pić rzadko, choć przyznam, że świeżo mielona ma także swój urok :)
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: ASperger »

Zdecydowanie kawa, od lat zawsze dokładnie taka sama i nawet w takim samym kubku..
Herbaty pić nie mogę, bo zawiera szczawiany (herbata czarna najwięcej), z którymi mi nie po drodze. Kiedyś lubiłam czarną Earl Grey.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Animalia »

Herbata. Jakoś nigdy nie lubiłam zapachu i smaku kawy. Chociaż ciastko w kawie mogę zamoczyc XD
Obrazek
Obrazek
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: panna_x »

Lubię herbatę. Kawa też, ale słodka typu latte itp.
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: 89aneta »

Zdecydowanie herbata : najlepiej biała liściasta :-) lubię też zielona i przeróżne zielska :-D kawy nie pije chyba już ok 3 lata i nie zamierzam już pić
Awatar użytkownika
daenerys
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 4 sie 2018, 12:44

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: daenerys »

U mnie rowniez herbata zdecydowanie, czarna, zielona, czerwona, biała... również ziółka.
Kawa okazyjnie, jesli juz musi byc z syropem, latte z mlekiem sojowym lub bez laktozy :) bardzo rzadko pije espresso, tylko w sytuacjach podbramkowych kiedy jestem tak senna ze glowa opada na klawiature :p
Mother of Cats
What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: AliceAce82 »

Tylko dwie opcje?..
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2018, 21:16 przez AliceAce82, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
tomekromek
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:46

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: tomekromek »

Tylko herbata i tylko zielona !:)
rambo
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: BlueStar »

Pijam i jedno i drugie, ale jednak wolę kawę :)
Obserwator_94
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2018, 18:51

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Obserwator_94 »

Herbata głównie zielona
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Nautilus1992 »

Lubię obydwa napoje.

Zawsze sypię jedną małą łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, by zakryć całe dno naczynia. Następnie zalewam gorącą wodą tak, by wypełnić 3/5 objętości kubka - resztę wolnego miejsca wypełniam zimnym mlekiem z lodówki, ale nie pod samą krawędź, bo musi się zmieścić jeszcze półtora łyżeczki cukru. Na koniec wykonuję 32 obroty łyżeczką w lewo, by ładnie wszystko wymieszać. Kawę przygotowaną w ten sposób można od razu wypić - jest bardzo ciepła, ale też nie na tyle gorąca, by ryzykować poparzenie języka i podniebienia. No i smakuje wyśmienicie, zwłaszcza rano, po przebudzeniu.

Z herbatą jest trochę inaczej - po zagotowaniu wody zawsze czekam 15-20 minut, by kamień z czajnika opadł na dno i żeby nie pojawił się w szklance, gdy będę ją zalewał. Jeśli poczekam dłużej, to herbata będzie zbyt zimna i straci trochę swoich walorów smakowych.
Następnie moczę torebkę w przedziale czasowym od 2 do 5 minut, w zależności od pory dnia - przygotowuję słabszą herbatę wieczorami i w nocy. Po tym zabiegu wystarczy dosypać 2 nieczubate łyżeczki cukru i zamieszać minimum 32 razy w lewo, by nie napotkać później nierozpuszczonego cukru na dnie. I tyle - można się cieszyć herbatą idealną :)
ODPOWIEDZ