Kawa czy herbata?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: urtika »

Nautilus1992 pisze: 6 wrz 2018, 15:59 Na koniec wykonuję 32 obroty łyżeczką w lewo, by ładnie wszystko wymieszać.
Dlaczego akurat 32 obroty a nie 28 bądź 35? I w lewo a nie w prawo? :D
Quirkyalone
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Nautilus1992 »

urtika pisze: 10 wrz 2018, 06:53
Nautilus1992 pisze: 6 wrz 2018, 15:59 Na koniec wykonuję 32 obroty łyżeczką w lewo, by ładnie wszystko wymieszać.
Dlaczego akurat 32 obroty a nie 28 bądź 35? I w lewo a nie w prawo? :D
To się ogólnie rozchodzi o podział w muzyce, a że jestem muzykiem grającym zazwyczaj w metrum 4/4, to postanowiłem wybrać liczbę, która dzieli się właśnie przez 4, żeby lepiej sobie wszystko utrwalić w pamięci.
Często gdy buduję swoje partie pod piosenkę, to gram cztery takty po cztery ćwierćnuty, co daje liczbę 16 taktów - traktuję to wtedy jako pierwszą zwrotkę lub refren. Dalej, gdy chcę rozbudować utwór, to w drugiej zwrotce i następnym refrenie dodaję kolejną szesnastkę taktów - wychodzi wspomniane 32. Ta zasada tyczy się całej struktury piosenki - 4, 8, 16, 32. Tak to sobie tłumaczę.

A czemu w lewo? W sumie nie wiem, ale jestem trochę leworęczny, więc pewnie to ma wpływ na kierunek mieszania :)
Anonimowy

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Anonimowy »

Większego bełkotu pseudomuzycznego nie słyszałem.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: zewsząd i znikąd »

Może już tu pisałam? Nie pamiętam...
Nie cierpię kawy, natomiast uwielbiam herbaty wszelkiego rodzaju. Przykłady mojej herbatomanii:
- Nigdy nie piję więcej niż raz dziennie tej samej herbaty.
- Rekord: jeśli dobrze pamiętam, 19 szklanek herbat w ciągu jednego dnia.
- Dobieranie herbaty do jedzenia, a czasami odwrotnie.
Np. jakiś czas temu piłam herbatę rooibos śmietankowo-karmelową i do tego lody o smaku creme brulee (czyli też rodzaj karmelowych).
Dziś czyli wczoraj ;) na śniadanie kanapki z pastą (produkcji własnej) z pomarańczowych pomidorów i kaszy jaglanej (niestety proporcje zupełnie chybione, nie mam za grosz "miary w oku"), a do past pomidorowych pasują mi herbaty "słodko-ostre" (co nie znaczy słodzone - lubię słodycze, i owszem, ale herbat nie słodzę, odzwyczaiłam się). Tym razem czarna ze skórką grejpfruta, mango, piep... i anyżem. Potem nieco podobna zielona z gruszką i przyprawami.
Wybredna jestem o tyle, że nie kupuję w kółko tego samego, z wyjątkami takimi jak herbatka na uczulenie (to co prawda chyba trochę jak umarłemu kadzidło... ale w każdym razie nie zaszkodzi) czy mięta (dokładniej "mięta ekstra mocna" z dodatkiem olejku miętowego) po obiedzie. Natomiat piję i sypane, i torebkowe (raczej wstręt czuję tylko do granulowanego, rozpuszczalnego, mgliście herbatopodobnego czegoś) - po prostu interesuje mnie przede wszystkim wypróbowanie jak największej liczby smaków.
neva
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 4 paź 2018, 16:39

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: neva »

Why not both?
Awatar użytkownika
Voltaire
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 4 paź 2018, 16:58
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Voltaire »

Zdecydowanie herbata. Piję ją codziennie, kawę zaś sporadycznie, w zależności od ochoty.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: pawcio1978 »

Herbata, a z kaw to cappuccino.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: króliczka »

Jeśli chodzi o smak zdecydowanie wolę herbatę, ale kawa ma dla mnie wartość ze względów praktycznych (walka z sennością).
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: A-Star »

Kawa, herbata.. Wolę kawę, ale staram się ograniczać do 1 - 2 dziennie. Nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez kawy. Herbata każda oprócz czarnej.
Obrazek
YellowBee
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2018, 11:28

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: YellowBee »

Obie dobre - każda na coś innego. Herbata na to, by zrobiło się lżej na sercu, a kawa, by znieść tragiczny dzień.
Ostatnio kupiłam przyprawę do piernika i dodaję odrobinę do kawy - gorąco polecam. Takie niesłodkie 'korzenne latte' można z tego zrobić.
Dla herbat miałam przeznaczoną osobną półkę, ale różnego rodzaju puszki i opakowania już się na niej nie mieszczą. Najchetniej mieszam czarną sypaną i czerwoną sypaną - wyrazisty smak, ale nie jest tak intensywna, jak sama czarna.
ósemka
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 2 lis 2018, 06:33

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: ósemka »

Herbata, najlepiej zielona.
Kawa, tylko z mlekiem. Im więcej mleka tym lepiej :)
luzispokoj
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2019, 19:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: luzispokoj »

Jedno i drugie nałóg. Podobno najzdrowiej pić wodę, tylko że jest o wiele mniej smaczna. W zimie piję przegotowaną z plasterkiem cytryny i jednen kubek zielonej wysokiej jakości.
Naberius
łASuch
Posty: 158
Rejestracja: 4 gru 2018, 13:53
Lokalizacja: Nieopodal miasta Królów Polskich
Kontakt:

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Naberius »

Kawy nigdy się nie piło, jedynie łyk na spobowanie lecz to nie dla mnie
Herbata, ale bardzo rzadko, tak naprawdę zawsze pije lekko gazowaną wode. Niezależnie od posiłku czy pory dnia,
no i czasemm jakiś sok.
W prawdzie to niekiedy nawet puste butelki po wodzie się w moim pokoju kumulują. Ale tak jak szybko się pojawiają tak samo szybko znikają w worku :lol:
Nie jestem mówcą
Jedynie słuchaczem i obserwatorem


"Did I ever tell You the definition of Insanity?"
Awatar użytkownika
Silva
ASiołek
Posty: 66
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: Silva »

Herbata, zdecydowanie herbata. Kawy nie tykam, nie smakuje mi. Nie przekonałam się do niej jak pracowałam w Tchibo. Nie przekonałam się jak zaczęłam pracować na zmiany nocne. I już się chyba nie przekonam. Za to herbatę pochłaniam nałogowo i to w ilościach hurtowych. Ale jakiś nalóg trzeba mieć :P
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: no name inc. »

.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 22:56 przez no name inc., łącznie zmieniany 1 raz.
R.I.P
ODPOWIEDZ