sposoby na agresję

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Pau
łASuch

sposoby na agresję

Post autor: Pau » 31 mar 2013, 19:11

Co stosujecie na ataki z drugiej strony?
Ignorujecie, odpieracie, oddajecie, atakujecie
?
Mścicie??

migel
ciAStoholik

Re: sposoby na agresję

Post autor: migel » 31 mar 2013, 19:14

Traktuję gazem pieprzowym a potem używam mojego Fatality - Kop z Glana?

Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek

Post autor: redballoon » 31 mar 2013, 19:47

*

Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora

Post autor: Artemis » 31 mar 2013, 19:54

Wiele podbramkowych sytuacji można rozładować humorem.
Błache sprawy można ignorować, w ważniejszych, a możliwych do obrony bronić się.
Atak? Tylko wtedy gdy jest szansa na sukces... albo ktoś zaatakuje znienacka i reakcja jest emocjonalna.
Dobra metoda to przeczekanie. Wiele spraw rozwiązuje się sama... a i z perspektywy czasu wygląda inaczej.
Odwet? Szkoda mi energii. Raczej unieszkodliwienie i omijanie szerokim łukiem.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek

Pau
łASuch

Post autor: Pau » 31 mar 2013, 21:58

psychiczną

chociaż ta fizyczna to też problem
:o

siemielniane
gimnASjalista

Post autor: siemielniane » 16 sty 2014, 00:23

Do pewnego momentu ze stoickim spokojem rozładowuję sytuację opanowaniem, uśmiechem, cierpliwością. W 90 proc. przypadków działa. Potem włącza mi się złośliwy chochlik :mrgreen: hehehe :P .

Awatar użytkownika
Warszawianka40+
ciAStoholik

Post autor: Warszawianka40+ » 15 sie 2016, 09:48

migel pisze:Traktuję gazem pieprzowym a potem używam mojego Fatality - Kop z Glana?
Super, ale nie każdy tak potrafi. Z agresją fizyczną - lepiej nie stwarzać okazji... Wyprowadzić się, jeśli inaczej nie można.
Co do ataków słownych np. w pracy czy ze strony rodziny, to ostatnio wpadła mi w ręce książka "Inteligentny sposób radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami. Samoobrona słowami z programem treningowym", autor Barbara Berckhan. To taki prosty samouczek, jak się nastawić i jak się odciąć. Są rozdziały: "Jak poradzić sobie z nierzeczową krytyką", "Zastopujmy obraźliwe uwagi", "nie walczymy a mimo to zwyciężamy" itp. Nie jest rozgadane i bez psychologicznego mądrzenia się, można się czegoś nauczyć. Dla osób wrażliwych, pozbawionych pewności siebie, często atakowanych słownie.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford

Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek

Post autor: Cortes » 19 sie 2016, 11:03

Na przykład taki:

Obrazek

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek

Post autor: DZIEWICA8 » 24 sie 2016, 19:02

Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8

Awatar użytkownika
Warszawianka40+
ciAStoholik

Post autor: Warszawianka40+ » 4 wrz 2016, 10:01

DZIEWICA8 pisze:Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
Centrum Praw Kobiet organizuje jakieś kursy samoobrony dla kobiet, myślę że w każdym miejscu Polski na upartego można coś znaleźć. Nigdy nie wiadomo, kiedy pierwszy raz zostaniemy np. napadnięci na ciemnej ulicy. Lepiej mieć wyuczone odruchy - obronić się i nie zostać ofiarą na całe życie.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford

KrzyśMMMM
mASełko
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Post autor: KrzyśMMMM » 14 mar 2018, 12:37

:mrgreen:

Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko

Post autor: BlueStar » 20 maja 2018, 15:37

Ja zawsze wpadam na ciętą ripostę długo po danym wydarzeniu, niestety :(

R1991
gimnASjalista

Post autor: R1991 » 21 maja 2018, 01:42

Warszawianka40+ pisze:
4 wrz 2016, 10:01
DZIEWICA8 pisze:Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
Centrum Praw Kobiet organizuje jakieś kursy samoobrony dla kobiet, myślę że w każdym miejscu Polski na upartego można coś znaleźć. Nigdy nie wiadomo, kiedy pierwszy raz zostaniemy np. napadnięci na ciemnej ulicy. Lepiej mieć wyuczone odruchy - obronić się i nie zostać ofiarą na całe życie.
Nic tak nie odpiera ataku fizycznego jak Remington Texas Buffalo kal. 44 z 12 calową lufą. To trochę jak za czasów zimnej wojny, nie używasz, ale efekt psychologiczny jest ;)

Awatar użytkownika
Animalia
łASuch
Kontakt:

Post autor: Animalia » 17 lip 2018, 02:47

Jeśli chodzi o przemoc. Po prostu spuszczam wpierdziel ;p
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ