sposoby na agresję

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Pau
łASuch
Posty: 175
Rejestracja: 27 mar 2013, 17:46

sposoby na agresję

Post autor: Pau »

Co stosujecie na ataki z drugiej strony?
Ignorujecie, odpieracie, oddajecie, atakujecie
?
Mścicie??
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: sposoby na agresję

Post autor: migel »

Traktuję gazem pieprzowym a potem używam mojego Fatality - Kop z Glana?
Awatar użytkownika
redballoon
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 8 lut 2013, 00:08

Re: sposoby na agresję

Post autor: redballoon »

*
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 21:27 przez redballoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: sposoby na agresję

Post autor: Artemis »

Wiele podbramkowych sytuacji można rozładować humorem.
Błache sprawy można ignorować, w ważniejszych, a możliwych do obrony bronić się.
Atak? Tylko wtedy gdy jest szansa na sukces... albo ktoś zaatakuje znienacka i reakcja jest emocjonalna.
Dobra metoda to przeczekanie. Wiele spraw rozwiązuje się sama... a i z perspektywy czasu wygląda inaczej.
Odwet? Szkoda mi energii. Raczej unieszkodliwienie i omijanie szerokim łukiem.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Pau
łASuch
Posty: 175
Rejestracja: 27 mar 2013, 17:46

Re: sposoby na agresję

Post autor: Pau »

psychiczną


chociaż ta fizyczna to też problem
:o
siemielniane
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:13

Re: sposoby na agresję

Post autor: siemielniane »

Do pewnego momentu ze stoickim spokojem rozładowuję sytuację opanowaniem, uśmiechem, cierpliwością. W 90 proc. przypadków działa. Potem włącza mi się złośliwy chochlik :mrgreen: hehehe :P .
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: sposoby na agresję

Post autor: Warszawianka40+ »

migel pisze:Traktuję gazem pieprzowym a potem używam mojego Fatality - Kop z Glana?
Super, ale nie każdy tak potrafi. Z agresją fizyczną - lepiej nie stwarzać okazji... Wyprowadzić się, jeśli inaczej nie można.
Co do ataków słownych np. w pracy czy ze strony rodziny, to ostatnio wpadła mi w ręce książka "Inteligentny sposób radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami. Samoobrona słowami z programem treningowym", autor Barbara Berckhan. To taki prosty samouczek, jak się nastawić i jak się odciąć. Są rozdziały: "Jak poradzić sobie z nierzeczową krytyką", "Zastopujmy obraźliwe uwagi", "nie walczymy a mimo to zwyciężamy" itp. Nie jest rozgadane i bez psychologicznego mądrzenia się, można się czegoś nauczyć. Dla osób wrażliwych, pozbawionych pewności siebie, często atakowanych słownie.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: sposoby na agresję

Post autor: Cortes »

Na przykład taki:

Obrazek
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: sposoby na agresję

Post autor: DZIEWICA8 »

Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: sposoby na agresję

Post autor: Warszawianka40+ »

DZIEWICA8 pisze:Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
Centrum Praw Kobiet organizuje jakieś kursy samoobrony dla kobiet, myślę że w każdym miejscu Polski na upartego można coś znaleźć. Nigdy nie wiadomo, kiedy pierwszy raz zostaniemy np. napadnięci na ciemnej ulicy. Lepiej mieć wyuczone odruchy - obronić się i nie zostać ofiarą na całe życie.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: sposoby na agresję

Post autor: KrzyśMMMM »

:mrgreen:
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: sposoby na agresję

Post autor: BlueStar »

Ja zawsze wpadam na ciętą ripostę długo po danym wydarzeniu, niestety :(
R1991
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2018, 01:25

Re: sposoby na agresję

Post autor: R1991 »

Warszawianka40+ pisze: 4 wrz 2016, 10:01
DZIEWICA8 pisze:Zależy na jaką agresję? Na agresję słowną można zareagować ciętą, inteligentną ripostą słowną. Czasem tak robię i mi się udaje, szczególnie w Internecie, gdy ktoś coś mi napisze przykrego. Napisać można o wiele więcej niż powiedzieć komuś prosto w twarz, wtedy czuję się bezpieczniej. Natomiast z agresją fizyczną nigdy się nie spotkałam, więc nie wiem, co bym zrobiła.
Centrum Praw Kobiet organizuje jakieś kursy samoobrony dla kobiet, myślę że w każdym miejscu Polski na upartego można coś znaleźć. Nigdy nie wiadomo, kiedy pierwszy raz zostaniemy np. napadnięci na ciemnej ulicy. Lepiej mieć wyuczone odruchy - obronić się i nie zostać ofiarą na całe życie.
Nic tak nie odpiera ataku fizycznego jak Remington Texas Buffalo kal. 44 z 12 calową lufą. To trochę jak za czasów zimnej wojny, nie używasz, ale efekt psychologiczny jest ;)
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: sposoby na agresję

Post autor: Animalia »

Jeśli chodzi o przemoc. Po prostu spuszczam wpierdziel ;p
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ