Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: Artur_1988_as »

Cortes pisze:E tam, jak Cię ktoś ma oszukać to zawsze znajdzie sposób. Według mnie nawet bezpieczniej jest kupować w jakimś renomowanym sklepie internetowym niż np. w supermarkecie.
Albo w sklepie firmowym, wtedy pewna gwarancja, serwis. Bo fakt te supermarkety to nie wiadomo, czasem jest tak że niby jest serwisant, ale nie istnieje... tak miałem z telewizorem, bo market ma umowę z danym serwisem... a okazało się że ten zamkną działalność, i efekt taki że musiałem płacić za naprawę telewizora który był na gwarancji. (defekt fabryczny, nie z mojej winy).
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: Layla »

Nie polecam pralek ładowanych od góry. Może są wąskie i zgrabne, ale wąskie są też wszelakie rurki, które lubią się zapychać i to dość często. Nie mniej jednak taka pralka postała u nas w domu jakieś 7 lat, tylko ciągłe wymiany rurek były uciążliwe. Teraz mamy Bosha, najprostszy model, bez żadnych bajerów. Ważne że pierze i wytrzymuje taką ilość prania :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: dimgraf »

Istotna też jest ilość prania. Jak pralka ma zapewnić czyste ubrania dla licznej rodziny to tylko i wyłącznie ładowana od przodu. Jeśli jednak ma służyć pojedynczej osobie czy nawet dwóm osobą to ładowana od góry powinna być wystarczająca.

Nie wiem Artur gdzie kupowałeś ale w marketach w których ja kupuje jest serwis producenta. Niektóre gwarancje nawet zapewniają ci naprawy domowe (serwisant od producenta przyjeżdża do domu). No gorzej gdy kupujesz sprzęt jakieś mało popularnej marki wtedy często nie mają serwisu w naszym kraju i serwisują jakieś firmy zewnętrzne. No i TV można powiedzieć, że kupowałem patriotycznie bo montowane pod Wrocławiem :P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: Artur_1988_as »

No właśnie to był taki najtańszy plaski TV z możliwych do kupienia w markecie, i właśnie serwisowała firma zewnętrzna.. która przestała istnieć.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
LadyM
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2012, 01:26

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: LadyM »

,.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2015, 12:35 przez LadyM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: chochol »

Najlepiej przed kupnem sprawdzić datę produkcji sprzętów agd/rtv. W czasie przedświątecznym idzie masówki, czyli dużo zamówień. Niestety zmorą XXI wieku jest to, że sprzęt psuje się krótko po zakończeniu okresu gwarancji :/.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: urtika »

Natknęłam się na taką oto stronkę: http://www.niezawodnepralki.pl/jak-wybrac-pralke/
Może komuś coś się kiedyś przyda...
Quirkyalone
Awatar użytkownika
MartinX
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 14 kwie 2014, 18:12

Re: Jaki rodzaj pralki posiadacie?

Post autor: MartinX »

Najlepiej wybierajcie takie, które mają najwyższą wartość obrotową. Moja ma 1400 i wierzcie mi pranie bo 9 minutowym wirowaniu jest lekko wilgotne. :)
ODPOWIEDZ