Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: urtika »

Kim chcieliście zostać w przyszłości, gdy byliście dziećmi? Jakie marzenia chodziły Wam wtedy po głowie?
Ja chciałam być astronautką i latać w przestrzeni kosmicznej. :D
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Ehmeh
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2013, 21:44

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Ehmeh »

Ja też chciałam być kosmonautką, a czasem projektantką mody.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: DZIEWICA8 »

Moje marzenia były bardziej przyziemne. Ja chyba chciałam być nauczycielką. Pamiętam, że bawiłam się w szkołę, lalki były moimi uczniami i ja stawiałam im stopnie z różnych przedmiotów. Zawsze chciałam też być projektantką mody. Lubiłam przebierać lalki, kolorować projekty, robić modowe układanki. Potem pojawiły się komputery i lubiłam dobierać stroje w programach komputerowych, robić projekty w grach on line. To robię zresztą do dziś.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Layla »

Ja chciałam być lekarzem :mrgreen: Jak dorosłam, stwierdziłam że zawód może jest i fajny, za to pacjenci prawdopodobnie doprowadzali by mnie do szału. Nie nadaję się do pracy z ludźmi. Nawet dostałam się na studia medyczne. I na farmację. I wybrałam polibudę. A teraz jestem inżynierem, ekspertem technicznym, czy tam specjalistą od bolączek serwerów, baz danych i Azure. Nie narzekam. Niczego nie żałuję :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Immortelle

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Immortelle »

Od zawsze marzyłam o karierze piosenkarki :) Przeżywając etap fascynacji pierwszymi kosmetykami miałam chwilową chęć zostania wizażystką czy inną stylistką, ale ostatecznie to muzyka zawsze była miłością mojego życia :) Nic z tego nie wyszło - podobno z powodu mej nadwrażliwości na krytykę. A może zabrakło mi cierpliwości, ponura rzeczywistość i przeciętne obowiązki (szkoła, praca itp.) też miały wpływ na zanik mojego zapału... W sumie może to i lepiej, przynajmniej nie jesteście zewsząd katowani drugą Dodą :D
Awatar użytkownika
Annie
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:14
Lokalizacja: Jednorożec

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Annie »

Ze mną to było tak, że (tak w wielkim skrócie):
Na początku chciałam być weterynarzem, bo wychowywałam się na wsi i otaczały mnie zwierzęta. Mój dziadek miał też dwa psy, które kocham najbardziej (prawie ukochałam na śmierć xD ). Później mój dziadek był świadkiem w jakiejś sprawie sadowej to zabrał mnie ze sobą na komisariat i zapragnęłam zostać policjantką, a w wieku 7 lat dostałam kasetę "Bridges To Babylon" The Rolling Stones i Mick Jagger był moim chłopakiem xD Czytałam te teksty piosenek i śpiewałam kompletnie nie rozumiejąc co się dzieje więc zapisano mnie na dodatkowy angielski i z każdym kolejym zespołem, kolejną kasetą lub później płytą ciekawiło mnie co się kryje za tymi tekstami, w podstawówce i gimnazjum prowadziłam zeszyty z moimi wersjami tłumaczenia i tak oto narodziła się moja pasja do przekładu a Mick Jagger ukształtował mój taste in man :D
"I never go out without my trademark dark glasses. I like to watch not be watched" - Karl Lagerfeld
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Też często bawiłam się w szkołę, której uczniami były moje miśki i lalki, ale jakoś nie marzyłam o zostaniu nauczycielem. Tak samo udawałam, że jestem piosenkarką, aktorką w reklamie czy filmie, profesorem prowadzącym wykład (zawsze jak się uczyłam, wyobrażałam to sobie). Lubiłam wymyślać różne historie, kreować bohaterów, których rysowałam. Chciałam być dziennikarką telewizyjną albo prasową, artystką, najchętniej malarką, autorem tekstów piosenek, ewentualnie modelką, ale tylko rekreacyjnie. :P Tworzyłam nawet przez jakiś czas własne "czasopismo modowe", w formacie połowy a5. Choć nie pamiętam, aby ta chęć była bardzo silna, chyba podobnie jak teraz trudno było mi odnaleźć w świecie swoje powołanie i w swoich wyborach inspirowałam się ulubionymi bohaterami.
Libra

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Libra »

Ja całe dzieciństwo, od kurdupla małego weterynarii marzyłam, zaczytywałam się w ksiażki o zwierzakach, niedobite muchy ratowałam i robiłam im szpitaliki w pudełkach po rajstopach... plany zweryfikowało dopiero liceum .


Weterynaria nie wypaliła, ale zwierzolubem jestem dalej.
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: ivi »

Chciałam być maszynistą pociągu :D ,dziwne marzenie, jak na dziewczynkę.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: chochol »

Strażaczką chciałam zostać albo jeździć śmieciarką. Myślę, że te dwie profesje maja ze sobą wspólną cechę: wielkie samochody.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Artemis »

Bibliotekarz, scenarzysta, przedszkolanka.
Oczywiście śpiewałam do skakanki, przepowiadano mi też zamiatanie ulic, na tyle często, że miałam już patent jak uniknąć rozjechania przez samochody.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: dimgraf »

Jak się tak zastanowić to za dziecka chciałem zostać lekarzem, albo konstruktorem wynalazcą. Zresztą jakby dalej to we mnie gdzieś siedzi choć już pewnie doktorem nie zostanę. Potem chciałem zostać producentem filmowym. Były też fascynacje bohaterami filmowymi i z gier komputerowych więc był jakiś okres w którym chciałem zostać odkrywcą ale takim na wzór Indiany Jonesa czy Mac Gyvera. Potem nastąpiła u mnie fascynacja grafiką i animacją 3d. I to już mnie w życiu kierowało aż na studiach i poprzez pracę zrodziła się pasja filmowa i tak już zostało. Ale wszystkie wymienione zawody prócz lekarza i poszukiwacza przygód (choć Mac Gyver w jakimś stopniu jednak też) łączy jedna cecha - tworzenie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: maga »

Ja chciałam zostać paleontologiem albo archeologiem :rozowe:, a później też aktorką lub dziennikarką.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Aenyeweddien »

Nie wiem kim chciałam zostać jak byłam taka bardzo mała, pewnie kim innym co dwa dni ;)

Nie wiem kiedy konkretnie wpadłam na pomysł zostania informatyczką, miałam go już w głowie na pewno jak byłam w gimnazjum. Pewnie na zimowych feriach w szkole, jak mogliśmy grać na komputerach i mi się maszyny spodobały, choć chłopcy nie bardzo chcieli mnie do nich dopuścić.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Kim chcieliście zostać w dzieciństwie?

Post autor: Heremis87 »

maga pisze:Ja chciałam zostać paleontologiem albo archeologiem :rozowe:,.
:) Jako dzieciak marzyłem o byciu paleontologiem, fascynowały mnie dinozaury. Potem miałem fanaberie na hokej na lodzie, ale z braku sprzętu, środków i warunków nic nie ruszyłem.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ