Dziwne zachcianki

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Dziwne zachcianki

Post autor: Heremis87 »

Tutaj można się podzielić swoimi najróżniejszymi zachciankami, które biorą się tak po prostu. Mnie od 2 tygodni coraz intensywniej bierze ochota na jakieś azteckie smaki, wyszukuję przepisy albo na podstawie tego, co spożywali dawni Aztekowie staram się coś sobie przyrządzać. Dość silna fanaberia, od dawna interesowałem się ich kulturą, ale tematy kulinarne nie wchodziły w grę. Może w którymś wcieleniu byłem mieszkańcem prekolumbijskiej Mezoameryki :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Libra

Re: Dziwne zachcianki

Post autor: Libra »

Zdefiniuj azteckie smaki - jakieś świeżo wydarte, jeszcze bijące serduszko? :D


Ja mam jobla na punkcie lodów pistacjowych (nie przepadam za lodami, dla tych robię wyjątek), ale w tym roku dostałam je tylko raz - i nigdzie ich nie widzę :(
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Dziwne zachcianki

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja czasami mam tak, że nagle łapie mnie zachcianka na coś konkretnego: kapusta kiszona, czekolada, pizza. Czasami to szybko zjadam, a czasami nie mam tego i po pewnym czasie zachcianka sama mi przechodzi.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Dziwne zachcianki

Post autor: Heremis87 »

Libra pisze:Zdefiniuj azteckie smaki - jakieś świeżo wydarte, jeszcze bijące serduszko? :D
Aż tak to nie :P Zresztą Aztekowie nie jedni tych serc, spalali bogom w ofierze, przy okazji dowiedziałem się, że ze zmielonego amarantusa i ludzkiej krwi robili figurki owych bogów.
U mnie to głównie kukurydza, fasola czerwona, kakao doprawiane chilli, papryką, laską wanilii, pestki słonecznika, orzeszki ziemne itd, z przypraw wspomniana papryka i czarny pieprz, unikam soli. Generalnie ostre, mdłe, nieco gorzkie, ale lubię. Ostatnio robię placki kukurydziane nieco oszukane, ponieważ mąką kukurydziana z samą wodą nie bardzo się ma, dodaję jeszcze mąkę owsianą zalaną ciepłą wodą, placki robię na suchej patelni i jak dla mnie bosko, smaruję ugniecioną fasolą, pomidorami, papryką itd. :wink: Oczywiście nic a nic mięsa, aczkolwiek mam ochotę na jakąś rybę...
Wcześniej miałem straszny głód lodów, szczęśliwie już minął :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Mnishka
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2014, 09:54

Re: Dziwne zachcianki

Post autor: Mnishka »

Te ryby za Tobą chodzą ;)

Lubię proste dania, prostą kuchnię, nieskomplikowaną, ja potrafię same ziemniaki zjeść :P

Takie zachcianki na konkretną żywność w danym momencie, to normalka.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Dziwne zachcianki

Post autor: Słomiany Zapał »

Od jakiegoś czasu chodzą za mną pikantne krakersy ryżowe :(
ODPOWIEDZ