Filozofia Krzysia

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
KrzyśMMMM
mASełko
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Filozofia Krzysia

Post autor: KrzyśMMMM » 12 gru 2017, 12:49

:wink:

VenusDoom
starszASek

Re: Zabawa w skojarzenia

Post autor: VenusDoom » 12 gru 2017, 20:24

KrzyśMMMM pisze:
12 gru 2017, 12:49
polka - nikczemnie mało wartościowych polek
hej, serio? ;)

nikczemnie mało wartościowych Polek ---> frustracja

KrzyśMMMM
mASełko

Post autor: KrzyśMMMM » 12 gru 2017, 23:51

:D :D

KrzyśMMMM
mASełko

Post autor: KrzyśMMMM » 13 gru 2017, 00:31

:rozowe:

VenusDoom
starszASek

Post autor: VenusDoom » 13 gru 2017, 09:41

Wydaje mi się, że swój "klarowny obraz" kobiet na podstawie "przekazu medialnego" budujesz głównie na mediach typu "super express", "fakt" czy "pudelek". Poza tym zwykle "w mediach" porusza się głównie tematy kontrowersyjne czy w jakiś sposób emocjonujące. Rzeczywistość może być trochę inna.

Może załóż osobny wątek na ten temat, my tu tylko gramy w skojarzenia.

zaburzenia intelektualne ----> terapia

KrzyśMMMM
mASełko

Post autor: KrzyśMMMM » 13 gru 2017, 10:15

:rozowe:

Awatar użytkownika
takasobie
AS gaduła

Post autor: takasobie » 13 gru 2017, 10:29

KrzyśMMMM pisze:
13 gru 2017, 10:15
Tobie się wydaje, a tak naprawdę uciekłaś od prawdy. Nie trzeba było zadawać mi pytania.

terapia --- działalność muzyczna gwiazdeczek typu milus cyrus
A jaki widzisz związek między tymi pojęciami? :) Chodzi ci o Miley Cyrus?

VenusDoom
starszASek

Post autor: VenusDoom » 13 gru 2017, 13:16

KrzyśMMMM pisze:
13 gru 2017, 10:15
Tobie się wydaje, a tak naprawdę uciekłaś od prawdy. Nie trzeba było zadawać mi pytania.

terapia --- działalność muzyczna gwiazdeczek typu milus cyrus
Ojej, czyli "prawdę" o kobietach można poznać śledząc doniesienia medialne? Fajnie ;)

Miley Cyrus ----> Hannah Montana

KrzyśMMMM
mASełko

Post autor: KrzyśMMMM » 13 gru 2017, 13:43

8)

Awatar użytkownika
takasobie
AS gaduła

Post autor: takasobie » 13 gru 2017, 13:58

KrzyśMMMMM, nie rozumiem, o co chodzi i nie chcę nawet wiedzieć, co się dzieje w twojej głowie.

VenusDoom
starszASek

Post autor: VenusDoom » 13 gru 2017, 14:47

KrzyśMMMM pisze:
13 gru 2017, 13:43

no dobrze można też śledzić będąc w szkole i widząc, jak szmatki kleją się od jednego chłopaka do drugiego - także to jest bardziej wyraziste i na pewno nie zmienia się to w pracy na studiach... kobiety takie są.. w większości;;; a Ty znowu spłaszczyłaś temat... to bardzo podobne do lewicowego przekazu, a nawet jak powiesz, że nie należysz do partii, to tak właśnie Cię nauczyli, zmiękczać to co ważne i omijać szerokim kołem nigdy nie wchodząc w właściwy temat.

Hannah Montana >>>>> Góry w Montanie
Nie wiem, w jakim obracasz się środowisku, ale ja w pracy, czy wcześniej na studiach, nie zaobserwowałam, żeby zachowania, które opisujesz dotyczyły "większości" kobiet. W pracy w ogóle nie widzę takich rzeczy, a na studiach nie wykluczam, że niektóre dziewczyny tak się zachowywały podczas jakichś imprez, ale że nie jestem raczej imprezowiczką, to nie wiem. Żyjemy chyba w różnych światach (w "moim świecie" na przykład nikt nie mówi o kobietach "szmaty").

Poza tym, to Ty "spłaszczasz" temat odnosząc się do tej swojej wizji rzeczywistości, wykreowanej przez media, o których nie słyszałam (nigdy nie oglądałam telewizji "Max tv", ale po tym co napisałeś, nie traktowałabym jej jako rzetelnego źródła informacji).

wracając do tematu:

Góry w Montanie ---> Góry Skaliste

KrzyśMMMM
mASełko

Filozofia Krzysia

Post autor: KrzyśMMMM » 13 gru 2017, 18:54

:D

KrzyśMMMM
mASełko

Filozofia Krzysia

Post autor: KrzyśMMMM » 4 lut 2018, 15:07

BlueStar pisze:
17 sty 2018, 21:50
panna_x pisze:
17 sty 2018, 12:06
zeszłyśmy nt ostatniego projektu, który przepadł w sejmie nt aborcji, antykoncepcji. Powiedziałam, że jestem za całkowitą liberalizacją, na co mama, że przecież to jest jednak zabicie dziecka. na co ja odrzekłam coś w stylu, że co z tego, dla mnie to są tylko komórki i nie mogą się równać z osobą, która ma uczucia, świadomość, swoje cele i marzenia. Na co mama, czy ja bym chciała mieć dzieci. Na co ja, że mówiłam już wcześniej, że nie. Mama usiłowała zacząć dyskusję, ale ją ucięłam, bo znów zaczęła iść w kierunku stwierdzeń " przecież dzieci są fajne", "
Czasami ludziom ciężko wejść w czyjąś skórę i zrozumieć czyjeś poglądy. Widzą tylko jedną stronę i uważają, że ich racja jest tą prawidłową, a każdy kij ma dwa końce. Jeśli zabronisz kobiecie aborcji to po porodzie może wpaść w depresję i nawet odebrać sobie życie. Przez depresję może rozpaść się jej związek, a przez dziecko może mieć problem z pracą.Oczywiście macierzyństwo może być też strzałem w dziesiątkę, ale każdy sam ocenia ryzyko i podejmuje decyzję. Narzucanie komuś co powinien, a czego nie powoduje tylko wiele napięć i kłótni. A kłótnia z niektórymi wygląda jak rzucanie grochem o ścianę.
nie widzi się jeszcze innego kija:

kobieta może mieć w istocie przechlapane jeżeli urodzi dziecko.
zaznaczyłeś:
1.brak aborcji - >skutkuje wpadnięcie w depresję
2. brak aborcji -> sa...wo
3. depresja - > rozpad związku
4. rozpad związku -> problem z pracą

uważam, że każde dziecko powinno być urodzone oprócz:
0. dziecka z zagrożenia życia matki
1. dziecka z gwałtu
2. dziecka z puszczenia się kobiety - tutaj kobieta powinna być zabita

z racji posłuchania pewnej stacji w radio dowiedziałem się, że w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z aborcją w polsce miało co najmniej 50 procent kobiet. to nie jest ułamek to nie jest nawet błąd statystyczny. To jest epidemia, głupoty, braku ideałów poza własną piczą i egzaltacją emancypowania się, dochodzenia i dokazywania własnej wartości, ponieważ ona może.

głupim babom nie pomoże nic - nie wiem czy nnie zostało to zauważone, że od momentu puszczenia się kobiety - nie ma kobiety. A jak dostanie ciąży to jeszcze drugi amen w jej pacierzu życia. Co wam oferuje dzisiejsza cywilizacja, a bardziej ustrój demokratyczny ?

1. emancypację m.in: karierę poprzez sex
2. dowartościowywanie się entym partnerem seksualnym

a jakie daje leki na te choroby, które nazywa lekkimi dolegliwościami ?

aborcję, rozpad związku, depresję, próby samobójcze, samo...wa dokonane, pigułki , antykoncepcję

dużo wam "państwo demokratyczno podobne" oferuje kobiety... rzeczywiście słabo się sprzedajecie w zamian za ytratę człowieczeństwa i osobowości, czyli po prostu charakteru osoby, zwanej ideologicznie "osobą".

osoba bez charakteru tanio się sprzeda

a że wiedziała i pozwoliła biernością słowa, że koleżanka (się zeszmaciła, puściła)
a że koleżanka myśli o aborcji
a że koleżanka dokonała aborcji
a że to samo tylko że dotyczące niej samej:
że się puściła i zeszmaciła
że myśli o aborci
że dokonała aborcji

sex poniżej 22 lat nie ma prawa istnieć z racji słabości psychiki i potencjalnie wielkich kłopotów zamieniających się cyklicznie w rzeczywiste ogromnie wielkie kłopoty, decydujące o dalszym życiu kobiety niejednostajnie w dół.

kobieta seksząca się poniżej granicy 22 lat nawet wykazująca mocny charakter, z mocy przyzwoitości nie powinna mieć prawa głosu w państwie - powinna sama odejść ze sceny politycznej. Jak wiemy demokracja powinna istnieć od dołu i to jest jeden z elementów, który wypacza demokrację i osobowość kobiet.

Awatar użytkownika
Nightfall
pASjonat

Re: Presja odnośnie posiadania dziecka

Post autor: Nightfall » 4 lut 2018, 16:42

Odniosę się tylko do tego:
Wow! co to za straszny seksizm. Ja osobiście nie popieram przygodnego seksu, ale nie moja sprawa,co ktoś robi w łóżku i nie widzę powodu żeby za to linczować. Dwa, czy ta kobieta uprawia seks sama? Nie, jak przypuszczam masz na myśli seks z mężczyzną. Ale karałbyś za to kobietę w XXI wieku, gdzie kobiety walczą o swoje prawa i jak widzę nadal muszą walczyć.

KrzyśMMMM
mASełko

Re: Presja odnośnie posiadania dziecka

Post autor: KrzyśMMMM » 4 lut 2018, 18:26

Nightfall pisze:
4 lut 2018, 16:42
Odniosę się tylko do tego:
Wow! co to za straszny seksizm. Ja osobiście nie popieram przygodnego seksu, ale nie moja sprawa,co ktoś robi w łóżku i nie widzę powodu żeby za to linczować. Dwa, czy ta kobieta uprawia seks sama? Nie, jak przypuszczam masz na myśli seks z mężczyzną. Ale karałbyś za to kobietę w XXI wieku, gdzie kobiety walczą o swoje prawa i jak widzę nadal muszą walczyć.
ten seksizm to patriotyzm chociaż jest jeszcze czymś więcej, ale o tym póżniej

bo niby dziecko można zabić, ale kobiety już nie ? standardowa procedura dzielenia po równo

umówmy się, że najpierw kobieta się zgadza na seks, w końcu w polsce prawo nie pozwala na seks bez pozwolenia, zatem jeżeli facet chce zerżnąć kobietę, to jest ona chroniona prawem.. bo do tego systemu prawnego odnoszą się te same kobiety, że mogą się seksić z kimkolwiek kiedykolweik i ilekolwiek - zatem przypominam tym kobietom, że do sekszenia się z musu nie są zmuszane przez tych "drugich" mężczyzn.

seksizm jest dozwolony, kiedy się zna na rzeczy. lewactwo zniszczyło polskę, a puszczalskie kobiety to mentorki lewactwa i jeszcze się z tego głupio cieszą.

Uważam, ze należy powrócić do mentalności znanej z alternatywy czy innych polskich seriali - trzeba wiedzieć co się dzieje u sąsiada a obcych witać co najwyżej przychylnie.
Za dużo dzieje się poza nami dzięki takiej biernej postawie - mnie nic nie obchodzi to i tamto - a obecnie co się dzieje ? nie powiem co się dzieje z polską - ale to jest kuna odpowiedż dlaczego trzeba zmienić postępowanie. Inaczej będziemy mieli problemy typu aborcja na porządku dziennym, chociaż już dzisiaj mamy ten problem, tyle, że mówi się, że to problem jest nocny, a nie dzienny.

A z resztą mojej wypowiedzi w poprzednim poście się zgadzasz ? chociaż już wiem, ponieważ kobieta, która zarzuca mi seksizm - czyli twór nowomowy, polegającej na zamianie znaczeń i zmianie środka ciężkości dyskusji poprzez zmianę tematu, prawdopodobnie stoi po stronie wszechwładnego wyzwolenia się kobiet i samowyzwalania się kobiet wobec ich praw. Z praw trzeba umieć korzystać, a nie po lewacku przestać brać odpowiedzialność za cokolwiek.

Jednak chciałem wiedzieć, czy pozostałe moje treści trafiają do ciebie ? i do innych.

ODPOWIEDZ