Sens cenzury

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...

Czy jesteś za zdjęciem cenzury?

Czas głosowania minął 2 mar 2008, 23:42

Tak
6
33%
Nie
7
39%
Jest mi to obojętne
5
28%
 
Liczba głosów: 18

asior
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:42
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: asior »

Ciekawa rozmowa dotycząca cenzury, w 19 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Co do cenzuru dotyczącej wulgaryzmów to jasne. Dziwi mnie za to cenzura dotyczaca blokowania niektórych wiadomoścui przesyłanych przez forumowiczów. Nie są one ani grzeszne, ani straszne, służą tylko temu aby się odnaleści. A tu - nie - nie wolno, stop. Forumowy "Wielki Brat" wiadomość zatrzymuje, bo przecież ma "wadzę". Tak, to prawda, taka polityka świadczy o dużej wrażliwości admina...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Sprecyzuj, o jaką cenzurę dotyczącą wiadomości Ci chodzi. <a tak przy okazji admin jest tu wieloosobowy :P>
asior
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2008, 20:42
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: asior »

Abba ojcze! Lub jak kto woli Salam Alejkum!
Próbowałem sie skontaktować z adminem naprawdę wiele razy, na wiele sposbow. Chciałem zapytać dlaczego wiele moich wiadomości tygodniami "wisiało" w rubryce "do wysłania", czy były przez Was widzine? część wiadomości nie trafiało nawet do tej przechowalni, ino w kosmos.
Dziękuje jednak za odpowiedż, pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy lubią się uśmiechać. Smutki precz, PA!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Niektórzy admini byli nieobecni. A wiadomości wiszą w rubryce "Do wysłania" tak długo, dopóki odbiorca się nie zaloguje i ich nie przeczyta.
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Mam taką zupełnie luźną propozycję.
Na innym forum, które czytuję, cenzura wygląda tak, że słowo uważane za wulgarne zastępowane jest innym (lub innymi), zupełnie niewinnymi. W efekcie tego zaśmiewam się do łez, gdy czytam, że na przykład "ten pomysł można o kant czosnka o kulistych kształtach potłuc" albo ktoś "kocha od tyłu głupoty".
Co myślicie o czymś takim u nas?
Wiem, że admini mają miliard ciekawszych rzeczy do roboty, ale tak rzucam pomysłem, bo czemu nie :)
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Jeżeli interesuje Cię moje zdanie, to powiem, że to świetny pomysł.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Koni pisze:Mam taką zupełnie luźną propozycję.
Na innym forum, które czytuję, cenzura wygląda tak, że słowo uważane za wulgarne zastępowane jest innym (lub innymi), zupełnie niewinnymi. W efekcie tego zaśmiewam się do łez, gdy czytam, że na przykład "ten pomysł można o kant czosnka o kulistych kształtach potłuc" albo ktoś "kocha od tyłu głupoty".
Co myślicie o czymś takim u nas?
Wiem, że admini mają miliard ciekawszych rzeczy do roboty, ale tak rzucam pomysłem, bo czemu nie :)
ja spotkałem się z cenzurami typu "nie podsłukwiatekcie innych" i nie uważam tego za udane ;)
Czarno to widzę...
Henrietta
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, 01:40

Post autor: Henrietta »

Generalnie czemu ma ta cenzura służyć? Czy jeśli zostałaby wyłączona to wszyscy od razu przeładowaliby karabiny maszynowe z wulgaryzmami?

Aha - jeśli utrzymaniu porządku, to proszę o określenie o jaki porządek chodzi.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Na pewnym znanym mi forum stosowano wybieg polegający na tym, że stosowano zbliżony zapis fonetyczny bluzgi anglojęzycznej. Z czasem jednak słówka te nabrały zupełnie innego od pierwotnego znaczenia; np. "madafaka" miało być zastępczym terminem na... wiadomo co, a stało się odpowiednikiem słowa "zaj..bisty" :D

Chodzi mi o to, że jakiś sposób na przeklinanie zawsze się znajdzie. Choćby takie niewinne "Równo mnie to obchodzi" ;) Moim zdaniem cenzura w niczym nie przeszkadza.

Natomiast nie rozumiem zasady stawiania tego "[!S]". Dla jednych coś jest "[!S]", dla innych nie, to raz. Dwa, że to mi się kojarzy z "polaczkowym" podejściem do spraw seksu jako czegoś gorszącego. To jak w pierwszych egzemplarzach gry "Duke Nukem 3d", gdzie w wersji polskiej dziewczyny w klubie nocnym "ubrano" w staniki - co nie przeszkadzało, że w tej grze krew, jak najbardziej czerwona, lała się strumieniami. A w czym przemoc lepsza od seksu?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Sens cenzury

Post autor: DZIEWICA8 »

Mnie obecność cenzury na forum jest raczej obojętna, ale jestem raczej za jej zniesieniem. Ja nie używam wulgaryzmów, ani w mowie, ani w piśmie. Myślę, że każdy piszący powinien zdecydować, czy chce napisać brzydkie słowo w całości, wykropkowane , czy w ogóle je pominąć. Poza tym nie wydaje mi się, żeby komuś stała się jakaś straszna krzywda, po przeczytaniu brzydkiego słowa.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

za

Post autor: tom »

A ja jestem zdecydowanie za utrzymaniem cenzury na forum.
Na prawie wszytkich forach, stronach internetowych można się bezkarnie obrażać. Często osoby bez dorobku "leczą" tak swoje rzeczywiste lub wątpilwe rany.
Czymś się różnimy, to już wiemy. Zatem także i tym, :)
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Obrażać się można nie używając bluzgów.
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Lepiej niech już ta cenzura zostanie. Wystarczy, że bolą mnie zęby, jak widzę posty niektórych użytkowników pisane językiem uga-buga. Jeśli do tego miałyby dojść bluzgi, to głowa by mi chyba wybuchła :lol:
ODPOWIEDZ