Problem z forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Rejestracja

Post autor: urtika »

Martynka_89 pisze:Otóż mam kolegę, który od dwóch miesięcy próbuję dołączyć do naszej społeczności, ale nie potrafi. Gdyż nie może odczytać kodu z obrazka. Pisał do adminów w tej sprawie, ale bez echa. Ja też pisałam, efekt ten sam. Nie pomaga zmiana przeglądarki, komputera. Więc proszę w jego imieniu o pomoc oficjalnie.
Niestety, ale nie on jedyny ma ten problem( => czytaj posty z poprzedniej strony). Admin tydzień temu miał się pojawić i naprawić usterki, ale się nie pojawił. Cóż, ja z mojej strony zrobiłam co mogłam i nic więcej nie poradzę. :(
I dodatkowy wniosek taki, że nie można cieszyć się przed czasem. :wink:
Zbliża się przerwa świąteczna i w związku z tym jest jakaś tam nadzieja, ze może wówczas przypomni sobie o istnieniu forum, ale z drugiej strony wiadomo też, ze nadzieja jest matką głupich...
A skrzynki adminów to chyba pękają od nieodebranych wiadomości. :wink:
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Problem z forum

Post autor: Ardelia »

Probowalam kilkakrotnie skontaktowac sie z Antem w sprawach technicznych lecz on sie do mnie nie odzywa (ani przez pw, ani przez mail).
Jesli jest tu ktos ktory sie *naprawde* zna na phpbb & panelu administracyjnym i ma chec bawic sie tym, niech sie zglosi. Moge mu dac upowaznienia admnistracyjne aby uaktualnil forum & pluginy. Prosze dajcie sobie jednak sprawe, ze jesli nawali to calosc moze pojsc na psy.

Pozdrawiam,
Ardelia
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z forum

Post autor: dimgraf »

...Całość może pójść na psy
A co tu chronić? Stare wypowiedzi, które w większości mało kto czyta? To forum umiera śmiercią naturalną i sama naprawa błędów niewiele może zmienić. Tu trzeba poważniejszych zmian.

Jeśli naprawdę mimo olewania użytkowników od dłuższego czasu, zależy Ci to oczywiście możemy porozmawiać i mogę rozważyć poświęcenie swojego czasu na naprawę forum i wprowadzenie zmian. Tylko czy gra jest warta zachodu, bo co to zmieni. Na dzień dzisiejszy zainteresowanie użytkowników jest coraz mniejsze, nowej dyskusji to nie widziałem tu od jakiegoś już czasu.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
kot_kot
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
Lokalizacja: Germany

Re: Problem z forum

Post autor: kot_kot »

Ardelia pisze:Jesli jest tu ktos ktory sie *naprawde* zna na phpbb & panelu administracyjnym i ma chec bawic sie tym, niech sie zglosi
Ja kiedys bawilem sie PHPBB3 oraz Joomla! Programowalem rowniez w PHP, C, C++ strukturalnie i obiektowo. Liznalem troszke asemblera o ile sie to na cos sprzyda. Moge spojrzec czy dam rade cos zdzialac z tym problemem aczkolwiek niczego nie jestem w stanie wam obiecac. Najwazniejsze by byla kopia zapasowa w razie najgorszego scenariusza. Czy takowa dotychczas istnieje ?

Teraz przez ten caly okres swiateczny mam mnostwo czasu bo spedzam go samotnie wiec moglbym zerknac i sie pobawic. Z mojej strony nic nie stoi na przeszkodzie.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Problem z forum

Post autor: urtika »

Jeden z adminów z AVENu (ithaca) napisał, że coś tam próbowali naprawiać, ale problem na polskim forum podobno jest gorszy niż się spodziewano.
dimgraf pisze:A co tu chronić? Stare wypowiedzi, które w większości mało kto czyta?
A skąd ty wiesz ile osób i kto co czyta i kto czego nie czyta? Z tego co wiem, sporo osób przychodzi po to, aby sobie tylko poczytać. Sama tak mam jeśli chodzi o kilka innych forumków.
dimgraf pisze:nowej dyskusji to nie widziałem tu od jakiegoś już czasu.
A ja widziałam całkiem niedawno. W związku z ostatnimi postami Zito. :P
Btw. Wypowiedzi z jednego ze spotkań forumowych sprzed dwóch lat:
X: A o czym ja mam pisać?
Y: No właśnie, o czym tu pisać?
kot_kot pisze:Teraz przez ten caly okres swiateczny mam mnostwo czasu bo spedzam go samotnie wiec moglbym zerknac i sie pobawic. Z mojej strony nic nie stoi na przeszkodzie.
Yes! Yes! Yes! Kocie napraw nam forum!
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z forum

Post autor: dimgraf »

Dobra to inaczej, bo już oburzenie ponieważ zaatakowałem w system. Mogę udostępnić miejsce na własnym serwerze i na czas naprawy całość przenieść. Dzięki temu powstanie bezpieczna i działająca kopia tego forum. Jednak przydało, by się coś więcej. Trzeba znaleźć sposób aktywizacji użytkowników, bo krótka wymiana zdań w wątku z Zitem to chyba za mało, by mówić tu o poważnej dyskusji.
Btw. Wypowiedzi z jednego ze spotkań forumowych sprzed dwóch lat:
X: A o czym ja mam pisać?
Y: No właśnie, o czym tu pisać?
Właśnie o czym, skoro "wszystko zostało już powiedziane"
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Problem z forum

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

dimgraf pisze:Trzeba znaleźć sposób aktywizacji użytkowników, bo krótka wymiana zdań w wątku z Zitem to chyba za mało, by mówić tu o poważnej dyskusji.
Proponuję duet aktywizacyjny w składzie Zito(ł) aka 'pozytywne świadectwo' &Winkie. Zabawa się rozkręci. :diabel:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Problem z forum

Post autor: Artemis »

dimgraf pisze:
...Całość może pójść na psy
A co tu chronić? Stare wypowiedzi, które w większości mało kto czyta? To forum umiera śmiercią naturalną i sama naprawa błędów niewiele może zmienić. Tu trzeba poważniejszych zmian.

Jeśli naprawdę mimo olewania użytkowników od dłuższego czasu, zależy Ci to oczywiście możemy porozmawiać i mogę rozważyć poświęcenie swojego czasu na naprawę forum i wprowadzenie zmian. Tylko czy gra jest warta zachodu, bo co to zmieni. Na dzień dzisiejszy zainteresowanie użytkowników jest coraz mniejsze, nowej dyskusji to nie widziałem tu od jakiegoś już czasu.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
Chyba żartujesz. Właśnie stare wypowiedzi na forum mają jeszcze jakąś wartość i jestem przekonana, że wiele osób zaczyna/zaczynała bytność na forum od zapoznania się z nimi. Z wypiekami na twarzy.
Teraz trudniej do tych treści dotrzeć, mimo że Joan próbowała zrobić porządek. Dzielnie wspierałeś Winkie w zaśmiecaniu forum...
Forum nie umiera, regeneruje się po ciężkim okresie. I fajnie, że Zito się odezwał. Mniej fajnie, że został napadnięty i obrażany... Nie jest to zachętą do zabierania głosu przez innych, jak nawet moderacja nie trzyma poziomu...
Niedobrze, że nowi użytkownicy nie mogą się rejestrować, ale jednak proponuję poczekać na Anta niż nadawać uprawnienia osobom, co do których nie ma pewności czy nie zaszkodzą...
Po pierwsze: nie szkodzić ;).
Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 19:34 przez Artemis, łącznie zmieniany 1 raz.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Problem z forum

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Artemis pisze: Niedobrze, że nowi użytkownicy nie mogą się rejestrować, ale jednak proponuję poczekać na Anta niż nadawać uprawnienia osobom, co do których nie ma pewności czy nie zaszkodzą...
Po pierwsze: nie szkodzić ;).
O, to to. Zgadzam się. ;) To powinna być zaufana i zrównoważona osoba, bo bycie adminem daje dostęp do ogromnej ilości prywatnych informacji o użytkownikach, z pm-kami włącznie. Ant do tej pory nie nadużył tego zaufania i to jest spory plus.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Problem z forum

Post autor: Layla »

Na Anta bym nie liczyła :roll:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Problem z forum

Post autor: dimgraf »

Chyba żartujesz. Właśnie stare wypowiedzi na forum mają jeszcze jakąś wartość i jestem przekonana, że wiele osób zaczyna/zaczynała bytność na forum od zapoznania się z nimi.
Taa i chyba tylko one mają wartość...

Tak czy siak, kto ma ochotę niech czeka sobie na Anta nawet wieczność, a forum dalej będzie działało jak działa.
Tylko chce zauważyć, że forum dyskusyjne ma na celu prowadzenie dyskusji, a nie ciągłe czytanie archiwów. Mi nie chodziło, by cokolwiek usuwać tylko by w końcu zaszły tu jakieś poważne zmiany.
Forum nie umiera, regeneruje się po ciężkim okresie.
To ja zwrócę uwagę na pewien fakt:
Najwięcej użytkowników online (219) było 2 lip 2012 - ten spory wzrost nastąpił na skutek wprowadzonych na forum zmian m.in. takich jak czat, a zmiany te zostały wprowadzone za sprawą osób które naciskały na admina.
Obecnie liczba użytkowników sukcesywnie maleje i pewnie wkrótce będą to tylko czytelnicy archiwów.
Niedobrze, że nowi użytkownicy nie mogą się rejestrować, ale jednak proponuję poczekać na Anta niż nadawać uprawnienia osobom, co do których nie ma pewności czy nie zaszkodzą...
Po pierwsze: nie szkodzić .
Moja propozycja jest jak najbardziej bezpieczna.
To powinna być zaufana i zrównoważona osoba, bo bycie adminem daje dostęp do ogromnej ilości prywatnych informacji o użytkownikach, z pm-kami włącznie.
Zgadzam się. Choć może nie w części o zaufaniu do Anta. A jeśli chodzi o prywatną korespondencje to są sposoby zabezpieczenia ich także przed adminami jeśli chodzi o system.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
kot_kot
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
Lokalizacja: Germany

Re: Problem z forum

Post autor: kot_kot »

urtika pisze:Yes! Yes! Yes! Kocie napraw nam forum!
Moge zerknac ale niestety nie jestem czarodziejem wiec nie moge obiecac. Jako ze jestem wzrokowcem to musze widziec problem zeby sie za niego zabrac.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Problem z forum

Post autor: Wicherek »

Chłopcy zróbcie coś z tym forum ;)

A nuż po "renowacji" nowi użytkownicy będą walić drzwiami i oknami i zasypywać nas nowymi postami :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Problem z forum

Post autor: urtika »

dimgraf pisze: To ja zwrócę uwagę na pewien fakt:
Najwięcej użytkowników online (219) było 2 lip 2012 - ten spory wzrost nastąpił na skutek wprowadzonych na forum zmian m.in. takich jak czat, a zmiany te zostały wprowadzone za sprawą osób które naciskały na admina.
Wyobraź sobie, ze w tym samym dniu podobne rekordy padły na forach: angielskim, włoskim i szwedzkim.
Parę dni później to samo wydarzyło się na rosyjskim. Doprawdy miałoby to mieć coś wspólnego z polskim czatem? :mrgreen:
Powód był zupełnie inny. :wink: Zgadnij jaki.
Layla pisze:Na Anta bym nie liczyła :roll:
Właściwie to ja się Antowi nie dziwię. Pewnie przed oczami ma wizerunek forum jako „śmietnika Winkie”,
a któż by chciał na takie forum wracać?
Quirkyalone
kot_kot
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
Lokalizacja: Germany

Re: Problem z forum

Post autor: kot_kot »

A Winkie jeszcze tutaj zaglada bo cos dlugo jej widac nie bylo? Chyba sie stesknilem :D
ODPOWIEDZ