Wiadomości prywatne

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Tenarian
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:03

Wiadomości prywatne

Post autor: Tenarian »

Forum samo w sobie działa prawidłowo, wiadomości pojawiają się zaraz po wysłaniu. Problemem są PW. Zdarzyło mi się, i to już nie pierwszy raz (drugi :lol: ), że próbuję coś tak właśnie wysłać, i wisi mi to w folderze "Do wysłania" przez dwa dni, albo i więcej. I to chyba nie ja robię coś źle, bo więcej opcji poza "podgląd" i "wyślij" to tam nie ma. Czy to ja coś powinienem zrobić, czy Wy, szanowna Administracjo? Pozdrawiam bardzo
Jest taka stara serbska pieśń...
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

Dokładnie, spotkałem się z tym samym problemem. Myślę że to wina... wakacji :P

Zixx
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ani wakacje, ani zadanie dla Administracji.
PW działają tak:
1) nadawca pisze, klika 'Wyślij' - PW trafia do folderu 'Do wysłania',
2) odbiorca loguje się, czyta wiadomość - PW jest przenoszona u nadawcy do folderu 'Wysłane'.
Krótko mówiąc, jeśli odbiorca nie przeczytał, to u nadawcy wiadomość będzie w folderze 'Do wysłania'.

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie, Tenarianie:
Tenarian pisze:Czy to ja coś powinienem zrobić, czy Wy, szanowna Administracjo?
Ani Ty, ani administracja. Odbiorca wiadomości powinien coś zrobić - zalogować się i ją przeczytać. :P
Awatar użytkownika
Tenarian
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:03

Post autor: Tenarian »

Dziękuję bardzo. Teraz wszystko jest jasne.
Jest taka stara serbska pieśń...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Czy komuś prywatne wiadomości działają z opóźnieniem? Bo dostałam jedną skargę (nie będę ujawniać personaliów skarżącego, bo może sobie nie życzy :mrgreen:) i zastanawiam się, czy to pojedynczy incydent, czy też może jakaś plaga. Jakby co, posprawdzajcie, czy dostaliście wiadomości jakieś, czy przyszły z opóźnieniem czy normalnie, czy powiadomienia docierają na maila itp.

Będę dźwięczna.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Wiadomości prywatne

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja osobiście nie mam żadnych problemów z wiadomościami prywatnymi. A jest z nimi dokładnie tak, jak to opisała Agnieszka: gdy osoba do której piszemy loguje się na forum, to dostaje naszą wiadomość. Też kiedyś o tym nie wiedziałam i zastanawiałam się co robię nie tak. Po prostu jeśli ktoś rzadko zagląda na forum to wiadomości do niego długo czekają w skrzynce piszącego te wiadomości. Też mam taką sytuację - dawno temu napisałam wiadomość do osoby, która prawdopodobnie całkiem odeszła z forum, a moja wiadomość siedzi w mojej skrzynce do dziś. Była też odwrotna sytuacja - kiedyś rozmawialiśmy z chłopakiem, który był akurat zalogowany i jego odpowiedzi na moje wiadomości przychodziły błyskawicznie, jak w normalnej rozmowie. Czyli długość zalegania wiadomości prywatnych w skrzynce piszącego zależy od tego, jak często na forum zagląda osoba do której piszemy.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Samo zajrzenie na forum to nie wszystko - jeśli osoba nie wejdzie do skrzynki i nie kliknie w wiadomość, to nawet jeśli jest zalogowana, wiadomość nie będzie dostarczona i pozostanie u nadawcy w folderze "Do wysłania".
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Proponuje, aby informacje dot. obslugi PRYWATNYCH WIADOMOSCI dorzuc do Dzialu Ogloszen. Wiecznie ktos o to pyta, a poczatkujacym forumowiczom trudno przeszukiwac cale forum aby znalezc odpowiedz.

Podobnie jest z informacja dot. usuwania (a raczej nieusuwania) nickow, kont itp. + informacja do kogo kierowac wiadomosci w takich sprawach.
Pisze o tym, poniewaz na poczatku mojego pobytu na forum mialam podobne problemy i trudno bylo mi znalezc te informacje. Pozniej podobne pytania pojawialy sie znowu.
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ok, zrobi się ;)
Chociaż moje doświadczenie (i nie tylko moje - reszta ekipy też to zauważyła) pokazuje, że tylko niewielka część forumowiczów czyta ogłoszenia. :P
klaus
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 sie 2013, 18:09

wiadomości pw

Post autor: klaus »

Dlaczego nie wysyła mi wiadomości pw?
Umieszczone są w folderze do wysłania zamiast w wysłanych..
Na co one czekają? mam je jeszcze jakoś potwierdzić?
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: wiadomości pw

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Masz bana na pw. :roll: Nie wiem, czym przeskrobałeś u modów.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: wiadomości pw

Post autor: urtika »

klaus pisze: Na co one czekają?
Na to, aż osoba, do której wiadomości są skierowane, zaloguje się i je odbierze. :lol:
Quirkyalone
klaus
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 sie 2013, 18:09

Re: wiadomości pw

Post autor: klaus »

o to wszystko jasne ;D Czasami człowiek tych prostych rzeczy nie może odgadnąć, ale ja się usprawiedliwiam dzisiejszym trochę bardziej zabieganym dniem ;D
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: wiadomości pw

Post autor: Artur_1988_as »

klaus pisze:o to wszystko jasne ;D Czasami człowiek tych prostych rzeczy nie może odgadnąć, ale ja się usprawiedliwiam dzisiejszym trochę bardziej zabieganym dniem ;D
Tak, ale jest tam czas na edycje tego PW, tam w "do wysłania" to admin w panelu administracyjnym ustala jaki czas... chyba, tak mi się wydaje...
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Lady
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:57

O co chodzi -> Wiadomości w folderze "Do wysłania"

Post autor: Lady »

Witam wszystkich Forumowiczów,

Odpowiedźcie mi proszę na pytanie dlaczego wiadomości, które wysyłam nie do użytkowników SEA do nich nie docierają tylko od tygodni tkwią w folderze "Do wysłania" zamiast w folderze "Wysłane"?
Oświećcie mnie :) Z góry dzięx!
ODPOWIEDZ