Dostępność forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

A nie jest już zablokowany ten jedyny..?
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Niedostępny dla niezalogowanych jest dział z ogłoszeniami towarzyskimi, czyli Szukam partnerki/partnera - ale to już chyba od czasu, kiedy w ogóle powstał.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Agnieszka pisze:Niedostępny dla niezalogowanych jest dział z ogłoszeniami towarzyskimi, czyli Szukam partnerki/partnera - ale to już chyba od czasu, kiedy w ogóle powstał.
Też mi się tak wydaje :roll:
daisy pisze:Forum otwarte czy zamkniete? Hmm, sa tego i plusy i minusy. Nie wiem co przewaza. I w tym przypadku jestem za a nawet przeciw :roll:
Zdaje sobie sprawe, ze przy zamknietym forum wiele osob nie mialoby okazji odnalezc siebie, z racji obowiazku logowania sie. Z drugiej strony poczucie prywatnosci (nawet pozorne) zacheca do zamkniecia forum.
Zgadzam się zupełnie.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Zamierzałam się ustosunkować do zdecydowanego głosu na „nie” w stylu „cytuj i skomentuj”, ale ... nadmienię jedynie, że forum spełnia kilka funkcji i edukacyjno-promocyjna (propagowanie informacji o aseksualizmie) wcale nie jest najważniejsza i może być doskonale realizowana poza forum (strona Aven itp.) oraz, że ochrona aktywnych uczestników forum (to oni je przecież tworzą) wydaje mi się bardziej zasługująca na uwzględnienie, niż uświadamianie innych (naprawdę zainteresowani i tak tu dotrą). To forum jest co prawda „o nas”, ale przede wszystkim jest „dla nas”. Gdyby nie osobiste wypowiedzi uczestników, naczelna wg mnie funkcja forum – tzw. antyalienacyjna pozostałaby niezrealizowana.
Jak już o funkcjach, to oczywiście, nie mogę nie wspomnieć o równie dla mnie istotnej, rozrywkowej (z opluciem dymiącego monitora włącznie :lol: ).
Do argumentów, które podzielam, nie będę się odnosić. Nigdy nie twierdziłam, że zamknięcie forum nie ma minusów.
Ponieważ dotychczasowa formuła sprawdziła się, nie postuluję o wprowadzanie zmian, ale … choćby opcjonalna blokada profili, to by już było coś.
Agnieszko, Anturku, da się?

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pozdrawiam.
A.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Popieram Artemis i uprzejmie prosze Administratora/Moderatorow o wypowiedzenie sie w tej sprawie oraz podjecie konkretnych decyzji :)
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Jeden z administratorów już się wypowiadał - cytat poniżej :P
Dłuższy rzut oka też miał miejsce i potwierdził efekty krótszego rzutu.
Agnieszka pisze:Na ile przejrzałam panel, ukrycie działów przed niezalogowanymi nie jest problemem (kwestia kilku kliknięć), ale ukrycie danych użytkowników wyświetlanych w profilu wymagałoby modyfikacji skryptu gotowym modem bądź pogrzebania w kodzie, co (jedno i drugie rozwiązanie) będzie działało do czasu kolejnej aktualizacji na głównym serwerze :P
Tyle mogę powiedzieć po krótkim rzucie okiem, dłuższy rzut mogę obiecać w weekend :P
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Agnieszka pisze: ale ukrycie danych użytkowników wyświetlanych w profilu wymagałoby modyfikacji skryptu gotowym modem bądź pogrzebania w kodzie
Tak, chiński też znam :roll: .
Ps. A co z brakiem możliwości przeglądania postów, o którym pisałam na pw.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Tłumaczenie: obecna wersja forum nie ma funkcji umożliwiającej ukrycie danych zawartych w profilach przed osobami niezalogowanymi. Dodać taką funkcję można na dwa sposoby:
- wgrywając gotową modyfikację, która doda w panelu administracyjnym tę funkcję, a admin ją włączy LUB
- ręcznie dopisując odpowiednie komendy (wersja dla programistów-pasjonatów i hardkorowców, którzy nie splamią się użyciem gotowego moda :P).

To jest wykonalne, ale - jak pisałam wcześniej - będzie to rozwiązanie tymczasowe, które może wylecieć przy aktualizacji na głównym serwerze (tak było z modyfikacjami, które dawno dawno temu wgrywała Ardelia).
Artemis pisze:Ps. A co z brakiem możliwości przeglądania postów, o którym pisałam na pw.
Wynika to z ilości liter w nazwie użytkownika - mechanizm wyszukiwarki nie znajduje postów użytkownika o nazwie krótszej niż trzyliterowa ;)
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

Obecna forma forum wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem :roll:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Trochę czasu minęło... O! Prawie rok (od zamieszania z szarymsmokiem):) , ale nauka cały czas idzie do przodu ;)

Więc powtórzę pytanie:
Co można zrobić, żeby profile były widoczne tylko zalogowanych?
I czy są to działania czaso-, praco-, finanso- chłonne?

Pzd. A.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

To wymaga przede wszystkim wielkiego nakładu energii, żeby przełamać swoje lenistwo ;)

Raczej nie widzę szans :xmrgreen:

A tak poważnie, to zobaczę, co się da zrobić ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Buka
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 6 wrz 2007, 14:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Buka »

Z punktu widzenia użytkownika forum o sporym stażu acz śladowej aktywności: m.in. kwestia otwartości forum decyduje o nieśmiałym korzystaniu. Lęk przed utrudnianiem życia przez otoczenie rulez. Niestety. Ale na szczęście nie każdy czuje potrzebę upraszczania sobie życia przez wyrafinowane narzędzie, jakim jest... niekomplikowanie go dodatkowo:)
Ostatnio zmieniony 10 maja 2011, 22:14 przez Buka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

ciekawy pomysł
ale
przecież ktoś spoza, nasz znajomy nawet, może się tu zarejestrować
i wszystkiego się dowiedzieć
oczywiście opcja o jakiej tu się pisze byłaby zmianą na lepsze
ale
myślę, że opcja PW jest najlepsza
Czarno to widzę...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Buka pisze:Ale na szczęście nie każdy jest taką trzęsącą się ze strachu Buką ;)
A ja myślałem, że to Buka trzęsie (ze strachu) wszystkim i wszystkimi :blink:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Ant pisze:
Buka pisze:Ale na szczęście nie każdy jest taką trzęsącą się ze strachu Buką ;)
A ja myślałem, że to Buka trzęsie (ze strachu) wszystkim i wszystkimi :blink:
Wszyscy boją się strachu Buki.
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ