ortografia

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Zito pisze:
aha. i prosiłbym też nie nazywać ludzi robiących błędy głąbami czy matołami. bo taki ktoś, choć "wieży w Boga" to w innych dziedzinach może Was bić na łeb. Stalin na przykład do końca życia miał problemy z poprawną pisownią, i choć na temat tego czy był jakoś szczególnie inteligentny można dyskutować, to głupi w każdym bądź razie na pewno nie był.
Głąb to głąb. I tyle.
Pozdr.
A.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

A ja się zgadzam z Zito, osoby na bakier z ortografią to nie głąby i matoły.

To lenie lub ludzie, którzy najwyraźniej w d*pie mają innych, bo gdyby nie mieli, to ze zwykłego szacunku przykładaliby się do tego, jak piszą. A jeśli ktoś nie nauczył się zasad polskiej ortografii czy gramatyki, to może przynajmniej poświęcić pięć minut na przepuszczenie tekstu przez narzędzie sprawdzające pisownię. Forum to nie gra na czas - nic się nie stanie, jak klikniecie "Wyślij" kilka minut później :diabel:

Zito - jedno pytanie - czy w Twojej klawiaturze brakuje klawisza Shift, czy może małe litery na początku zdań to tylko przejaw Twojego LENISTWA? ;]
Awatar użytkownika
matnia
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 23 sty 2011, 16:55
Lokalizacja: CT

Post autor: matnia »

Agnieszka pisze:A ja się zgadzam z Zito, osoby na bakier z ortografią to nie głąby i matoły.

To lenie lub ludzie, którzy najwyraźniej w d*pie mają innych, bo gdyby nie mieli, to ze zwykłego szacunku przykładaliby się do tego, jak piszą. A jeśli ktoś nie nauczył się zasad polskiej ortografii czy gramatyki, to może przynajmniej poświęcić pięć minut na przepuszczenie tekstu przez narzędzie sprawdzające pisownię. Forum to nie gra na czas - nic się nie stanie, jak klikniecie "Wyślij" kilka minut później :diabel:

Zito - jedno pytanie - czy w Twojej klawiaturze brakuje klawisza Shift, czy może małe litery na początku zdań to tylko przejaw Twojego LENISTWA? ;]
Zdawałam maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, studiuje dziennikarstwo na UMK, na którym miałam takie wspaniałe przedmioty jak : kultura języka czy stylistyka poprawna. Znam tekst, uzusy, normy, systemy, innowacje językowe. Ogólnie z Markowskiego można mnie na wyrywki pytać. A i tak błąd na błędzie i błędem pogania. Na kolokwiach biję rekordy błędów ortograficznych (ostatnio napisałam „poniewsz”, „ktury”). Nie mylcie dysortografii z brakiem znajomości zasad pisania.
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

d

Post autor: tom »

Błędy w pisowni wynikają jednak, z źle rozumianego luzu. Wiem to po sobie, bo sam je pełniam z czystego lenistwa. Na pewno nie wywołują u mnie drgawek, jak u naszych forumowych koleżanek, które są polonistkami.
OK, Urtiko, możesz wprowadzić stan wojenny na terytorium całego forum... :D
Śmierć leniuchom.... :D
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Niektórym wydaje wydaje się, że mają coś do powiedzenia i muszą to zrobić szybko, bo jedna genialna myśl, goni drugą i co jeżeli któraś się zgubi i potomni będą o nią ubożsi?
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

matnia pisze:Nie mylcie dysortografii z brakiem znajomości zasad pisania.
A mnie jest wsio rawno. Bo zarówno osoba, która nie zna zasad pisowni polskiej, jak i ta, która ma papier na dysortografię, chyba potrafi używać narzędzi sprawdzających pisownię, prawda? Na dobrą sprawę to nie wymaga żadnego wysiłku, bo na przykład Firefox sam z siebie w oknie edycji postu podkreśla czerwoną linią falistą błędnie napisane wyrazy. Daltoniści i osoby niewidome - dla Was też znajdziemy jakieś rozwiązanie :diabel:

Jeśli regulamin i napominanie nie zdają egzaminu, to możemy zacząć sypać banami.

Dziwo, Ty też tęsknisz za banem ode mnie? :diabel:
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

Post autor: Zito »

.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 17:17 przez Zito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Cha, cha, cha. Najpierw, Agnieszko, sama pozbawiłaś się władzy na tym forum, a jak mnie zobaczyłaś/poczytałaś, to nagle chęć banowania Ci wróciła? :D Rację miała moja babcia, kiedy mówiła, że ja bym umarłego na nogi postawiła.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

A kto powiedział, że pozbawiłam się władzy na tym forum? :P

Chęć banowania wróciła mi po przeczytaniu dyskusji, jaka rozgorzała w temacie o ortografii - odezwa do Ciebie była przy okazji, przykro mi :diabel:
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Już mnie nie kochasz! Już nie jestem Twoją jedyną kandydatką do banowania :( Poszła wypłakać się na ramieniu... kota(?) Czy koty mają ramiona?
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Zito pisze: brak języczków nie jest w sieci niczym niezwykłym [jeśli ktoś będzie pisał z klawiatury nie obsługującej polskiego języka to też będzie poprawiany? tylko za co i po co? po to, aby Tobie się lepiej czytało?
Aby się wszystkim lepiej czytało, nie tylko mnie.:P Tekst z polskimi znakami ( zwłaszcza jeśli jest dłuższy) jest przejrzystszy, łatwiejszy do zrozumienia i bardziej estetyczny.
A jeśli ktoś nie posiada polskich czcionek ( bo np. pisze z zagranicy), toż to żaden problem. Wystarczy, że kliknie w poniższy link:
http://www.gate2home.com
i może pisać po polsku z każdego miejsca na świecie. I nie tylko po polsku. Sama korzystam z tej stronki, gdy piszę gdzieś coś w obcym języku, właśnie po to, aby się odbiorcom dobrze czytało. Zresztą cały urok języka pisanego polega na stosowanych w nim znakach diakrytycznych.
Zito pisze:jeszcze nigdy nie widziałem miejsca w którym by kogoś poprawiano za małe litery a już szczególnie za brak języczków
No to Ty jeszcze mało widziałeś. Są takie fora, na których za samo postawienie spacji przed znakiem interpunkcyjnym można zostać nieźle objechanym. Zaś takie posty, jak ten Twój poprzedni, lądują w specjalnym dziale zatytułowanym Posty Moderowane a użytkownik ma 24 godz. czasu na zrobienie w nim poprawek. Jeśli tego nie dokona, wówczas post taki jest po prostu usuwany i znajduje swoje miejsce na śmietniku. W porównaniu z tym, na forum SEA panują bardzo liberalne zasady.
Quirkyalone
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

Post autor: Zito »

.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 17:18 przez Zito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Podam nawet dwa takie adresy:

http://www.bioslone.pl/forum/

http://www.elendili.pl/

Na obydwu forach bardzo dba się o poprawność językową a osoby, które jej nie przestrzegają, ponoszą tego surowe konsekwencje.
Quirkyalone
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

Post autor: Zito »

.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 17:18 przez Zito, łącznie zmieniany 1 raz.
Zito
ASiołek
Posty: 98
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:29

Post autor: Zito »

.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 17:18 przez Zito, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ