Aktywacja konta przez administratora

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
malheureux
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 4 sie 2011, 07:21
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Aktywacja konta przez administratora

Post autor: malheureux »

Dlaczego jest tutaj taka forma aktywacji kont? Może lepiej nie zrobić żadnej? Tak jest lepiej, wiele for tak ma, albo chociaż przez maila, bo tutaj jest bardzo niewygodnie i na pewno wielu osobom nie chce się czekać aż admin wejdzie i aktywuje konto.
Jeśli boicie się botów to może jakiś mod antybotowy jeśli token nie wystarcza...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Dotychczasowa formuła się sprawdziła...
Jeśli ktoś nie chce poczekać to może nie jest aż tak zainteresowany? Może zastanowi się nim coś napisze?
A do czytania forum jest przecież otwarte bez logowania, no chyba że chodzi o ten jedyny dział :wink: Tu tym bardziej wskazana cierpliwość :mrgreen:
A człowiek jest lepszy od najlepszej maszyny.
Pozdrawiam.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
malheureux
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 4 sie 2011, 07:21
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: malheureux »

Piszę tak, ponieważ sama prowadzę forum i trochę o tym wiem. To odstrasza. Aktywację mam w ogóle wyłączoną i żadnego problemu nie ma, użytkownikowi trzeba ułatwić sprawę jak tylko się da. Co prawda forum mam na phpBB3, gdzie boty są automatycznie w swojej grupie, ale mając forum na Przemo też nie było problemu.
Bywa, że ktoś bardziej się zainteresuje dopiero jak pisze posty.
Jak na Przemo miałam włączoną aktywację przez admina, to 9/10 użytkowników po aktywacji nie odwiedziło nigdy forum, podczas gdy aktywacji nie było, więcej osób odwiedzało forum.
Awatar użytkownika
frank86
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2010, 09:01
Lokalizacja: bstok

Post autor: frank86 »

Brak aktywacji sprawdza sie do momentu pojawienia sie pierwszego trolla. Ja tez prowadze spore forum i to naprawde zadziwiajace ze niektorzy ludzie na tyle sie nudza i sa na tyle skretyniali ze zakladaja po 10 kont tylko po to by powkurzac ludzi :)
What if I say I'm not like the others?
Awatar użytkownika
malheureux
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 4 sie 2011, 07:21
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: malheureux »

frank86 pisze:Brak aktywacji sprawdza sie do momentu pojawienia sie pierwszego trolla.
Jak z nimi walczysz?
Awatar użytkownika
frank86
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2010, 09:01
Lokalizacja: bstok

Post autor: frank86 »

Banuję konta, nickname'y adresy email, czasami IP...
What if I say I'm not like the others?
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Biorąc pod uwagę ostatnie jaja, jakie się dzieją z tym forum, to powrót do tradycyjnej metody aktywowania kont (użytkownik sam się aktywuje) wcale nie jest takim głupim pomysłem. Obecna, prawdę mówiąc, nie pamiętam, skąd się wzięła, ale nie był to strach przed botami :P Trolli w zasadzie u nas niet.

W każdym bądź razie przedyskutuję tę sprawę z resztą "zarządu" :P

Artemis pisze:A człowiek jest lepszy od najlepszej maszyny.
Polemizowałbym. Żaden człowiek nie dodaje i nie mnoży tak szybko w systemie dwójkowym jak komputer :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Dla mnie to jest poroniony pomysł... Sama ponad rok temu robiłam ok 10 podejśc do rejestracji zakończonych niepowodzeniem. Dopiero w tym roku napisałam bezpośrednio do admina i poszło...
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

10 podejść mówisz... ;)

Wiesz, tu się tyle botów rejestruje, że bez aktywacji/z aktywacją przez użytkownika to tu byłby syf większy niż na Onecie ;) Ale być może będzie powrót do "normalnego" sposobu aktywacji, tylko musi mi się zachcieć :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Tak próbowałam aż mi się maile skończyły :) A co do botów to są pytania sprawdzające - Capctcha i inne tego typu :) Nie popadajmy w skrajność.
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Obecny sposób aktywacji jest ok :)
Przynajmniej mamy dodatkową selekcję naturalną pt. 'odsiew w gorącej wodzie kąpanych'. :diabel:

Jak będzie aktywacja przez użytkownika, to potem pojawią się zdublowane konta w ilościach hurtowych, bo niektórzy zamiast pomyśleć, pięćset razy zakładają nowe konto :evil:

Brakuje mi jeszcze odsiewu inteligentnych inaczej i nieumiejących czytać :P Jak widzę kolejny przypadek "zmieniłem/am adres mailowy i nie mogę się zalogować, więc założyłem/am sobie nowe konto, skasujcie mi stare albo połączcie stare z nowym", to mnie krew zalewa :evil:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

dobra, dobra, ja drugie konto założyłem po bodaj dwóch miesiącach, gdy admini, którym wcześniej *** mailem zwracałem odpowiedzieli mi wymowną ciszą.

A komunikat przy (nieudanym) logowaniu, że skontaktuj się z adminem... i nigdzie maila do tegoż.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Na jakiego maila Waść pisał?
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ