Odświeżanie forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Odświeżanie forum

Post autor: dimgraf »

Witam. Mam taką małą sugestię.

Uważam, że stare tematy powinno się archiwizować
(np. po roku od jego założenia lub iluś miesiącach od ostatniego postu) i jeśli ktoś chce do takiego wrócić to tworzyć nowy temat i zamieszczać link dla tych którzy chcą sobie poczytać co kiedyś pisali. Ludzie się zmieniają, ich poglądy ale i sami użytkownicy, wielu już od kilku lat pewnie nie zagląda albo bynajmniej nie pisze zaś nowi dołączają. Jeśli stosować zasadę "to już było" to można moim zdaniem trzeba zamienić to forum na jakąś zwykłą stronę z artykułami stworzonymi z wypowiedzi użytkowników i zamknąć forum bo wszystko już zostało powiedziane:P.

Wiem, że jestem młodym użytkownikiem, ale wydaje mnie się, że warto by zrobić jakiś remanent i uporządkować forum, a może nawet pozmieniać całe działy.
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Mi się wydaje że jest tu całkiem porządek... Tylko wielkość forum sprawia spore problemy wobec polityki "nie mnóż bytów ponad miarę, tylko odgrzeb stary temat", ale to przecież nie do uniknięcia...

Trochę się administrowało i pisało na forach, także takich na których użytkowników było około 20 a codziennie 200 postów xP i naprawdę muszę powiedzieć że tu jest naprawdę wszystko poukładane i grzeczne ;P Ale zależy na jakich forach kto bywał :)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja też jestem przeciwko archiwizowaniu starych tematów. Zawsze może być tak, że zarejestruje się nowa osoba ci będzie chciała się wypowiedzieć na temat zaliczany do starych, albo też osoba będąca już dawno na forum, będzie chciała napisać coś na stary temat, bo akurat w jej życiu zdarzy się coś nowego pasującego dopiero teraz do starego tematu.
DZIEICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ja z kolei bywam na wielu forach i to o większej ilości użytkowników i tak jest wszystko ładnie pogrupowane na działy, w działach kategorie, a często nawet i podkategorie. Do tego stare i nieaktywne tematy są archiwizowane. I moim zdaniem takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż przed stworzeniem wątku sprawdź czy 5 i więcej lat temu ktoś o tym nie pisał bo jak już pisałem w końcu dojdzie do tego że nie będzie sensu pisać bo wszystko zostało napisane.

Ja po prostu wychodzę z założenia, że jak nazwa wskazuje FORUM DYSKUSYJNE ma być miejscem do dyskusji, a nie zbiorem złotych myśli.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Masz swoją rację w tym, też zawsze używałam podkategorii jeszcze żeby mieć porządek.... Z tym że nie wiem ile poziomów może tu być bo jeśli dobrze widzę to jest skrypt zwykłego PhpBB bez modyfikacji... ale "na oko" to ja sobie mogę... nie wiem co xP więc pytanie jest do administracji.

Co do odkopywania tematów "szukaj" nie gryzie, ale osobiście uważam że nie ma co się spinać jeśli temat był faktycznie 5 lat temu. Jeśli jest na pierwszej/drugiej stronie to rzeczywiście nie należy tworzyć nowego... Jak powiedziałam, kwestia bardziej moderacji i administracji, jak wolą sobie zorganizować forum żeby wygodniej im było go pilnować ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Zróbmy zrzutkę na serwer bo ostatnie wysypy forum są wkurzające. Wybaczcie OT ale wkurza co chwila komunikat error 500
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

hah, zgadzam się. Ale może to jakaś modernizacja/inne cyrki na serwie? Z resztą, forum jest podpisane pod AVEN, więc i pod ich serwer, prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Tuatha pisze:hah, zgadzam się. Ale może to jakaś modernizacja/inne cyrki na serwie? Z resztą, forum jest podpisane pod AVEN, więc i pod ich serwer, prawda?
Prawda :).
Kilkusekundowe przerwy to nic, forum potrafi zniknąć na kilka dni.
Wtedy można korzystać z awaryjnego (o ile ktoś skopiował sobie do niego link ;))

Bardziej denerwujące są prywatne pogawędki na forum, a zrzutę to wypadałoby zrobić na moderatora, który to wszystko będzie musiał przeczytać i zarchiwizować, ale myślę, że wybaczy nowym użytkownikom, jeśli Ci przerzucą się na pw, lub wypływ myśli, którymi koniecznie muszą się podzielić ze wszystkimi umieszczą w wątku "młynek oftopowy".
A poza tym gratuluję dobrej zabawy, to forum temu także ma służyć :)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Ale może to jakaś modernizacja/inne cyrki na serwie? Z resztą, forum jest podpisane pod AVEN, więc i pod ich serwer, prawda?
Jak są jakieś modernizacje i inne cyrki to może powinno się jakieś zabezpieczenia zrobić, w sensie przystosować forum tak by użytkownicy nie odczuwali takich rzeczy. Coś w tej kwestii powinno być zmienione jeśli jest alternatywny skrypt o którym Artemis napisał to może warto by napisać jakąś prostą funkcję która w przypadku błędu przekierowuje na alternatywny?

A co do prywatnych dyskusji to sam czasem dałem się w to wciągnąć więc może stworzyć jakiś działający mini czat.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Otóż to, dlatego odświeżaliśmy wątek o czacie, i prosiłam o shoutbox. Artemis ja sama bardzo nie lubię robić offtopu, ale z drugiej strony popisać z ludźmi chcę, więc z najwyższą chęcią przeniosłabym się z tym do ewentualnego shouta, bo na pw można rozmawiać tylko z jedną osobą. Ewentualnie dział/temat bez zliczania postów załatwiłby sprawę. Ze swojej strony obiecuję, że będę przestrzegać wytycznych moderacji w tej kwestii i ograniczę spam do wyznaczonych miejsc, ale w ogóle powstrzymywać się od pisania nie chcę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Nie tak dawno na moim komputerze czat działał, teraz nie chce, nie wiem dlaczego??? Pokazuje tam jakieś detale, ale sorry, ja się na tym nie znam. Nie znam się też na skryptach i innych zabezpieczeniach. Musicie sami popróbować. Może u Was działa, albo napisać bezpośrednio pw, najlepiej do Anta.
To forum nie działa w ten sposób, że chcesz i masz. Ja też kiedyś chciałam :)
Piszecie dużo i często. Inni użytkownicy nie nadążają by przyłączyć się do dyskusji. Piszcie sobie przy okazji w wątkach rozrywkowych, albo najlepiej wprost w "młynku" (to chyba taki dział/temat, ale chyba zlicza posty).
http://www.asexuality.org/pl/viewtopic.php?t=432
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Sprawdzaliśmy kilka razy, nie działa :( Wygląda na to, że permanentnie :(

Młynek zdaję się zlicza posty, więc wydaje mi się że wychodzi na to samo, co gdy tworzymy swoje tematy o "niedoprecyzowanym profilu tematycznym". Offtopu w innych wątkach ze swojej strony obiecuję unikać...

Wiem, że to tak nie działa ;) Myślisz, że PW do kogoś z moderacji jest lepszym pomysłem niż pisanie w wątkach na forum? Do tej pory próbowaliśmy tej drogi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Bardziej denerwujące są prywatne pogawędki na forum, a zrzutę to wypadałoby zrobić na moderatora, który to wszystko będzie musiał przeczytać i zarchiwizować, ale myślę, że wybaczy nowym użytkownikom, jeśli Ci przerzucą się na pw, lub wypływ myśli, którymi koniecznie muszą się podzielić ze wszystkimi umieszczą w wątku "młynek oftopowy".
Denerwujące są też jednostki nie odróżniające prywatnych pogawędek od wątków pobocznych, które często związane są z tematem, a często są nie do uniknięcia.

A może udałoby się takie rozwiązanie: część tematyczna forum ze "ścisłą" moderacją, a część świetlicowa z dozwolonymi dygresjami (tak jak toczy się normalna rozmowa, że na chwilę zbacza się z tematu, po czym znów do niego wraca). Zwykle wystarczał jeden głos, by rozmowa wróciła na temat. Byłem modem na forum w ten sposób ustawionym i to działało :)

A co do archiwizacji, to też jestem przeciw. Chociaż... niektóre wątki "świetlicowe" rozrośnięte są na dziesiątki stron, które można bez szkody usunąć, bo rozmowy posunęły się dalej.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ja też jestem przeciw archiwizacji. Temat uznaję za zamknięty :lol2:
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ