Nowe forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Nowe forum

Post autor: Ant »

Heloł ewribady ;)

Jak pewnie niektórzy zauważyli, od wczoraj zarówno forum jak i czat niezbyt były używalne. Przyczynę tego stanu macie właśnie przed sobą. Kiedyś trzeba było zmienić silnik forum z przestarzałego phpBB 2.dwadzieściaparę na najnowszy. Tamten chyba był odkąd ja jestem na tym cosiu, więc wiecie, trzeba iść do przodu :diabel: I tak, wiem, że miało teoretycznie być na 15:45, jednak uzwględniając to, że serwer ma tak szybki upload, że 10 MB wrzuca prawie godzinę, posty się indeksowały prawie całą noc, no i trzeba było jakąś przyzwoitę skórkę znaleźć i ją lekko zmodyfikować, to więc ten tego no :P Mały poślizg, sorry ;) Cud, że w ogóle to działa :lol: No w sumie nie do końca, bo trzeba będzie przerobić kilka rzeczy jeszcze, takie tam kosmetyczne poprawki, ale to już można zrobić na "normalnym" forum, a nie ukrytym przed resztą świata (ukrycie było konieczne w celu "zamrożenia" bazy danych). Co do skórek, to jest tu ich parę i można se wybrać. Jest także skórka dla smartfonów, co by mogło się przydać tym, którzy przeglądają forum z tela. To chyba tyle w ramach wyjaśnień będzie. Co do obsługi forum, to specjalnie nie różni się od poprzedniego, więc nie trzeba tłumaczyć, co i jak ;) No może z wyjątkiem narzędzi moderatorskich i administracyjnych.

Podrawiam wszystkich ewentualnych zrickrollowanych użytkowników :diabel:
Czczony nie tylko w Chinach
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Nowe forum

Post autor: bodolsog »

Z Anonimowymi to byl fajny motyw :P Przez chwile dalem sie nabrac :P

O, statystyki 8)
Most active forum:Archiwum X
(49 Posts / 20.85% of your posts)
:shock:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 17:17 przez bodolsog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowe forum

Post autor: dimgraf »

Ant ty psuju:P

Mam nadzieje, że te kosmetyczne poprawki to m.in. język polski:P Właściwie inne uwagi to na pw albo na czacie Ci napisze:P

Opcja zapisu yeah! Jeszcze jak by działała automatycznie przy dłuższych postach było by fajnie:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Nowe forum

Post autor: bodolsog »

Polski jest, w ustawieniach trza przestawic.

Gdzie tu sie te skorki zmienia, bo za cholere nie mogę trafic?!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowe forum

Post autor: dimgraf »

No dobra nie zauważyłem. Drażni mnie ten nieco inny układ. W dodatku ta skórka jest brzydka:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Nowe forum

Post autor: Artemis »

Polski już mam, ale też szukam skórek... a właściwie czegoś podobnego do starego... To forum jakieś wąskie jest i wystaje mi szare tło. Da się przestawić awatary na lewą stronę?
Gdzie jest czat?
Miałam nie narzekać, bo tu pewnie sporo dobrej roboty jest :P .

I dzięki za ukryte profile :)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Nowe forum

Post autor: Ant »

dimgraf pisze:No dobra nie zauważyłem. Drażni mnie ten nieco inny układ. W dodatku ta skórka jest brzydka:P
Były gorsze :P

Ta z obecnie zainstalowanych jest najbardziej względna i w pewnym sensie najbardziej zdatna do użytku, ale fakt faktem, trzeba będzie nad tym popracować trochę jeszcze.
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nowe forum

Post autor: Philosoph »

Ok. Nowy skrypt, fajnie. Ale stara skórka była lepsiejsza.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Nowe forum

Post autor: Ant »

Artemis pisze:Gdzie jest czat?
Obok logowania/wylogowywania ;)
Czczony nie tylko w Chinach
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: Nowe forum

Post autor: tom »

A ja lubiłem starą wersję
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Nowe forum

Post autor: bodolsog »

Sami malkontenci :D

Ant, nie wiem co nabroiles, ale co chwile musze sie logowac. Jestem z tel. Daj wiecej konserwantow do ciasteczek, czy cos...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowe forum

Post autor: dimgraf »

Dobra skoro mamy nowe forum i jest tyle narzekań na nową oprawę to w porozumieniu z adminem rozpocząłem pracę nad nową oprawą. Można poniżej zamieszczać sugestie co do kolorystyki i układu. (I tak Ja ostatecznie zdecyduję :diabel: ale postaram się dopasować tak by wszyscy byli zadowoleni). Zmiany które będą na pewno to awatary wrócą na lewą stronę, strona będzie od krawędzi do krawędzi (tylko mnie drażni taki ściśnięty układ?), panel użytkownika (i inne przyciski związane z obsługą konta) wróci do nagłówka, ścieżka do posta będzie większą czcionką, przycisk powrotu do strony głównej pojawi się też na dole, no i może pojawią się jakieś nowe elementy:p

Ant taka moja prośba to linki w starym forum otwierały się zawsze w nowej karcie, a teraz w tym samym (pewnie kwestia dopisania jednego słowa w kodzie ale nie muszę Ciebie uczyć:P). Będę wdzięczny jak będzie po staremu:P

Ps: Nie przeanalizowałem jeszcze całego skryptu więc jeśli odpowiedzialna za obsługę linków linijka kodu jest w templatce to napisz mi na pw.

EDIT:
Ściągnąłem z neta inną skórkę od tej domyślnej i edycja działa. Wreszcie jakiś sensowny kod bez przeciążeń, dublowania, wielokrotnego dziedziczenia, ech wiem tylko programiści zrozumieją o czym mówię.
Tak czy siak dziś jeszcze można dawać sugestie do układu. Kolorki to potem, może zrobi się różne wersje i każdy sobie wybierze:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nowe forum

Post autor: urtika »

dimgraf pisze:Dobra skoro mamy nowe forum i jest tyle narzekań
Narzekanie to nasz sport narodowy. :P A jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
owieczka.aga
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2010, 18:25
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe forum

Post autor: owieczka.aga »

Tez tak macie, ze za kazdym razem musicie sie na forum logowac? Robie opcje "zapamietaj mnie" a tu ciagle to samo... Co wchodze musze sie logowac :/
Troche to meczace :(
I'm
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nowe forum

Post autor: Philosoph »

dimgraf pisze:Dobra skoro mamy nowe forum i jest tyle narzekań na nową oprawę to w porozumieniu z adminem rozpocząłem pracę nad nową oprawą. Można poniżej zamieszczać sugestie co do kolorystyki i układu.
Jeśli chodzi o kolorystykę to ja osobiście preferuję ciemną i stonowaną. Wszystkie fora są takie... Jasne... Walące po oczach. Nie ma żadnego dającego ulgę dla oczu kiedy się na nie spojrzy. :mrgreen:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
ODPOWIEDZ