Reorganizacja forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Planuję nieco przeorganizować forum, co zresztą ostatnimi czasy nawet widać, że pewne działy znikają, inne się pojawiają ;) Moje pytanie do Was jest następujące: jakie macie propozycje? :mrgreen: Wiem, że niektórzy mile widzieli by dział dla nieco starszych asów i taki dział na pewno się pojawi. Pytanie, czy ktoś by nie widział chętnie jeszcze jakiegoś działu. Jestem otwarty zarówno na propozycję całkiem nowych działów, jak i przerobienia istniejących (podział, zmiana nazwy). Chodzi mi zarówno o charakter działu, jak i jego nazwę ;)
Czczony nie tylko w Chinach
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Reorganizacja forum

Post autor: bodolsog »

Wild Wild West zmień na Winkie's place i daj jej moda :] Będzie się działo :]
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Prawdę mówiąc, to planowałem jej cofnać uprawnienia do pisania we wszystkich działach z wyjątkiem WWW :D

No ale back to topic :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

Ja Ci Ant już pisałem moją propozycję - dział "o Mnie" (nie dział o Dimgrafie tylko o każdym z użytkowników szukających odpowiedzi na pytanie kim jestem, czym jest aseksualizm, czy jestem aseksualna/y etc.) widziałem sporo takich tematów porozrzucanych po całym forum. Można nawet ten dział zrobić tylko dla zalogowanych za wyjątkiem pytań czym jest i czym nie jest aseksualizm.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Artemis »

Skoro jest taki zachęcający temat, to też wypowiem swoje życzenie :)
Chciałabym, aby wróciła Agnieszka i Gizmo... Ci co je pamiętają wiedzą o co chodzi.
Alternatywnie mógłby pie*dolnąć serwer i skasować zapisy ostatnich trzech miesięcy. :zauber:
To forum miało swoją wartość, a niektóre wątki są ponadczasowe. I kolejno dochodzący użytkownicy mogli się z nimi zapoznać i dołożyć swoją opinię.
Dziś mamy wielostronicowe polemiki między dwoma, trojgiem, góra czworgiem użytkowników psujące prawie każdy temat, bo nikt spoza tej góra czwórki nie przebrnie przez ich dyskusję. A i tempo dyskusji uniemożliwia włączenie się do niej. Zresztą po co, jak nikt tego nie przeczyta.
To się zdarza, zdarzało i nic się nie działo,ale co za dużo to niezdrowo.
Oczywiście nikt mnie zmusza do czytania, pisania i uczestniczenia w forum. Mam to na uwadze :). Liczę się także z tym, że to normalny, ba może nawet i pożądany kierunek rozwoju forum, a moje odczucia są jednostkowe. Z tym też się godzę :).
Ale swoją opinię przedstawić mogę, nie?

A propos, wciąż mi nie działa się opcja "zaznaczenia postów" od przyjaciół. Nie wiem jakby to miało funkcjonować? Powiadomienie, że ktoś z listy napisał?
Brakuje mi też powiadomień na maila o otrzymanym PW i o aktywności w zaznaczonym temacie (nawet nie wiem, czy jest teraz taka możliwość)...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Ok, każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. No w sumie, ja też...

A więc, na forum są tematy ściśle dotyczące tego po co ludzie bynajmniej z założenia mieliby tutaj wchodzić np. aseksualizm, dlaczego to właśnie ja? itp.
Jednakże nie można wymagać od ludzi z jakimś tam już stażem, aby nakręcali ciągle na tym samym poziomie/w tym samym stylu rozmowy na tematy, które na dobrą sprawę zostały tyle razy omówione i rozłożone na czynniki pierwsze, że dalsza rozmowa byłaby już co najwyżej powielaniem tego co kto inny kiedyś powiedział.

Poza tym, nikt nikomu nie zabrania zakładać własnych wątków, więc jeśli ktoś chciałby omówić konkretny problem, to chyba nie ma przeszkód?
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Reorganizacja forum

Post autor: bodolsog »

Dołączę się do Winkie małym wtrąceniem. Wszystkie chyba sensowne tematy zostały przedyskutowane, co rusz pojawiają się "Kolejne bzdurne ankiety", żeby cokolwiek się na forum działo.

Jeśli już mam dać propozycję reorganizacji to oddzielić część forum ściśle tematyczną dla nowych użytkowników z pełnym rygorem pisania w temacie, i część dla ludzi, co sobie tutaj zwyczajnie siedzą, gdzie z głupiego wątku o diecie można rozwinąć sensowny wątek o czymś innym. Od biedy, żeby tematycznie było można rozszerzyć temat wątku o to, co z niego wynikło.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

bodolsog pisze:Dołączę się do Winkie małym wtrąceniem. Wszystkie chyba sensowne tematy zostały przedyskutowane, co rusz pojawiają się "Kolejne bzdurne ankiety", żeby cokolwiek się na forum działo.
Moja krew. 8) Widać, że chłopak łapie o co w tym wszystkim biega.

Co do owej propozycji Bodolsoga, aby oddzielić część tematyczną o aseksualizmie od części już trochę bardziej rozrywkowej, to jestem jak najbardziej za. Zależy chyba nam jako społeczności tego forum na nowych użytkownikach, lecz ci nowi użytkownicy pojawiają się tutaj głównie z powodu aseksualizmu, czasami przelotnie tylko, aby zamieścić anons w dziale matrymonialnym, czy też zdefiniować się. Są jednakże osoby, które i się zdefiniowały już i przyzwyczaiły się do myśli, że są osobami aseksualnymi. Ok, no i co teraz? Dalej zajmować się tym, co już ani ziębi ani grzeje?
Orientacja seksualna to nie całość tożsamości człowieka. Ja powiedziałbym, że tylko jedna z jej części, niekoniecznie tak ważna jak chociażby stosunek do innych ludzi, czy też stosunek wobec tego co tak szumnie nazywane jest Rzeczywistością.
Czasami wątek faktycznie przybiera inną postać, ale dana wypowiadająca się w nim osoba może nie wiedzieć lub nie ma możliwości wydzielenia już powstałych postów i przeniesienia do następnego tematu/ czy też działu bez przerwania ciągłości rozmowy.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

Zgodzę się z Bodolsogiem i po części z Winkie. Bo co to za forum gdzie dziennie nie ma DWÓCH nowych postów, a tak było w okresie w którym się zarejestrowałem. Forum musi żyć, bo jeśli ktoś wchodzi raz na tydzień czy jeszcze rzadziej by tylko sprawdzić czy nie ma odpowiedzi w dziale szukam partnera to nie ma sensu i lepiej otworzyć serwis matrymonialny dla asów i tyle. Oczywiście to nie jest zarzut do Ciebie Artemis tylko tak ogólnie. Inna kwestie to zaśmiecanie przez offtopy. Już kiedyś pisałem o ograniczaniu forum jako zjawisku niekorzystnym bo po co pisać jeśli "wszystko zostało powiedziane"?

Też Bodolsog zwrócił uwagę na ważną kwestie, a mianowicie niską jakość nowych tematów - czyżby naprawdę wszystko już zostało powiedziane czy może nie stać Nas na mądrą i merytoryczną dyskusje na inny temat niż aseksualizm?

Dobra starczy wylewania żali czas na kolejny pomysł co do nowej organizacji forum. Co sądzicie o stworzeniu działu zainteresowania z podkategoriami? Albo dział społeczność, a w nim kategorie i wątki dotyczące naszej społeczności?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Oczywiście. Byłam użytkowniczką już wielu forów internetowych. Część z nich "umarła" bowiem nie było ludzi których stać było na podtrzymywanie rozmowy. Ludzi, którzy czuliby się po prostu dobrze w swojej obecności.
Forum aby żyć musi mieć aktywnych użytkowników - masz rację Dimgrafie.
dimgraf pisze:Też Bodolsog zwrócił uwagę na ważną kwestie, a mianowicie niską jakość nowych tematów - czyżby naprawdę wszystko już zostało powiedziane czy może nie stać Nas na mądrą i merytoryczną dyskusje na inny temat niż aseksualizm?
Stać. Każdy z nas ma jakieś w końcu zainteresowania, hobby. Ja przykładowo lubię literaturę, ktoś inny preferuje informatykę, a jeszcze kto inny - sporty ekstremalne czy naukę języków obcych.
Może nie ma tematów tego typu bo ludzie obawiają się być tymi "pierwszymi", którzy zaczną?
A może zwyczajnie nie widzą powodów, bądź motywacji brak?
dimgraf pisze:Co sądzicie o stworzeniu działu zainteresowania z podkategoriami? Albo dział społeczność, a w nim kategorie i wątki dotyczące naszej społeczności?
Jestem jak najbardziej za. :D Na jednym z forów zagranicznych zauważyłam podział na grupy zainteresowań, a nawet i na lokacje: to raczej nie, bo my raczej Polski mieszkańcami, ale gdyby tak to ładnie połączyć to może..?
Widać, że niektórzy ludzie dążą do zacieśnienia kontaktów z innymi - to byłaby więc jakaś szansa. :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

To jak już w temacie robienia podkategorii to w dziale szukam partnera przydałby się podział na zakres poszukiwań np. województwa, a w nich płeć?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Reorganizacja forum

Post autor: bodolsog »

płeć to już za duże rozdrobnienie moim zdaniem. Województwa plus ogólny na cały kraj/świat.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:To jak już w temacie robienia podkategorii to w dziale szukam partnera przydałby się podział na zakres poszukiwań np. województwa, a w nich płeć?
Akurat płeć mogłaby i się znaleźć - to wynika z charakteru działu Szukam. Określenie wieku, województwa/kraju gdy mówimy już o świecie mogłoby pomóc niektórym w znalezieniu interesującej wg siebie osoby.

W innych działach płeć już byłaby zbędna. Tylko podział poglądowy ("grupa sceptyków" :wink: ) , ze względu na zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu etc. I dział ogólny Rozrywka dla wszystkich (Szubienica, Dopisywanie, Skojarzenia itd.)
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

O ja pier... :shock: Merytoryczna dyskusja :shock: Jestem normalnie w takim szoku, że aż szok :shock:

Dobra, do rzeczy. Przede wszystkim chcę powiedzieć, że podzielam zdanie Artemis i cieszę się, że ktoś tu jeszcze ma zdanie zbliżone do mojego :mrgreen:
Artemis pisze:Chciałabym, aby wróciła Agnieszka i Gizmo... Ci co je pamiętają wiedzą o co chodzi.
Przy Gizmo Winkie by nie wyszła poza 1000 postów ;)
Artemis pisze:Dziś mamy wielostronicowe polemiki między dwoma, trojgiem, góra czworgiem użytkowników psujące prawie każdy temat, bo nikt spoza tej góra czwórki nie przebrnie przez ich dyskusję. A i tempo dyskusji uniemożliwia włączenie się do niej. Zresztą po co, jak nikt tego nie przeczyta.
To się zdarza, zdarzało i nic się nie działo,ale co za dużo to niezdrowo.
Właśnie z tego powodu pultam się do Winkie. Za sprawą Winkie temat potrafi zmienić się w zwykły chat pomiędzy kilkoma osobami na temat, który w zasadzie nikogo poza rozmawiającymi nie interesuje. No i czasem jej posty mają charakter "pamiętnikowy", co też jest zjawiskiem niezbyt porządanym.
Winkie pisze:A więc, na forum są tematy ściśle dotyczące tego po co ludzie bynajmniej z założenia mieliby tutaj wchodzić np. aseksualizm, dlaczego to właśnie ja? itp.
Jednakże nie można wymagać od ludzi z jakimś tam już stażem, aby nakręcali ciągle na tym samym poziomie/w tym samym stylu rozmowy na tematy, które na dobrą sprawę zostały tyle razy omówione i rozłożone na czynniki pierwsze, że dalsza rozmowa byłaby już co najwyżej powielaniem tego co kto inny kiedyś powiedział.
Poważnie uważasz rozmowę o papierach na prezenty za wartościową? ;)

Jasne, że nie trzeba nawijać wciąż na tym samym poziomie. Jednak nie znaczy to, że nagle wątek o temacie X ma go zmienić na temat Y. Od tego jest opcja tworzenia wątków. Chcesz rozmawiać na temat diet? No problemo. Utwórz wątek. Chcesz dyskutować na temat aseksualności i doświadczeń? To może być bardzo ciekawa i dużo wnosząca dyskusja, ale utwórz temat. Znasz coś takiego jak porządek? Na pewno znasz ;) Wyobraź sobie, że na forum pojawia się nowa osoba. Skąd do jasnej cholery ma ona wiedzieć, że dyskusja na temat powiedzmy tej asowości i ruchania jest w temacie o dzieciach? Wpadłabyś na to? Bo ja nie ;) Wydaje mi się, że trochę szacunku do innych użytkowników się należy, nie sądzisz?
Winkie pisze:Poza tym, nikt nikomu nie zabrania zakładać własnych wątków, więc jeśli ktoś chciałby omówić konkretny problem, to chyba nie ma przeszkód?
I don't get it. Sugerujesz, że panują jakieś restrykcje co do zakładania nowych wątków? xD
bodolsog pisze:Wszystkie chyba sensowne tematy zostały przedyskutowane, co rusz pojawiają się "Kolejne bzdurne ankiety", żeby cokolwiek się na forum działo.
Czyli zaśmiećmy wszystkie istniejące tematy, tak? Niedobry bodolsog :nono:
bodolsog pisze:Jeśli już mam dać propozycję reorganizacji to oddzielić część forum ściśle tematyczną dla nowych użytkowników z pełnym rygorem pisania w temacie, i część dla ludzi, co sobie tutaj zwyczajnie siedzą, gdzie z głupiego wątku o diecie można rozwinąć sensowny wątek o czymś innym. Od biedy, żeby tematycznie było można rozszerzyć temat wątku o to, co z niego wynikło.
Dyskusja na forum ma nieco inną naturę, niż normalna dyskusja (do której należy także dyskusja na czacie). Przede wszystkim w dyskuji na forum niezbyt dopuszczalny jest taki dryf tematyczny, czy jak to nazywacie, rozszerzenie tematu. Przede wszystkim zmiana tematu z posiadanej grupy krwi na diety nie jest rozszerzeniem, lecz zmianą tematu. Rozszerzenie tematu jest jaknajbardziej dozwolone, jednak i ono się rządzi swoimi prawami. Przede wszystkim jest w jakiś sposób relewantne do tematu pierwotnego.

Dział na takie dyskusje wydaje mi się być chybionym pomysłem, bo w zasadzie utworzony zostanie jedynie dla kilku osób, które dotychczas śmieciły z Winkie, aczkolwiek przemyślę to. Niczego jednak nie mogę Wam obiecać ;)
dimgraf pisze:Zgodzę się z Bodolsogiem i po części z Winkie. Bo co to za forum gdzie dziennie nie ma DWÓCH nowych postów, a tak było w okresie w którym się zarejestrowałem. Forum musi żyć, bo jeśli ktoś wchodzi raz na tydzień czy jeszcze rzadziej by tylko sprawdzić czy nie ma odpowiedzi w dziale szukam partnera to nie ma sensu i lepiej otworzyć serwis matrymonialny dla asów i tyle.
Dobrze prawisz, ale zauważ też drugą stronę. Co to za forum, na którym codziennie pojawia się tona śmieci będących pogawędkami między kilkoma osobami?
dimgraf pisze:Też Bodolsog zwrócił uwagę na ważną kwestie, a mianowicie niską jakość nowych tematów - czyżby naprawdę wszystko już zostało powiedziane czy może nie stać Nas na mądrą i merytoryczną dyskusje na inny temat niż aseksualizm?
Forum tworzą jego użytkownicy. Wszystko w Waszych rękach :mrgreen:
dimgraf pisze:Dobra starczy wylewania żali czas na kolejny pomysł co do nowej organizacji forum. Co sądzicie o stworzeniu działu zainteresowania z podkategoriami? Albo dział społeczność, a w nim kategorie i wątki dotyczące naszej społeczności?
W końcu jakiś konkret :mrgreen: Tak, dział tego typu to jest coś, czego tutaj napewno brakuje ;) I nie, to nie jest ironia, mówię poważnie :lol:
dimgraf pisze:To jak już w temacie robienia podkategorii to w dziale szukam partnera przydałby się podział na zakres poszukiwań np. województwa, a w nich płeć?
Moim zdaniem lepsze w tym przypadku były by tagi od tworzenia poddziałów. Umożliwiają łączenie opcji ;) Sam dział "Szukam..." natomiast zapewne zostanie podzielony na dwa, dla tych powyżej i tych poniżej 30. Starsze asy już od dawna domagają się czegoś dla siebie, to i to dostaną (poza działem oczywiście).

Kuźwa, ale pościka wywaliłem :shock:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Tak, czasami zdarzy się napisać coś merytorycznie poprawnego, Ant. :roll:
Ant pisze:
Artemis pisze:Dziś mamy wielostronicowe polemiki między dwoma, trojgiem, góra czworgiem użytkowników psujące prawie każdy temat, bo nikt spoza tej góra czwórki nie przebrnie przez ich dyskusję. A i tempo dyskusji uniemożliwia włączenie się do niej. Zresztą po co, jak nikt tego nie przeczyta.
To się zdarza, zdarzało i nic się nie działo,ale co za dużo to niezdrowo.
Właśnie z tego powodu pultam się do Winkie. Za sprawą Winkie temat potrafi zmienić się w zwykły chat pomiędzy kilkoma osobami na temat, który w zasadzie nikogo poza rozmawiającymi nie interesuje. No i czasem jej posty mają charakter "pamiętnikowy", co też jest zjawiskiem niezbyt porządanym.
"Charakter pamiętnikowy"? Co masz na myśli?
Zauważ tylko, że w chwili gdy danych osób, tak namiętnie "offtopujących" przecie, z jakiś przyczyn brakuje - to jakoś tak się składa, że forum "zamiera". Cicho, pusto, choć ortodoksyjni wyznawcy czystości tematycznej powinni być wtedy zadowoleni i dawać upust swemu zadowoleniu chociażby przez prowadzenie rozmów na "ważne tematy" typu "tutaj - dodaj - sobie - sam". Dlaczego więc tak się nie dzieje?
Ant pisze:Poważnie uważasz rozmowę o papierach na prezenty za wartościową? ;)
Czemu nie? Wszystko tak naprawdę jest ważne i nie wiadomo co się może przydać w przyszłości... :]
Ant pisze:Jasne, że nie trzeba nawijać wciąż na tym samym poziomie. Jednak nie znaczy to, że nagle wątek o temacie X ma go zmienić na temat Y. Od tego jest opcja tworzenia wątków. Chcesz rozmawiać na temat diet? No problemo. Utwórz wątek. Chcesz dyskutować na temat aseksualności i doświadczeń? To może być bardzo ciekawa i dużo wnosząca dyskusja, ale utwórz temat. Znasz coś takiego jak porządek? Na pewno znasz ;) Wyobraź sobie, że na forum pojawia się nowa osoba. Skąd do jasnej cholery ma ona wiedzieć, że dyskusja na temat powiedzmy tej asowości i ruchania jest w temacie o dzieciach? Wpadłabyś na to? Bo ja nie ;) Wydaje mi się, że trochę szacunku do innych użytkowników się należy, nie sądzisz?
Ok, ale skąd ja mam niby wiedzieć jak potoczy się dana rozmowa? Od słowa do słowa i wejdziemy w nową sferę rozważań. Tak się dzieje, kiedy ludzie potrafią myśleć o wielu sprawach.
Nie jestem przecież jasnowidzem i nie wiem z wyprzedzeniem jaki tytuł i jaki wątek będzie w chwili obecnej odpowiedni do czyjegoś nastroju lub chęci do rozmowy.
Ant pisze:I don't get it. Sugerujesz, że panują jakieś restrykcje co do zakładania nowych wątków? xD
Yeah, you don't get it. :roll: Chodziło mi o to, że ludzie czasami chcą o czymś porozmawiać lecz wolą napisać, że nie ma ku temu wątków, chociaż mają ku temu możliwość.
Ant pisze:Czyli zaśmiećmy wszystkie istniejące tematy, tak? Niedobry bodolsog :nono:
Nie doczytałeś, Ant. W dalszej części swej wypowiedzi Bodolsog wyjaśnia swe stanowisko. Czyli przytoczony przez Ciebie fragment jego wypowiedzi.
Ant pisze:Przede wszystkim zmiana tematu z posiadanej grupy krwi na diety nie jest rozszerzeniem, lecz zmianą tematu. Rozszerzenie tematu jest jaknajbardziej dozwolone, jednak i ono się rządzi swoimi prawami. Przede wszystkim jest w jakiś sposób relewantne do tematu pierwotnego.
Tłumaczyłam już. Grupy krwi :arrow: diety wg grup krwi Nawiązanie jest.
Jeśli niedopuszczalne w temacie Grupy krwi jest tego typu rozwinięcie, to jakie? Każdy wchodzi i mówi jaką ma grupę - i wychodzi? Niezbyt to ciekawe...

W zasadzie wszystko. Chociaż na angielskojęzycznym forum zrzeszających aseksualistów z całego świata jest i forum i połączone z nim grupy. Każdy może się zapisać i "przynależeć". Zawsze można poznać kogoś o zbliżonych zainteresowaniach. :)
ODPOWIEDZ