Reorganizacja forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

Jeśli już mowa o rozszerzaniu tematu to czemu nie jako nowy wątek? Jaki problem jest aby rozszerzenie tematu znalazło się w nowym wątku w stylu "w nawiązaniu do dyskusji o grupach krwi link chce was zapytać co sądzicie o diecie do grupy krwi?". Nikt na tym nie straci, a forum zyska na czytelności. Podobnie z innymi offtopami.

Sam staram się nie robić offtopu ale też nie będę bojkotować innych użytkowników i nie odpisywać zresztą Ant ty też to robisz :P

Krótsze i precyzyjniej formułowane wątki są lepsze do czytania niż ściany tekstu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Re: Reorganizacja forum

Post autor: bodolsog »

Jak się zaczyna nowa dyskusja admin/mod może przecież wydzielić posty do nowego wątku o nowym temacie, tak jak to wyglądają teraz jako "Śmieci winkie (Ex cośtam)". Ok, trochę adminów rozumiem, że im się zwyczajnie po ludzku nie chce, ale to najlepsze wyjście.

Winkie jest najaktywniejsza, czemu nie przydzielić jej pieczy nad tym i nadać prawa moda? Oczywiście o ile się zgodzi. I byłoby git.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

Winkie jest najaktywniejsza, czemu nie przydzielić jej pieczy nad tym i nadać prawa moda? Oczywiście o ile się zgodzi. I byłoby git.
Zgłaszam sprzeciw :P Bo to jak dać mordercy karabin. Rozumiem, że Winkie jest najaktywniejsza ale to Ona tworzy te wątki w wątkach więc śmiem wątpić w to czy zapanowałaby przede wszystkim nad Sobą. Ale fakt faktem moderatorem powinna być aktywna osoba bo co jak co ale mam wrażenie, że zdecydowana większość obecnych moderatorów śpi.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

bodolsog pisze:Winkie jest najaktywniejsza, czemu nie przydzielić jej pieczy nad tym i nadać prawa moda? Oczywiście o ile się zgodzi. I byłoby git.
Ty coś piłeś? :blink:
dimgraf pisze:Sam staram się nie robić offtopu ale też nie będę bojkotować innych użytkowników i nie odpisywać zresztą Ant ty też to robisz :P
Tak, ja też off-topuję i nie zamierzam tego ukrywać. Mi nie chodzi o sam off-top, tylko masowość zjawiska. Bo to, co się tutaj dzieje przez ostatnie, powiedzmy, dwa miesiące przeszło już wszystko :P
dimgraf pisze:Krótsze i precyzyjniej formułowane wątki są lepsze do czytania niż ściany tekstu.
To zależy od tematu. W niektórych rzeczowa dygresja, ściany tekstu i im podobne są jak najmilej widziane. Oczywiście o ile służą tematowi ;)
Winkie pisze:"Charakter pamiętnikowy"? Co masz na myśli?
Choćby Twoje posty w wątku o prezentach świątecznych. Zdawanie "relacji na żywo" z Twoich przygotowań do świąt moim zdaniem było niepotrzebne. Gdyby to wszystko się znalazło w jednym, dwóch postach to luz. Ale wątek zamienił się w to, co zwykle.
Winkie pisze:
Ant pisze:Poważnie uważasz rozmowę o papierach na prezenty za wartościową? ;)
Czemu nie? Wszystko tak naprawdę jest ważne i nie wiadomo co się może przydać w przyszłości... :]
You must be trollin' me :?
Winkie pisze:Ok, ale skąd ja mam niby wiedzieć jak potoczy się dana rozmowa? Od słowa do słowa i wejdziemy w nową sferę rozważań. Tak się dzieje, kiedy ludzie potrafią myśleć o wielu sprawach.
Nie jestem przecież jasnowidzem i nie wiem z wyprzedzeniem jaki tytuł i jaki wątek będzie w chwili obecnej odpowiedni do czyjegoś nastroju lub chęci do rozmowy.
Jeśli ktoś w poście będącym na temat wrzuca coś na marginesie (ma do tego prawo), to po prostu w swoim poście tego nie poruszaj, proste ;) (Zauważ, jak w łatwo w młynku rozmowa przeszła z tłumaczenia Tobie, co robisz w źle w rozmowę na temat jakości polskiej edukacji.) To nie kwestia przewidywania, tylko umiejętności dyskusji na temat.
Winkie pisze:Tłumaczyłam już. Grupy krwi :arrow: diety wg grup krwi Nawiązanie jest.
Jeśli niedopuszczalne w temacie Grupy krwi jest tego typu rozwinięcie, to jakie? Każdy wchodzi i mówi jaką ma grupę - i wychodzi? Niezbyt to ciekawe...
Ja też tłumaczyłem. Temat "Grupy krwi" nie jest worem, w którym prowadzona jest dyskusja o wszystkim, co ma jakikolwiek związek z grupami krwi. Wątek jest w zasadzie pytaniem skierowanym do forumowiczów o ich grupę krwi. Czytałaś w ogóle pierwszy post w tamtym wątku? Temat "co sądzisz o diecie zgodnej z grupą krwi?" pasuje do tematu "jaką masz grupę krwi?" jak pięść do nosa.
Winkie pisze:Chodziło mi o to, że ludzie czasami chcą o czymś porozmawiać lecz wolą napisać, że nie ma ku temu wątków, chociaż mają ku temu możliwość.
To niech założą. Proste.
Winkie pisze:Zauważ tylko, że w chwili gdy danych osób, tak namiętnie "offtopujących" przecie, z jakiś przyczyn brakuje - to jakoś tak się składa, że forum "zamiera". Cicho, pusto, choć ortodoksyjni wyznawcy czystości tematycznej powinni być wtedy zadowoleni i dawać upust swemu zadowoleniu chociażby przez prowadzenie rozmów na "ważne tematy" typu "tutaj - dodaj - sobie - sam". Dlaczego więc tak się nie dzieje?
Nadintepretujesz. Fora zamierają przede wszystkim z winy braku aktywnych użytkowników. Nie łudźmy się, na tym forum nigdy nie będzie powstawać stop postów dziennie (oczywiście mam na myśli normalną sytuację). Na SEA zawsze powstawała mała ilość postów dziennie, bo najzwyczajniej w świecie aseksualnych jest mało. Got it?
Winkie pisze:W zasadzie wszystko. Chociaż na angielskojęzycznym forum zrzeszających aseksualistów z całego świata jest i forum i połączone z nim grupy. Każdy może się zapisać i "przynależeć". Zawsze można poznać kogoś o zbliżonych zainteresowaniach. :)
A propos grup, zastanawiałem się nad tym ostatnio i rzeczywiście dobrze by było takie utworzyć. Ale to nie jest dyskusja na ten temat :lol:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

bodolsog pisze: Winkie jest najaktywniejsza, czemu nie przydzielić jej pieczy nad tym i nadać prawa moda? Oczywiście o ile się zgodzi. I byłoby git.
To w ramach cotygodniowego Mega Hołdu składanego przez wyznawcę. :wink:
Na serio - nie chciałabym być modem nawet gdybym pisała bez zarzutu, przepisowo bowiem nie zawsze będę mieć tyle czasu co teraz. Poza tym do tzw. tematów obleganych powinno być kilka moderatorów.
Ant pisze: Tak, ja też off-topuję i nie zamierzam tego ukrywać. Mi nie chodzi o sam off-top, tylko masowość zjawiska. Bo to, co się tutaj dzieje przez ostatnie, powiedzmy, dwa miesiące przeszło już wszystko :P
Jeśli uważasz, że to przeszło już WSZYSTKO - to się mylisz.... :wink:
Ant pisze:Choćby Twoje posty w wątku o prezentach świątecznych. Zdawanie "relacji na żywo" z Twoich przygotowań do świąt moim zdaniem było niepotrzebne. Gdyby to wszystko się znalazło w jednym, dwóch postach to luz. Ale wątek zamienił się w to, co zwykle.
Mamy zatem odmienne zdanie na temat tego typu wątków. Nic nie ujmuje wątkowi opowiadanie o przygotowaniach do świąt, w stylu latanie po sklepach czy wymarzony prezent jeśli to nadal jak by nie patrzeć (choć naturalnie możesz mieć odmienny osąd) zawiera się w temacie.
Ant pisze:You must be trollin' me :?
And, you must be joking me. :roll:
Ant pisze:Jeśli ktoś w poście będącym na temat wrzuca coś na marginesie (ma do tego prawo), to po prostu w swoim poście tego nie poruszaj, proste ;) (Zauważ, jak w łatwo w młynku rozmowa przeszła z tłumaczenia Tobie, co robisz w źle w rozmowę na temat jakości polskiej edukacji.) To nie kwestia przewidywania, tylko umiejętności dyskusji na temat.
Właśnie, że nie proste. A co, jeśli ta osoba chce, aby zadać jej pytania odnośnie no np. opisywanej przez nią sytuacji czy spostrzeżeń?
Młynek ofttopowy? Ant, przecież tytuł mówi wszystko. :lol:
A najwidoczniej temat o tym co robię źle już się znudził, więc po co było go ciągnąć dalej?
Ant pisze:Wątek jest w zasadzie pytaniem skierowanym do forumowiczów o ich grupę krwi.
To nie lepiej w takim razie było ustawić tylko ankietę bez możliwości pisania postów?
Ant pisze:Na SEA zawsze powstawała mała ilość postów dziennie, bo najzwyczajniej w świecie aseksualnych jest mało. Got it?
No, I didn't. Forum SEA w zamyśle ma skupiać wszystkich ludzi, nie tylko aseksualnych. Przecież równie dobrze mogliby zaglądać osoby seksualne, chociażby aby rozerwać się po godzinach. No i co, zamykać się tylko na potrzeby aseksualnych?
Ant pisze:A propos grup, zastanawiałem się nad tym ostatnio i rzeczywiście dobrze by było takie utworzyć. Ale to nie jest dyskusja na ten temat :lol:
To dobrze, że się zastanawiałeś nad tym. Twoje ostatnie "zmiany" nie wniosły nic tak naprawdę nowego do funkcjonowania forum poza innym układem.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Reorganizacja forum

Post autor: urtika »

Ant pisze:
Artemis pisze:Chciałabym, aby wróciła Agnieszka i Gizmo... Ci co je pamiętają wiedzą o co chodzi.
Przy Gizmo Winkie by nie wyszła poza 1000 postów ;)
A mnie brakuje Dziwożony. W mistrzowski sposób potrafiła przegonić użytkownika z forum.
Ech, to były czasy...
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Co innego jest "przegonić" użytkownika który faktycznie na to zasługuje, a co innego być uprzedzonym , tudzież tępić kogoś kogo dajmy na to poglądy się nie podobają. :?:

Akurat też się zastanawiam, gdzie też podziały się osoby z lat wcześniejszych? Czasami trafiam na ich wypowiedzi przeglądając wątki.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Jak to gdzie? Znudziło im się po prostu. Albo nie mają czasu. Albo cokolwiek. Przecież na każdym forum tak jest ;)

No ale ten tego, koniec gadki, bo będę musiał Urtice jeszcze ostrzeżenie wlepić za sprowokowanie off-topu :lol:
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Philosoph »

Ant, no offence, ale imo straszny syf na forum odwaliłeś. Ja rozumiem kilka nowych działów, ale co tu nie wejdę to forum inaczej wygląda. Może jeszcze zrobisz dział MłodASKi, DzieciASki, gdzie reszta niekwalifikujących się nie będzie miała wstępu? I specjalny dział dla Winkie, i tylko dla niej.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Reorganizacja forum

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Philosoph pisze: I specjalny dział dla Winkie, i tylko dla niej.
Padłam. Obrazek

Może przemianować Wild Wild West na Wild Wild Winkie? xD
W końcu to królestwo offtopu, a królowa jest tylko jedna.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Wicherek »

wyrwana_z_kontekstu pisze: a królowa jest tylko jedna.
Winkie zostanie Dodą naszego forum? :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Winkie »

Wicherek pisze:
wyrwana_z_kontekstu pisze: a królowa jest tylko jedna.
Winkie zostanie Dodą naszego forum? :D
Obrażasz mnie, Wicherku. :lol:
Ja to prędzej już taki były chłopak Dody w wersji light. :wampir:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Ant »

Dobra, chrzanić na razie tę rogranizację. Przywróciłem wszystko do stanu (prawie) wyjściowego, bo rzeczywiście burdel się zrobił taki, że huragan Winkie przy tym zaraz okaże się delikatnym dmuchnięciem, zaś bycie Majdanem tego forum jakoś niespecjalnie mi się uśmiecha ;)

Te StarszASki (nazwa z deka debilna, ale nic innego mi nie wpadło do głowy) to co niektórzy chcieli, przede wszystkim sami zainteresowani, czy te nieco starsze asy. Philo, jak dojrzejesz i dorośniesz, to być może zrozumiesz :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Reorganizacja forum

Post autor: Artemis »

Ant trochę poeksperymentował. Żeby nie było, że propozycje nie zostały zauważone, podzielę się uwagami. Niektóre pomysły były całkiem udane. I tak w mojej opinii:
1. Regulamin ma być na pierwszej stronie. Może, choć nie musi, powtarzać się w działach.
2. Poniżej w jednym bloku tematycznym mogą być ogłoszenia.
3. W tym bloku może być również wątek odnośnie forum, z podziałem na subfora jak to miało miejsce. Choć może lepiej na końcu?
4. Kolejny blok otwiera wątek powitalny.
5. Dalej mogą być pytania i odpowiedzi z subforum "O mnie"
6. Dalej związki.
7. Spotkajmy się bez zmian.
8. Szukam partnera z subforum : dział dla starszych asów - dokładne wskazówki w moim poście na stronie chyba 6 (z podkreśleniem)w przyklejonym wątku. Czy i jak się to subforum rozwinie czas pokaże. Raczej myślę o dyskusji dla starszych, nie szukanie partnera: to pozostawiłabym wspólne, nie ma nas dużo, aby ekstra wydzielać, to samo tyczy się podziałów na regiony. Nie mieszkamy w Stanach czy Rosji.
9. dalej bz... w ankietach albo mediach jak najbardziej pasuje subforum badania - nie będą śmiecić gdzie indziej.
10 dalej bz, wolę nazwę świetlica, w dla rozrywki może być subforum humor, jak już został wydzielony
11. www jest akceptowalnym pomysłem. Zawsze wysoko oceniałam rolę rozrywkową i antyalienacyjną forum, a widać potrzeba espresji użytkowników jest duża mimo nowego, usprawnionego czatu.
12. Zostawiamy Archiwum X.
Dziękuję za uwagę :).
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 18:25 przez Artemis, łącznie zmieniany 3 razy.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reorganizacja forum

Post autor: dimgraf »

Dzięki Artemis za te pomysły wieczorem się tym zajmę. W końcu "nowa miotła" musi trochę pozamiatać :P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ