Co się stało z forum?

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Ostatnimi czasy wizyty na tym forum do najprzyjemniejszych nie należą, tego nie da się ukryć. Zostało ono bowiem zalane jakimś dziwnym jadem. Zaraz mi ktoś powie, że mam go nie odwiedzać jak mi się nie podoba. Ale taka ze mnie niepoprawna optymistka, że liczę na to, że kiedyś znowu będzie się tu chętnie zaglądało i miło czytało. No ale do rzeczy. Zniknęły gdzieś ciekawe dyskusje, a kulturalne wymiany poglądów dawno nie widziały światła dziennego, ukryte w czeluściach wielu działów. Pozwólcie, że niektórych użytkowników wyróżnię, podając ich nicki przy przytaczanych przykładach (jesteście mi potrzebni :P ). Nie chcę żebyście odebrali to jako krytykę. Ja tylko opiszę swój punkt widzenia, wypowiedź będzie czysto subiektywna. Weźcie proszę pod uwagę to, że mam świadomość, że sama święta nie jestem i mam swoje za uszami.

To ja może zacznę od początku. Takiego mojego początku, czyli cofnijmy się 1,5 roku wstecz.

Nie zaglądałam tu wtedy za wiele i nie za bardzo ogarniałam dyskusje, więc siedziałam cicho. Później, w sierpniu, zarejestrowało się dwóch użytkowników, którzy zaczęli rozkręcać dyskusje na forum. Czasem ciekawsze, czasem mniej. Za to było co czytać. Każdy ze swoim własnym stylem pisania, który można odebrać na różne sposoby. Bo to tylko forum internetowe i niemożliwe jest aby przez to co dana osoba pisze odczytać jej intencje. Bo tutaj ironiczna uwaga ostatnio urasta do rangi obrazy majestatu… Czyli innymi słowy chodzi o to, aby wypowiedzi innych traktować z dystansem. Inna sprawa, jeżeli kąśliwe uwagi pojawiają się za często. Ale o tym później.

Brakuje mi dyskusji, tzw. „na poziomie”. Takich, w których trzeba było dobrze pomyśleć, zanim się coś napisało. A czasem trzeba było nawet coś doczytać. Oczywiście łatwiej jest pogadać o randkach, pograć w coś, niż dyskutować o wadach ustroju politycznego, o futurystycznych wizjach nieśmiertelności, czy też o szkodliwości (bądź nieszkodliwości) produktów modyfikowanych genetycznie. Ktoś kiedyś powiedział, że poziom dyskusji na forum strasznie spadł, po czym przestał się logować. Racja, spadł. Bo zapanowała moda na czepianie się zdań całkowicie wyrwanych kontekstu. To można zignorować, raz czy dwa razy, ale na dłuższą metę się nie da, bo wtedy dyskusja jest nieznośna i bezsensowna (tak, między innymi do Ciebie mówię Winkie ;] ). Jestem za tym, aby w regulaminie pojawił się nowy wpis – „kiedy piszesz posty używaj mózgu, nie tylko palców” (ale nowy regulamin zaginął w akcji, tak jak admin zresztą :P )

Ale to „zabijanie” ciekawych dyskusji czepianiem się o byle co, to nie jedyne rozczarowanie. Są jeszcze dwa. O jednym toczy się już zażarta dyskusja, więc nie będę o tym wspominać. A drugie… Taka jedna sympatyczna dziewczyna, z którą miło się rozmawiało. Do czasu, kiedy zaczęła pluć jadem (bez urazy wyrwana, ale każde inne określenie byłoby eufemizmem). Do Ciebie mam też parę pytań. Skąd się bierze taka nienawiść do mężczyzn? I skąd jej tyle? Ciebie to nie męczy? Każda z nas się „przejechała” na jakimś facecie. Każda się rozczarowała. I mimo to nie wyżywamy się na każdym napotkanym przedstawicielu płci przeciwnej. Narzekasz na facetów, wytykasz im ich błędy i mieszasz ich z błotem. W pewnym stopniu na pewno są winni. Ale nie ma ideałów. Czas porzucić marzenia o księciu z bajki, który będzie czytał w twoich myślach. Uważasz facetów z forum za zło konieczne. A z drugiej strony spójrz jaki obraz kobiet na tym forum kreujesz swoimi wypowiedziami. O takie kobiety też bym się nie starała i nie okazywałabym im czułości. No chyba, że byłabym masochistką. Taka postawa jest krzywdząca dla wszystkich.

Sądzę, że każdy tutaj powinien coś przemyśleć, nad czymś się zastanowić. Bo tak nie może dalej być. Niedługo wszyscy się na siebie poobracają i będziemy mieli milczące forum. Już teraz wiadomo, że żaden facet nie narazi się na dyskusję z jedną z pań, bo nie będzie chciał zostać zmieszany z błotem. Nikt nie zacznie ciekawej dyskusji, bo z doświadczenia będzie wiedział, że skończy się na skupianiu na mało istotnych szczegółach, powrót do głównej myśli będzie prawie niemożliwy, wszystko minie się z celem, sens zniknie. I zostaną tylko śmieci, żale ludzi, którzy chcą się wyżyć na świecie i nie mają innego wentylu dla swoich negatywnych emocji. Nie wiem czy to coś pomoże. Ale jakoś leżało mi to na sercu, musiałam się wygadać :wink:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Layla pisze: Bo zapanowała moda na czepianie się zdań całkowicie wyrwanych kontekstu. To można zignorować, raz czy dwa razy, ale na dłuższą metę się nie da, bo wtedy dyskusja jest nieznośna i bezsensowna (tak, między innymi do Ciebie mówię Winkie ;] ).
Nie, no naprawdę? Nie zgadłabym... :roll: Szkoda tylko, że nie wspomniałaś o jeszcze jednym użytkowniku przejawiającym tak poza tym wyraźny pociąg do zachowywania się jak troll internetowy, czyli o Dimgrafie vel Lexie. Zapomniałaś już, że używał dwóch kont w tym samym czasie - niby do czego? :roll:

Tak, Ty również masz "co nieco" za uszami Layla. Poziom Twoich wypowiedzi nierzadko jest mniej niż średni, a odniesienia nietrafione. Zatem, nie demonizujmy, nie róbmy z dwóch użytkowniczek odpowiedzialnych za wygląd tego forum ponieważ swoje "zasługi" w tym ma o wiele więcej użytkowników...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Winkie pisze: Nie, no naprawdę? Nie zgadłabym... :roll: Szkoda tylko, że nie wspomniałaś o jeszcze jednym użytkowniku przejawiającym tak poza tym wyraźny pociąg do zachowywania się jak troll internetowy, czyli o Dimgrafie vel Lexie. Zapomniałaś już, że używał dwóch kont w tym samym czasie - niby do czego? :roll:
Jemu już się dostało za te dwa konta :P

[qoute="Winkie"] Zatem, nie demonizujmy, nie róbmy z dwóch użytkowniczek odpowiedzialnych za wygląd tego forum ponieważ swoje "zasługi" w tym ma o wiele więcej użytkowników...[/quote]

Uznałam ten przykład za najbardziej wyraźny. Jeśli znasz kolejne, to proszę, podaj je. Mogę dodać, że też o panach na forum nie mam najlepszego zdania, no ale cóż, powiedziałam o tym już, tutaj powtarzać tego nie będę. No i nikogo nie obraziłam (chyba :P ).
Mi nie chodziło tu tylko o to, żeby krytykować. To nic nie da. Trzeba wspólnie znaleźć wspólnie jakiś sposób na poprawę tej sytuacji. Jeśli to wyszczególnienie w jakiś sposób Cię uraziło, to przepraszam :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

Ostatnimi czasy wizyty na tym forum do najprzyjemniejszych nie należą, tego nie da się ukryć.
Do takiego wniosku doszłam po kilku dniach wypowiadania się na tym forum, więc nie powiedziałabym, że jest to kwestia "ostatniego czasu" ;). Jakieś ograniczenia wyjęte chyba z tylnej części ciała, hamowanie dyskusji, ucinanie jej w najciekawszych momentach i wieczne dostrzeganie offtopu wszędzie i zawsze, a co za tym idzie - ARCHIWUM X. Uch, groza. No i oczywiście rozrywka jako najbardziej aktywny dział. Jednak użytkownicy tworzą to forum, użytkownikiem jestem ja, ty, Winkie i to od nas zależy, jakie ono będzie, więc jeśli komuś zależy na zmianie, powinien na tę zmianę pracować - na tyle, na ile się da.

Musisz zdefiniować ciekawą dyskusję, tudzież "dyskusję na poziomie", żebyśmy się dobrze zrozumiały. Bo jak wiesz, każdego ciekawi co innego, i chociaż tobie interesujące wydają się wady systemu politycznego, ktoś inny może za ciekawe uznawać rzeczywiście dyskutowanie o randkach ;). Nie widzę w tym niczego nagannego. Każdy ma prawo założyć taki temat, jaki chce, napisać, co tylko chce, natomiast zainteresowanie tematem zależy już od pozostałych użytkowników i jeśli tego zainteresowania nie ma - mówi się trudno.
O takie kobiety też bym się nie starała i nie okazywałabym im czułości.
Cóż, bardzo subtelnie, ale się zgadzam.
Sądzę, że każdy tutaj powinien coś przemyśleć, nad czymś się zastanowić. Bo tak nie może dalej być. Niedługo wszyscy się na siebie poobracają i będziemy mieli milczące forum. Już teraz wiadomo, że żaden facet nie narazi się na dyskusję z jedną z pań, bo nie będzie chciał zostać zmieszany z błotem. Nikt nie zacznie ciekawej dyskusji, bo z doświadczenia będzie wiedział, że skończy się na skupianiu na mało istotnych szczegółach, powrót do głównej myśli będzie prawie niemożliwy, wszystko minie się z celem, sens zniknie. I zostaną tylko śmieci, żale ludzi, którzy chcą się wyżyć na świecie i nie mają innego wentylu dla swoich negatywnych emocji. Nie wiem czy to coś pomoże. Ale jakoś leżało mi to na sercu, musiałam się wygadać
Wydaje mi się, że powinnaś podać przykłady konkretnych dyskusji, które zostały tak brutalnie wyrwane z pierwotnego wątku, bez woli autora i rzeczywiście, jest tam sam offtop i nic więcej. Kilka razy już to tutaj pisałam. To jest forum dyskusyjne. Wiadomo, że trzeba znać granice, że czasem wkradają się emocje, okej, ja to rozumiem. Ale jeśli ktoś zbyt dosłownie, zbyt osobiście traktuje to, co tu się dzieje, to powinien najzwyczajniej w świecie wyluzować. I mówię tu konkretnie o sytuacjach, gdy komuś się odpowie coś, co nie zgadza się z jego wyobrażeniem, a on natychmiast traktuje to jako atak i obrazę majestatu. Wydaje mi się, że zdążyłam poznać styl wypowiadania się części użytkowników, odkąd tutaj jestem i właściwie każdy ma swoje plusy i minusy. I ja, i ty także, Laylo. Zresztą początki naszej forumowej znajomości chyba obie pamiętamy ;).
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Jemu już się dostało za te dwa konta :P
Tak, za trollowanie został jak się nie mylę pozbawiony fotela moderatora i...? Ostrzeżenie? No to tak samo jak ja, która za kilka słów w ROZRYWCE dostałam ostrzeżenie. Wina winie zatem nierówna...
Layla pisze:Uznałam ten przykład za najbardziej wyraźny.
Wyraźny bowiem zarówno ja jak i Wyrwana z kontekstu jesteśmy aktywnymi użytkowniczkami, nie poprzestającymi często na "jednych, góra maksymalnie dwóch postach na temat", nie jesteśmy obserwatorami, którzy jedynie narzekać potrafią, o to że np. temat "nie z górnej półki", że "tego za mało, a tamtego za dużo", zamiast samemu się zacząć wypowiadać, zakładać nowe tematy - jeżeli takie chcieliby poruszyć.
Layla pisze:Mi nie chodziło tu tylko o to, żeby krytykować. To nic nie da. Trzeba wspólnie znaleźć wspólnie jakiś sposób na poprawę tej sytuacji.
I tu się zgodzę. Ale jaki?

I jeszcze coś...
Już teraz wiadomo, że żaden facet nie narazi się na dyskusję z jedną z pań, bo nie będzie chciał zostać zmieszany z błotem.
Taak, to znaczy że niby mam bierną być kiedy to mnie mieszają z błotem? Faceci stąd nie są święci i wypowiadają się w takim samym tonie, offtopując tyle samo co ja, albo co wspomniana Wyrwana z kontekstu.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co się stało z forum?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2012, 15:36 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 2 razy.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Jednak rozumiem, że innym może to przeszkadzać i obiecuję poprawę. :P
Grunt to mocne postanowienie poprawy i żal za złe uczynki. :wink:
Ale poniekąd rozumiem - na forum musi się coś dziać, nie tylko w tematach rozrywkowych. Przypominam w tym miejscu, że kiedyś był projekt stworzenia nowych działów, Wielkich Atrakcji Wujka Anta - którego jednak w Ameryce recesja przycisnęła, i tak działu np. 'Kultura" do dnia dzisiejszego nie ma.
Zatem zamiast zwalania winy na siebie nawzajem poszukajmy lepiej wspólnie rozwiązania.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co się stało z forum?

Post autor: dimgraf »

Tak, za trollowanie został jak się nie mylę pozbawiony fotela moderatora i...? Ostrzeżenie? No to tak samo jak ja, która za kilka słów w ROZRYWCE dostałam ostrzeżenie. Wina winie zatem nierówna... 
Po pierwsze nie trollowalem, a jedyne złamanie regulaminu polegało na posiadaniu dwóch kont, a to różnica. Chciałem zauważyć, że konto powstało w okresie kiedy byłem mocno atakowany za każdą wypowiedź jako Dimgraf.

Jeśli chodzi o obietnice admina to pozostawie bez komentarza.

Mam propozycje rozwiązania tego problemu. Niech każdy użytkownik do którego są zastrzeżenia choćby na kilka dni zaprzestał swojej działalności do której to są owe uwagi. Czyli Wyrwana odpuść trochę panom, Winkie wstrzymaj trochę wieczną krytykę wszystkiego i może zacznij pisać tak jak pisałaś gdy zaczynałaś swoją przygodę z tym forum, chyba że już nie potrafisz grzecznie rozmawiać.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Artemis »

Co się stało z forum?
To samo co i z tym wątkiem. Choć tu może i jest na temat. Nie wiem dokładnie, nie jestem w stanie przebrnąć przez kolejne posty. Zaręczam, że znakomita większość użytkowników nawet nie zaczęła ich czytać.
Ten post też niewielu przeczyta, nie przebrnie przez poprzednie i kolejne... dlatego nawet nie warto się odzywać. Więc i niewielu się odzywa.
Szkoda, że skądinąd sympatyczne i bystre użytkowniczki nie chcą/nie potrafią tego zrozumieć.
Dedykuję im ostatni post Viljara:
http://www.asexuality.org/pl/viewtopic. ... 344#p89691
Trudno się z nim nie zgodzić.

PS. Agnieszko, wróć ;).
PS. 1. Ale, ale... doczytałam obietnicę poprawy ;). Nie tak łatwo będzie przywrócić ład i poziom sprzed roku... ale przy odrobinie samodyscypliny... wszystko jest możliwe...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

Nie wiem dokładnie, nie jestem w stanie przebrnąć przez kolejne posty. Zaręczam, że znakomita większość użytkowników nawet nie zaczęła ich czytać.
To już jest sprawa tych użytkowników. Jeśli mnie dyskusja ciekawi, śledzę ją i czytam nawet, jeśli nie biorę w niej udziału. Na tym zresztą polega forum - na dyskusji, a nie na napisaniu jednego posta, ot tak, a drugiego dla ewentualnego podsumowania. Viljar nie jest dla mnie żadnym autorytetem, a jego odczucia, podobnie jak odczucia moje, Winkie, twoje, czy założycielki tematu, były odczuciami subiektywnymi, wynikającymi z jego oceny sytuacji. I tak jak w przypadku każdej innej osoby, nigdzie nie jest powiedziane, że miał on rację. Najwyraźniej szukał innego typu dyskusji, być może ja szukam innego. Żadnym argumentem nie jest też dla mnie tekst na zasadzie: "jest tyle odpowiedzi, że nikomu się nie chce czytać", bo skoro te odpowiedzi się pojawiają to najwyraźniej owszem, komuś czytać się chce. A jeśli ty, czy ktokolwiek inny, nie ma na to ochoty, zawsze mogą przecież odnieść się tylko do wątku głównego tematu. Albo być aktywnym w tych tematach, które ciebie (ich) interesują. A tak poza tym, znakomita większość użytkowników nie wypowiadała się zbyt aktywnie już od dawna, co zauważyłam już w pierwszych dniach obecności na forum. Każdy wybiera to, co lubi.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:Po pierwsze nie trollowalem, a jedyne złamanie regulaminu polegało na posiadaniu dwóch kont, a to różnica.
Jedna z cech charakterystycznych trolli - kto powiedział, że muszą wystąpić wszystkie objawy? :wink: (nie zapomniałam jak mi zarzucałeś trollowanie)
dimgraf pisze: Chciałem zauważyć, że konto powstało w okresie kiedy byłem mocno atakowany za każdą wypowiedź jako Dimgraf.
Wtedy byłeś moderatorem i to Ty raczej byłeś w ofensywie radośnie przyznając ostrzeżenia czy wyrzucając nie pasujące Tobie posty z tematów.
dimgraf pisze:Winkie wstrzymaj trochę wieczną krytykę wszystkiego i może zacznij pisać tak jak pisałaś gdy zaczynałaś swoją przygodę z tym forum, chyba że już nie potrafisz grzecznie rozmawiać.
Potrafię, ale pytanie - czy inni potrafią? Obranie stylu zostało wymuszone stylem rozmówców, również Twoim.
Artemis pisze:Zaręczam, że znakomita większość użytkowników nawet nie zaczęła ich czytać.
No to chyba ich problem? :roll: Czy koniecznie muszą przeczytać "wszystkie" dotychczasowe posty, aby dołączyć do dyskusji? Często wystarczy tylko jeden, a zasłanianie się, że dyskusja w wątku "za długa i za bardzo zagmatwana" (w końcu przecież rozmówcy się znają i np. czynią niekiedy aluzje różnego typu do innych swoich wypowiedzi) jest lenistwem. Jeżeli ma się coś do powiedzenia, to zaczyna, dodaje, a nie jęczy, że ludzie zamiast milczeć - pisali.
Artemis pisze:Dedykuję im ostatni post Viljara:
http://www.asexuality.org/pl/viewtopic. ... 344#p89691
Trudno się z nim nie zgodzić.
Ależ oczywiście, bo to był użytkownik któremu niczego nie można było zarzucić... :roll:
Artemis pisze:Nie tak łatwo będzie przywrócić ład i poziom sprzed roku... ale przy odrobinie samodyscypliny... wszystko jest możliwe...
Tak, najlepiej aby znowu nie było na forum żywej duszy. O to chodzi, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Czy koniecznie muszą przeczytać "wszystkie" dotychczasowe posty, aby dołączyć do dyskusji?
No tak, to by wiele tłumaczyło. A czy jak prowadzisz normalną rozmowę, w realu, to też nie słuchasz co mówią inni?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Silencio »

No tak, to by wiele tłumaczyło. A czy jak prowadzisz normalną rozmowę, w realu, to też nie słuchasz co mówią inni?
Strasznie upraszczasz. Jeśli założę temat: "Czy lubicie marchewkę?", to nie muszę czytać wszystkich postów, żeby odpowiedzieć. I z każdym innym tematem jest tak samo. Sęk w tym, że to nie jest rozmowa w realu. To jest forum i można trzymać się ściśle tematu, odnosząc wyłącznie do niego, albo odnosząc do postów innych użytkowników, czego spora liczba osób tutaj nie lubi. Więc odnosząc to do przykładu z realu, to tak jakbyś rozmawiała z kimś, on wyraził swoją opinię, a ty skwitowałabyś to milczeniem. Nikt nikogo nie zmusza ani do czytania, ani do komentowania, to przecież oczywiste. I do tego, i do tego, potrzebne są chęci :).
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co się stało z forum?

Post autor: dimgraf »

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Znajdź mi Winkie w wypowiedziach stworzonych z drugiego konta wypowiedź która by wpływała na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia. Multikonto to jest inny rodzaj przewinienia i wcale nie musi wiązać się z trollowaniem. Zaś w twoich wypowiedziach można znaleźć więcej powiązać z definicją.
Winkie pisze:Wtedy byłeś moderatorem i to Ty raczej byłeś w ofensywie radośnie przyznając ostrzeżenia czy wyrzucając nie pasujące Tobie posty z tematów.
Przepraszam ile Ci dałem ostrzeżeń? Dobra niech Ci będzie, że wszyscy są przeciwko Tobie i jesteś wielce poszkodowana przez władze forum. Ale może właśnie warto się zastanowić dlaczego wszyscy na mnie narzekają i może coś z tym zrobić.
Winkie pisze:Potrafię, ale pytanie - czy inni potrafią? Obranie stylu zostało wymuszone stylem rozmówców, również Twoim.
W porządku jeśli to miałoby być lekarstwem dla forum i mój styl pisania wymusza Twój to ja mogę się poświęcić i zamilknąć całkowicie. Udowodnij wszystkim, że potrafisz. Masz okazje dać mi bana, obiecuje że się nie wypowiem i nie odniosę do żadnej z Twoich wypowiedzi.

Silencio odnoszenie się do postów innych użytkowników to jedno, a wyrywanie zdań z kontekstu to drugie i myślę, że problem polega na tym, że to drugie niestety jest nagminne.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Co się stało z forum?

Post autor: Winkie »

Layla pisze:
Winkie pisze:Czy koniecznie muszą przeczytać "wszystkie" dotychczasowe posty, aby dołączyć do dyskusji?
No tak, to by wiele tłumaczyło. A czy jak prowadzisz normalną rozmowę, w realu, to też nie słuchasz co mówią inni?
Mogę jedynie powtórzyć za Silencio - upraszczasz Laylo. Zauważyłaś bowiem, aby każdy odnosił się do postów każdego? Nie? Bo często bywa tak, że nawet ci aktywni użytkownicy wybierają fragmenty wypowiedzi, choćby tylko jednej do której mogą się odnieść, nie do wszystkich dotychczasowych.
dimgraf pisze:Znajdź mi Winkie w wypowiedziach stworzonych z drugiego konta wypowiedź która by wpływała na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia. Multikonto to jest inny rodzaj przewinienia i wcale nie musi wiązać się z trollowaniem.
Owszem, nie obrażałeś - rozmawiałeś tylko sam ze sobą, witając się jako Dimgraf z Lexem i jako Lex popierając słowa Dimgrafa. Już samo to, że jako Lex pisałeś do innych forumowiczów jakbyś nie znał ich wcześniej można uznać za ich ośmieszanie. Sorry, ale elementy trollowania tutaj jednak są.
dimgraf pisze:Zaś w twoich wypowiedziach można znaleźć więcej powiązać z definicją.
Bardzo byś tego chciał, ale niestety - nie trolluję. Prędzej często offtopuję, irytuję się - ale taka już ma natura.
dimgraf pisze:Przepraszam ile Ci dałem ostrzeżeń?
Mam policzyć? Grunt, że byłeś ówcześnie moderatorem przy władzy, nikt Ciebie jakoś personalnie ponad miarę nie atakował, więc już nie narzekaj, kiedy dla innych taka sytuacja to codzienność, ok?
dimgraf pisze:Dobra niech Ci będzie, że wszyscy są przeciwko Tobie i jesteś wielce poszkodowana przez władze forum. Ale może właśnie warto się zastanowić dlaczego wszyscy na mnie narzekają i może coś z tym zrobić.
Nie odwracaj kota ogonem. Poza tym jak tak dłużej potrwa to będziemy w temacie forum rozmawiać znowu o Tobie, więc jeśli chcesz kontynuować powyższą myśl - to chociażby Młynek jest wolny.
dimgraf pisze:W porządku jeśli to miałoby być lekarstwem dla forum i mój styl pisania wymusza Twój to ja mogę się poświęcić i zamilknąć całkowicie. Udowodnij wszystkim, że potrafisz. Masz okazje dać mi bana, obiecuje że się nie wypowiem i nie odniosę do żadnej z Twoich wypowiedzi.
Daj spokój. Napisałam mianowicie, że "również" Twoim, a nie "tylko" Twoim, więc Twoje "poświęcenie" tu akurat na nic się zda.
dimgraf pisze:Silencio odnoszenie się do postów innych użytkowników to jedno, a wyrywanie zdań z kontekstu to drugie i myślę, że problem polega na tym, że to drugie niestety jest nagminne.
To nie jest, wbrew temu co się zapewne może wydawać, cechą charakterystyczną tylko i wyłącznie forum SEA (jakby było ewenementem w sieci) ponieważ tak się zdarza i na innych internetowych forach dyskusyjnych. Najwyraźniej dla każdego użytkownika co innego może być w danym temacie pociągającego i co za tym idzie - odniesie się do zupełnie innych fragmentów tychże wypowiedzi i to ze swojego punktu widzenia.
ODPOWIEDZ