Nowy porządek świata - ankieta

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...

Czy jesteś za utworzeniem na forum nowego działu?

Czas głosowania minął 9 paź 2012, 13:00

Tak
9
64%
Nie
5
36%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Layla »

Tytuł może trochę mylący, ale dotyczy utworzenia nowego działu na forum, dla osób szukających towarzystwa i nowych znajomych, a niekoniecznie drugiej połówki (o którą i tak tutaj ciężko :P ).
Wiem, że podobna ankieta już była, ale tam dyskusja była... No nie było dyskusji, tylko była kłótnia, więc postanowiłam nie edytować tamtego tematu, tylko zacząć nowy. Myślę, że wszyscy już ochłonęli i teraz będzie można na spokojnie przedyskutować tą kwestię :)
Ankieta ma swój termin ważności, głosować można przez 30 dni.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Winkie »

Zagłosowałam na tak ponieważ taki dział przeszkadzać z pewnością nie będzie, nie będzie nikomu zawadzał ani sprawiał problemów z jego zarządzaniem, a przynieść może wiele korzyści, pomóc w integracji osób, które chociażby nie chcą się angażować, deklarować, a poznawać np. wyłącznie przez Internet, bez rozwinięcia w realu co jest nadrzędnym celem działu matrymonialnego.

Cieszy mnie Laylo, że utworzyłaś ankietę z dwoma opcjami - na "tak" i "nie", dzięki czemu uniknie się niejasności związanych z interpretacją wyników, jaka to miała miejsce przy pierwszej ankiecie.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Cieszy mnie Laylo, że utworzyłaś ankietę z dwoma opcjami - na "tak" i "nie", dzięki czemu uniknie się niejasności związanych z interpretacją wyników, jaka to miała miejsce przy pierwszej ankiecie.
Opcja "nie wiem" , bardzo kusiła, ale po ostatnim zdecydowałam się na te dwie :P

Za to od ostatniego głosowania zdania nie zmieniłam i nie sądzę aby taki dział był potrzebny. Ale też by mi nie przeszkadzał jeśli by powstał :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Za to od ostatniego głosowania zdania nie zmieniłam i nie sądzę aby taki dział był potrzebny. Ale też by mi nie przeszkadzał jeśli by powstał :P
Jeżeliby nie powstał to jako substytut można by tutaj zorganizować tą "przynależność grupową" o której mowa w innym temacie tego działu, a ściślej - co wiąże się z działem "Kultura". Wtedy po zainteresowaniach można by odszukiwać ludzi - na początek jeden (dobry) punkt zaczepienia. :wink:
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: chochol »

Winkie pisze:Zagłosowałam na tak ponieważ taki dział przeszkadzać z pewnością nie będzie, nie będzie nikomu zawadzał ani sprawiał problemów z jego zarządzaniem, a przynieść może wiele korzyści, pomóc w integracji osób, które chociażby nie chcą się angażować, deklarować, a poznawać np. wyłącznie przez Internet, bez rozwinięcia w realu co jest nadrzędnym celem działu matrymonialnego.
Czy nie wystarczy w temacie własnego wątku napisać szukam kolegi/koleżanki/znajomych w dziale matrymonialnym? Niekiedy wychodząc z anonsem w poszukiwaniu "miłości"/"związku", nie znajduje się tego, a poznaje fajna osobę i pozostaje tylko w kontakcie internetowym/telefonicznym itd.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Winkie »

chochol pisze:
Winkie pisze:Zagłosowałam na tak ponieważ taki dział przeszkadzać z pewnością nie będzie, nie będzie nikomu zawadzał ani sprawiał problemów z jego zarządzaniem, a przynieść może wiele korzyści, pomóc w integracji osób, które chociażby nie chcą się angażować, deklarować, a poznawać np. wyłącznie przez Internet, bez rozwinięcia w realu co jest nadrzędnym celem działu matrymonialnego.
Czy nie wystarczy w temacie własnego wątku napisać szukam kolegi/koleżanki/znajomych w dziale matrymonialnym? Niekiedy wychodząc z anonsem w poszukiwaniu "miłości"/"związku", nie znajduje się tego, a poznaje fajna osobę i pozostaje tylko w kontakcie internetowym/telefonicznym itd.
Ja napisałam przykładowo w swoim wątku, że szukam również rozmówców, znajomych, nie tylko osób do związku, ale na wpływ odbioru takiego ogłoszenia jak by nie patrzeć ma wpływ dział w którym się znajduje, a także tematy towarzyszące o charakterze matrymonialnym. Dzięki osobnemu działowi przynajmniej jasność jakaś by była i zero robienia sobie nadziei. Nie mieszania jednego z drugim jeżeli autor nie zakłada, że ze swoim rozmówcą nawiąże kontakt również w realu, spotka się "na żywo".
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Silencio »

Wydaje mi się, że nawet zaznaczenie w związku matrymonialnym czego się konkretnie szuka, może spowodować, że niektórzy uznają to za "nieśmiałe" poszukiwanie drugiej połówki. Poza tym, osoby niezainteresowane związkiem często nawet do tego działu nie zaglądają. Ja na przykład nie robię tego wcale. Więc takie ogłoszenia mogą zostać pominięte, niezauważone albo źle ocenione. Zresztą, to nie musi być przecież nowy dział. Wystarczy zmienić nazwę "szukam" by nie dotyczyło to jedynie spraw matrymonialnych albo dodać do tego działu poddział i do wszystko :).
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja jestem na nie. Jak dla mnie, to do szukania towarzystwa, czy przyjaciół jest dział Spotkajmy się, przecież na takim spotkaniu można znaleźć przyjaciela ze swojego miasta. Po co więc dublować działy.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Layla »

DZIEWICA8 pisze:Ja jestem na nie. Jak dla mnie, to do szukania towarzystwa, czy przyjaciół jest dział Spotkajmy się, przecież na takim spotkaniu można znaleźć przyjaciela ze swojego miasta. Po co więc dublować działy.
DZIEWICA8
Ale on jest pomyślany jako dział do organizacji spotkań. Moim zdaniem taki dział nie jest w ogóle potrzebny, można by co najwyżej zmienić nieco charakter działu Szukam partnerki/ partnera.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Winkie »

Layla pisze: Ale on jest pomyślany jako dział do organizacji spotkań. Moim zdaniem taki dział nie jest w ogóle potrzebny, można by co najwyżej zmienić nieco charakter działu Szukam partnerki/ partnera.
Czy mogłabyś bardziej rozwinąć tę myśl? Na czym miałyby polegać te ewentualne zmiany w dziale "Szukam partnerki/partnera"?

Co do wypowiedzi Dziewicy:
DZIEWICA8 pisze:Ja jestem na nie. Jak dla mnie, to do szukania towarzystwa, czy przyjaciół jest dział Spotkajmy się, przecież na takim spotkaniu można znaleźć przyjaciela ze swojego miasta. Po co więc dublować działy.
DZIEWICA8
Tyle, że ... no właśnie. Chodzi o to, że nie każdy chciałby się spotkać z osobą, z którą to byłoby miło mu korespondować drogą np. e - mailową. :wink: Ot tak, utrzymywanie znajomości, wymienianie się poglądami, ale bez potrzeby bezpośrednich spotkań, co by już znosiło potrzebę ograniczania się do konkretnego miasta/obszaru naszego kraju, a co za tym idzie - nie pasowałoby do charakteru działu "Spotkajmy się", który przecież służy do spotkań w realu. Jeżeli już to dział "poszukuję znajomych", o czym wspomniała już wcześniej Silencio, mógłby być podkategorią działu "szukam partnerki/partnerki", lecz w miarę oddzielnym, tak aby kwestia "nieromantyczna" była jasna dla wchodzących.
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Nadia__ »

Silencio pisze:Wydaje mi się, że nawet zaznaczenie w związku matrymonialnym czego się konkretnie szuka, może spowodować, że niektórzy uznają to za "nieśmiałe" poszukiwanie drugiej połówki. Poza tym, osoby niezainteresowane związkiem często nawet do tego działu nie zaglądają. Ja na przykład nie robię tego wcale.
Ja również.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: urtika »

Winkie pisze:
Layla pisze: Ale on jest pomyślany jako dział do organizacji spotkań. Moim zdaniem taki dział nie jest w ogóle potrzebny, można by co najwyżej zmienić nieco charakter działu Szukam partnerki/ partnera.
Czy mogłabyś bardziej rozwinąć tę myśl? Na czym miałyby polegać te ewentualne zmiany w dziale "Szukam partnerki/partnera"?
Ja bym w tamtym dziale widziała jeszcze więcej możliwości do zmian. Mianowicie pogrupowanie ogłoszeń w następujących kategoriach:
On pozna Ją
Ona pozna Jego
On pozna Jego
Ona pozna Ją
Szukam znajomych na pogaduchy

I wówczas nie trzeba by nawet tworzyć osobnego działu. Taki podział chyba zadowoliłby każdego.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Layla »

urtika pisze: Ja bym w tamtym dziale widziała jeszcze więcej możliwości do zmian. Mianowicie pogrupowanie ogłoszeń w następujących kategoriach:
On pozna Ją
Ona pozna Jego
On pozna Jego
Ona pozna Ją
Szukam znajomych na pogaduchy

I wówczas nie trzeba by nawet tworzyć osobnego działu. Taki podział chyba zadowoliłby każdego.
I wtedy nazwę działu można by zmienić na "Poznajmy się", czy coś w tym stylu i w opisie podać jakie ogłoszenia można tam zamieszczać.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: Winkie »

urtika pisze:Ja bym w tamtym dziale widziała jeszcze więcej możliwości do zmian. Mianowicie pogrupowanie ogłoszeń w następujących kategoriach:
On pozna Ją
Ona pozna Jego
On pozna Jego
Ona pozna Ją
Szukam znajomych na pogaduchy
A jeśli kto jest bi i szuka jego i jej? ;)

Pomysł z przekształceniem działu teraz już funkcjonującego na forum, tj. "Szukam partnerki/partnera" jak najbardziej mi się podoba, a i może okazać się być rozwiązaniem nawet praktyczniejszym od proponowanego osobnego działu.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nowy porządek świata - ankieta

Post autor: urtika »

Winkie pisze: A jeśli kto jest bi i szuka jego i jej? ;)
To umieszcza ogłoszenie w dwóch miejscach. I dobrze gdyby przy tym od razu wyłożył(a) kawę na ławę i wspomniał(a), że jest biromantyczny(a).
Quirkyalone
ODPOWIEDZ