Dzialy

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Dzialy

Post autor: Ardelia »

hallo Kami,

proponuje nastepujace dzialy jako dodatek do nowego forum:
(oczywiscie, mozna je inaczej nazwac...)

Aktualnosci => wiadomosci, ogloszenia...
Aseksualne Zwiazki
Poznajmy Sie => dla tych, ktorzy chca spotkac innych asow
Mysli na temat => na ogolne rozwazanie
Pytania i Odpowiedzi => Q & A na temat (ewentualnie obejdzie sie bez tego, ale zacheca do uczestniczenia...)
Aseksualnosc w Mediach => moznaby tu dac ogloszenia o wywiadach oraz umiescic artykuly i omawiac ksiazki/filmy na temat
Dla Rozrywki => fun :)
Z Innej Beczki => na tematy poza aseksualnoscia
Kontrowersje => "piekarnik" na kontrowersyjne tematy

co sadzisz?
Kamikola
fantAStyczny
Posty: 503
Rejestracja: 2 lut 2005, 07:54
Lokalizacja: Kraina ASmerytów
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: Kamikola »

dobrze to przemyslalas :D dobra lista, podoba mi sie ale nie wiem czy to czasem nie za duzo na poczatek. Jezeli te forum bedzie sie rozwijac tak wolno jak poprzednie to niektore czesci moga byc puste przez miesiace. A moze sie myle? Moze powinnismy zaczac z wieksza lista i powoli ja zapelniac?
Sama nie wiem.
Moja najnowsza fascynacja: Jackie ChanObrazek
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Dzialy

Post autor: Ardelia »

Kamikola pisze:Moze powinnismy zaczac z wieksza lista i powoli ja zapelniac?
mysle, ze jednak warto dostarczyc uzytkownikom kilka roznych kategorii. nie zawsze zwiedzajaca osoba bedzie miala ochote na "ciezkie pytania", wiec wtedy moze cos napisze w dziale rozrywkowym lub w "Innej Beczce"...a moze akurat bedzie miala ochote dac ogloszenie na "penpal"...jesli bedzie tylko dyskusja "na temat", to boje sie, ze ludzie predzej czy pozniej beda znowu znikali, a forum bedzie brakowalo "duszy".

dzialy tak jak sa teraz, sa super! :)
zastanawiam sie, czy pozniej wprowadzic kategorie "Ankiety", tak jak mamy na AVEN? osobiscie zawsze lubie uczestniczyc w sondazach... :)
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Kamikola
fantAStyczny
Posty: 503
Rejestracja: 2 lut 2005, 07:54
Lokalizacja: Kraina ASmerytów
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: Kamikola »

dobry pomysł ale jak narazie to może wciśniemy je gdzieś w obecne kategorie
Moja najnowsza fascynacja: Jackie ChanObrazek
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: NAIRIN »

Formu jest jeszcze świeże i na pewno w miarę rozrastania się, powstanie wiele nowych podforów. Ja dodałambym: smutki małe i duże lub coś w tym rodzaju, dla osób, które chcą się pożalić, wypłakać itd., pogaduszki o wszystkim i o niczym, podoba mi się również pomysł z grami, np. szubienicą, czy szkotką (pomysł z formum Fajne Mamy)[/b]
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: NAIRIN »

Zastanawiam się nad działami "Poznajmy się" i "Przywitaj się". Uważam, że możnaby je połączyć w jedno, bo w zasadzie i na jednym podforum i na drugim ludzie piszą to samo i witają się jako nowo przybyli, a taki układ trochę dezorientuje (wiem, bo sama się zastanawiałam, gdzie się przywitać) :) To tylko taka sugestia :)
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Dzialy

Post autor: Ardelia »

NAIRIN pisze:Zastanawiam się nad działami "Poznajmy się" i "Przywitaj się". Uważam, że możnaby je połączyć w jedno...
hm, wlasciwie, posty przywitalne w "Poznajmy sie" powinny powedrowac do dzialu "Przywitaj sie". dzial "Poznajmy sie" mial chyba byc dla poznawania sie w "prawdziwym swiecie", tzn. organizowania zjazdow/spotkan itp. dla chetnych.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dzialy

Post autor: Qwerty »

Wg mnie "Przywitaj się" to: podaj kim jesteś, dlaczego tu przyszedłeś, itp. - w ogóle jeden z pierwszych wpisów na forum.
"Poznajmy się" - to propozycje spotkań, bliższe opisy forumowiczów, zdjęcia jakieś, itp.
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: NAIRIN »

no, ma to jakiś sens. mnie jednak to zmyliło i widać po wpisach, że nie jestem jedyna. może w takim razie zmienić nazwę z "poznajmy się" na np. "spotkajmy się", czy coś w tym styly. to tylko sugestia :)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Dzialy

Post autor: magellan »

"poznajmy się" na "spotkajmy się" jest dobry pomysl/zmiana. a poza tym bym nic nie zmienial - tak jak jest teraz, to jest super. w niemieckim forum bylo troche za duzo dzialow, ze nie bylo czasami wiedziec, gdzie co wpisac i gdzie czego szukac...:roll:

pozdrawiam
magellan :wink:
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dzialy

Post autor: Qwerty »

Faktycznie - zbyt duża liczba działów niekiedy utrudnia tylko korzystanie z danego forum.
Podstawy to:
- dział dotyczący tematu forum;
- dział "wszystko inne" (humor, pogaduszki, itp.);
- ewentualnie pomoc techniczna;
- w razie konieczności ukryty dział dla adminów i moderatorów.

Dopiero gdy te działy zaczynają się zbytnio rozrastać, albo powstaje potrzeba wydzielenia czegoś do odrębnego działu specjalistycznego, to można się zastanawiać nad tworzeniem takowych.
Na tym forum w tej chwili nie ma chyba sensu zmian - ewentualnie opis pod nazwą działu sprecyzować, i tyle. Inaczej pewnie będzie jak zacznie pisać dużo osób...
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dzialy

Post autor: Qwerty »

P.S. I może by ograniczyć dział "przywitaj się" do tylko do samej prezentacji osoby, która tu przychodzi (kim jest, dlaczego przyszła, skąd wie, itp - to co chce ona podać). A już darować sobie sztampowe - "miło nam, witaj" - bo i tak wiadomo, że jest tu mile widziana. W ten sposób, to niedługi pół wpisów forum będzie w dziale "przywitaj się" i będzie miało treść: "witamy również, fajnie, że jesteś, itp." - bo każdy obecny zacznie witać nowoprzybyłego :x Wiem, że takie witanie to może i miłe - ale w takim trybie to sens niedługo straci. :?
Awatar użytkownika
barbara
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2005, 09:14
Lokalizacja: zgorzelec

Re: Dzialy

Post autor: barbara »

no i co z tymi zdjęciami?
czy jest jakaś szansa, by móc kiedyś zobaczyć was ?
może nowy wątek "galeria" ?
Bądź zawsze sobą :)
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Dzialy

Post autor: Ardelia »

zlozylam dzial "Propozycje" i "Zmiany Dotyczace Forum" skoro zawieraly one bardzo podobne posty. dzial "Ogloszenia" zostal zamkniety, tzn. beda mogli pisac w nim tylko moderatorzy (mysle ze inaczej szybko sie stworzy galimatias).

co myslicie?
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dzialy

Post autor: NAIRIN »

A propo działów. Dobry pomysł był z działem "dla rozrywki". Możnaby tam przerzucić dowcipy i gry, żeby się nie mieszało. Jestem za utworzeniem :)
ODPOWIEDZ