mało osób pilnujących na forum

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

mało osób pilnujących na forum

Post autor: NAIRIN »

Kamikola, zaczyna robić się tu ludno na forum i dobrze, ale razem z ludźmi napływajuą tu chamy i świry. Jako administrator pewnie możesz usuwać durne posty od kretynów, którzy chcą sobie pokrzyczeć durnoty i poobrażać kogoś? Na marginesie, widać, że masz ograniczony czas, może dałabyś jakieś uprawnienia któremuś z forumowiczów, którzy bywają codziennie, żeby możliwa była kontrola stała. Z tego co zauważyłam to Qwerty jest tu codziennie, czy Magellan i chyba znają się na rzeczy. Ja wprawdzie też jestem tu codziennie, ale komputer to czarna magia ;) Zastanów się nad tym
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Ardelia »

druga uwaga: moim zdaniem goscie (czyli nierejestrowani) powinni moc czytac, ale nie pisac we forum. zmiana dostepu powinna nieco ulatwic administracje.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: magellan »

problem jest w tym, ze takie forum (temat) powinno byc (prawie) przez cala dobe kontrolowane; wiem, to jest praktycznie nie mozliwe, a chocby i tak - to bedzie to kosztowac, czego z nas napewno nikt tu placic by nie chcial. takich durnych mozna od razu z forum razem z ich idiotycznymi tekstami wywalic, zostaje niestety ta mozliwosc, ze sie ponownie pod inna nazwa zaloguja. nie wiem, jak TO forum tu dziala, ale u nas n.p. jest mozliwe, ze tacy nawet pod inna nazwa sie nie moga zalogowac, i ze za "ostre" obrazenia uczestnikow forum mozna byc oddanym do sadu. jest to tylko w tedy mozliwe, gdy forum-software jest "uprawnione do kontroli" (elektronicznie jest to mozliwe), kto w nim pisze. przez to sie da wyniuchtac, kto jest takim chamem i niech on sie potem na fajny list ze sadu i na oczekujaca kare za obrazanie publiczne cieszy. ale jak napisalem - inny kraj, inny obyczaj - u nas to jest mozliwe. czy sie to tez w tym forum zastosowac da, tego nie wiem - ?...

Kamikola jest tu naprawde troche za zadko. :wink: dziekuje bardzo za wspomnienie o "magellan" odnosnie uprawnien w forum. :wink: niestety nie bardzo moge sie tego podjac, bo to wlasciwie tylko "przypadek", ze narazie moge tu czesto z wami komunikowac. mnie jednak za nielugo/za pare dni tu dluzszy czas nie bedzie, a poza tym mialem juz przed dluzszym czasem z podobnym do czynienia, i nie za bardzo sie chce z tym "gryzc".

magellan :wink:
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Qwerty »

Miło mi, że i o mnie pamiętacie (dzięki NAIRIN :D ). :)

Popieram propozycję dania uprawnień kilku forumowiczom w przedmiocie kasowania treści wulgarnych. Można to zrobić na kilka sposobów:
1) wybrać 1-2 osoby, które tu stale są i dać im uprawnienia moderatora na całe forum
2) wybrać więcej osób, ale kazdej polecić opiekę wyłacznie nad jednym z działów forum (będzie to miało szcególny sens w przypadku, gdy liczba tematów będzie znacząca i nie każdy będzie miał czas żeby wszystko czytać).

Ze swojej strony deklaruję chęć pomocy. Z tym, że - podobnie jak Magellan - nie mogę obiecać stałej obecności - ale z raz na dzień staram się tu być.

Moderatorzy winni mieć wręcz nakaz usuwania wpisów wulgarnych i obraźliwych - pozostałe albo w gestii administratora (czyli założycielki forum - Kamikoli) mogłyby zostać, albo też musiałaby odbyć się nad nimi dyskusja wspólna moderatorów (i adminki rzecz jasna) - w tym celu konieczny byłby jeden dział zamknięty - wyłacznie widoczny dla tych uprawnionych osób i przeznaczony na tego typu problemy organizacyjno-techniczne.[/b]
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: NAIRIN »

Zgadzam się. Zwłaszcza, że zaczyna się tu robić bałagan. Trochę brakuje działów i ludzi piszą gdzie popadnie, nie ma nad tym kontroli
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: magellan »

:wink: gdzie ta Kamikola sie zapodziala?... :?

magellan :wink:
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Qwerty »

A może to zamierzone milczenie założycielki? :wink: Zobaczyć co "użyszkodnicy" zrobią z forum podczas jej nieobecności :?:
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Ardelia »

Qwerty pisze:A może to zamierzone milczenie założycielki? :wink:
nie znasz Kamikoli...ony by tego nigdy nie zrobila! bardzo jej zalezy na AVEN/SEA.
poprosilam zalozyciela AVENu o status adminki aby tu troche posprzatac. mam nadzieje, ze wnet odpowie.

narazie,
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
NAIRIN
AS gaduła
Posty: 410
Rejestracja: 15 lip 2005, 08:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: NAIRIN »

Ardelia, no to super. Nikt nie mówi, że Kamikola nawiała ;) po prostu zaczyna się tu robić bałagan :)
Qwerty
ASpirant
Posty: 549
Rejestracja: 25 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Małopolska

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Qwerty »

NAIRIN pisze: Nikt nie mówi, że Kamikola nawiała po prostu zaczyna się tu robić bałagan
I o to też mi chodziło. Nic poza tym. :)
arsendal
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2005, 14:52

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: arsendal »

witam, kilka spraw z doswiadczenia, adminowalem juz kilka forow, na sto procent musicie zrobic sobie moderatorow, po drugie forum tylko dla zalogowanych userow, niezalogowany moze czytac, zalogowany pisac, jak jest zalogowany, to macie IP z ktorego pisal, jak macie IP to obojetnie czy zalozy inny nick - mozna zablokowac IP, po kolejne, w panelu admina mozna ustawic cenzure, ktora automatycznie bedzie wywalala slowa ktore wczesniej do niej wrzucicie, a tak naprawde to najlepszym straznikiem pozadku sa sami uzytkownicy, ale to nie zmienia faktu, ze dobrze byloby wczesniejsze pomysly wykorzystac :) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Ardelia »

dostalam status admina i zmienilam upowaznienia - teraz tylko zalogowani uzytkownicy moga pisac. pomysly arsendala sa identyczne z moimi. :) jesli macie jakies dodatkowe uwagi, prosze o pw.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: magellan »

gartuluje do tytulu Admin. :D teraz zrob tu pozadek, i wywal wszystko, co "niepotrzebne".

pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: Ardelia »

magellan pisze:teraz zrob tu pozadek, i wywal wszystko, co "niepotrzebne".
@magellan: *uff* naszukalam sie dobrych kilka rzeczy...
posty przykre od razu usunelam. posty kontrowersyjne typu "seks poza malzenstwem jest grzechem" zostawilam, poniewaz juz odparlo na nie kilka osob.

uwazam, ze dyskusja miedzy osobami ktore nie zgadzaja sie na pewien temat moze byc bardzo ciekawa, pod warunkiem ze przedstawiono opinie w sposob neutralny (tzn. bez generalizacji, wyszydzania, atakowania lub diskryminacji ani pojedynczych uzytkownikow ani zgrupowan spolecznych). poza tym obowiazuje netykieta. na przyszlosc, posty typu "alez ty gledzisz..." bede usuniete.

dotyczac sprawe moderatorow:
mysle, ze dobrze byloby poczekac troche (proponuje do czwartku), a nuz Kamikola sie zjawi. nie chcialabym bez pytania naniesc tak radykalne zmiany.
uwazam siebie za prowizorycznego admina...w sumie nie mam czasu na spelnienie roli moderatora.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: ma³o osób pilnuj±cych na forum

Post autor: magellan »

hi Ardelia :wink:

jak na razie to dobra robota. :D

.."uwazam siebie za prowizorycznego admina...w sumie nie mam czasu na spelnienie roli moderatora"...

znaczy to, ze tytul Admin znowu oddasz?... :roll: he..he..,dobrze ci ten pomaranczowy podpis pasuje. :wink: jest u ciebie wszystko pomaranczowe?(obrazek, podpis,...) :lol: *zart*

magellan :wink:
ODPOWIEDZ