Awatary

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Kamikola
fantAStyczny
Posty: 503
Rejestracja: 2 lut 2005, 07:54
Lokalizacja: Kraina ASmerytów
Kontakt:

emblematy

Post autor: Kamikola »

Więc zauważyłam, że coś się stało z emblematami (obrazki pod imionami). Jeżeli ci zniknął, musisz go wpisać jeszcze raz (wejdź w Profil).

AVENguy (zarządca głównego forum asexuality.org) robi teraz różne zmiany i ostrzegał, że mogą się małe problemy pojawić w trakcie konstrukcji więc nie martwcie się. To tylko przejściowe.
Moja najnowsza fascynacja: Jackie ChanObrazek
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: emblematy

Post autor: Ardelia »

[powyzszy problem z emblematami zostal rostrzygniety]

aby zapobiec "kradziezy emblematow" ;) ;) dodalam do galerii kategorie "wolne emblematy", z ktorej uzytkownicy moga wybierac ten sam emblemat dowolnie, tzn. kilkakrotnie. narazie jest tam troche pusto...wiec jesli macie pomysly na dodatkowe pozycje, przyjmujemy sugestie.

aby zobaczyc wolne emblematy trzeba (po otwarciu profilu & pokazaniu galerii) kliknac obok "Wybierz Kategorię:", wybrac "Wolne emblematy" i potwierdzic klikajac "Idz".

prosimy nie usuwac obrazkow w galerii wolnych emblematow. jesli juz nie macie ochote na dany emblemat, wystarczy zastapic go emblematem przezroczystym.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Salomea

Re: emblematy

Post autor: Salomea »

Czy istnieje możliwość zwiększenia wielkości obrazka, czy są jakieś ograniczenia co do rozmiaru? 80 pikseli to chyba trochę mało, może można by zwiększyć rozmiar chociaż do 100? :roll: :)
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: emblematy

Post autor: clouds clear »

O wlasnie, tyle jest fajnych avatarow a tu taka bariera :D :mrgreen: :wink:
einmal ist keinmal
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: emblematy

Post autor: magellan »

he he.., Salomea, :D
pytasz o wiekszy avatar, a sama nie uzywasz maksymalnych rozmiarow obrazka, tylko troche mniejszy.. :lol:

w konfiguracji forum jest tymczasowo podane 80 x 80 pix.
ogolnie masz racje, mozna by bylo zwiekszyc - naprawde niechetnie sie sprzeciwiam na twoj pomysl; lecz przyjelo sie juz jakos te "80", i wszyscy maja "kwadraciki" o mniejwiecej takiej samej wielkosci. :wink: hmmm..., wg. mnie, wyglada to ok. jednak pomysle nad tym gdy bedzie za niedlugo robiony update naszego forum. :wink:
Salomea

Re: emblematy

Post autor: Salomea »

magellan pisze:he he.., Salomea, :D
pytasz o wiekszy avatar, a sama nie uzywasz maksymalnych rozmiarow obrazka, tylko troche mniejszy.. :lol:
Jak widać obrazek jest prostokątny przy zmniejszaniu były pewne ograniczenia, nie chciałam go rozciągać. :P :P
magellan pisze:'lecz przyjelo sie juz jakos te "80", i wszyscy maja "kwadraciki" o mniejwiecej takiej samej wielkosci. :wink: hmmm..., wg.
Mają taki bo granicą jest 80px, gdyby było inaczej mieliby większe to chyba oczywiste. :lol: Na Aven jest 150, czemu by im nie dorównać? :P
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: emblematy

Post autor: magellan »

bo my mamy nasze - nie musimy sie do nikogo dorownywac.. :mrgreen:
Salomea

Re: emblematy

Post autor: Salomea »

I w odróżnieniu od reszty stawiamy na minimalizm. :P :wink:
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: emblematy

Post autor: Ardelia »

w sumie przestawianie rozmiaru emblematow to prosta rzecz, lecz hamowalo mnie dotychczas to, ze kiedy emblematy sa duze, u uzytkownikow z monitorami o nizszej rozdzielczosci forum sie wyswietla w dziwny (rozciagany) sposob, znacznie utrudniajac im czytanie.
Agnieszka pisze:ale niestety na SEA sa ograniczenia co do rozmiaru pliku, a tamten mial 63 kB i nieco wieksze rozmiary niz dozwolone.
uzytkownicy ktorzy maja jeden wymarzony & ulubiony plik ktory nie miesci sie w ramach dozwolonego rozmiaru i nie maja dostepu do programu graficznego moga mi przyslac adres obrazku przez pw, to go sciagne, zmniejsze i wstawie w ich profil.
jesli mnie nie ma na forum lub nie odpowiem w ciagu kilku dni, magellan rowniez zna sie na grafikach, to jego tez mozna poprosic. tylko ze nie wiem, czy zrobi. *g*
Ostatnio zmieniony 18 sty 2007, 21:33 przez Ardelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: emblematy

Post autor: magellan »

alez oczywiscie ze to zrobie - zaden problem. :wink:

mnie przy tym wszystkim troche cos jeszcze innego "boli", otoz; na razie mamy forum tak ustawione, ze obrazki nie moga przekroczyc te 80x80pix, i nie moga byc wieksze niz 6 (6?) kb. co to oznacza; gdy obrazek sie powieksczy na 100 czy tez 150 pix, a plik ma dalej zostac 6-8 kb, to jakosc obrazkow robi sie coraz to gorsza - pewnie, wieksze rozmiray obrazka (informacja w obrazku), musza sie "zmiescic" w tej samej wielkosci pliku. wiec; im wieksze obrazki chcemy tu miec, tym moze wiecej potrzebujemy free-space na nie (obrazki, ktore sa ulokowane na serwerze aven); niestety nie wiem dokladnie, ile miejsca wlasnie na to mamy do dyspozycji. pewnie; z jednej strony nie ma sie czym martwic, bo to sa obrazki/pliki wielkosci zaledwie paru kb, a dzisiejsze serwery oferuja po pare GB. a wiec nie zajmuje to wszystko az tak duzo miejsca. lecz gdy sie je wszystkie zesumuje (z czasem moze przybedzie ich bardzo duzo), moze byc tego troche "za duzo niz dozwolone". poza tym trzeba o tym myslec, ze za serwera i kozystanie z niego/z forum my nic nie placimy - badzmy wiec moze (narazie) zadowoleni z tego, co mamy. :wink:

ps; jak juz, to powiekszymy moze na max. 100x100. wiecej raczej nie, bo wtedy wystepuja problemy z wyswietlaniem forum, jak juz Ardelia napisala. :wink:
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awatary

Post autor: Parkinson »

chciałem się tylko zapytać dlaczego nie mogę dodać żadnego awatara mimo że spełnia on wszystkie wymogi ???? :?
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Awatary

Post autor: Ardelia »

Parkinson pisze:chciałem się tylko zapytać dlaczego nie mogę dodać żadnego awatara mimo że spełnia on wszystkie wymogi ???? :?
prosze podaj wiadomosc ktora sie wyswietla w twoim wypadku...
powinno dzialac.
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awatary

Post autor: Parkinson »

bez przesady jeszcze jestem ogarnięty i pisze mi że rozmiar powinien się mieścić między 0 a ... i tyle. rozmiar jest =10 kb no to już powinien się zmieścić a wysokość i szerokość nie przekraczają na pewno 100 pikseli : nie wiem czemu ?



coś chyba jest nie tak z moim kontem albo ja nie umiem zmniejszyć awatara :? no ale tego akurat mam też gdzie indziej i działa na 2 innych forach wrrrrrr :evil:
Awatar użytkownika
Ardelia
ciAStomaniak
Posty: 507
Rejestracja: 18 lut 2005, 15:21
Lokalizacja: ~ moja planeta ~

Re: Awatary

Post autor: Ardelia »

hej,

mozliwe ze twoj awatar jest ciut wiekszy niz podane 10kb i dlatego nie dziala. w optymalnych warunkach powinien miec 9,... kb aby sie zmiescic.
najlepiej wyslij mi pw z adresem pod ktorym znajduje sie twoj awatar, to go obejrze i sprobuje wstawic.

pozdrawiam,
Ardelia
"We are not amused." ;)
~ milosc jest ponad seksem ~

mysle ze ludzie sa bardzo indywidualni i moga ksztaltowac siebie i swoje zycie. nie tlumaczylabym wszystkiego biologia. ~ maneki neko ~
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awatary

Post autor: Parkinson »

jest na moim kompie a nie chce mi się stawiać ftp-a sam robiłem i go jeszcze zmniejszyłem do 9 kb ale chyba zrezygnuje z niego bo gorzej wygląda :D
ODPOWIEDZ