"Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

"Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Keri »

Mam taką propozycję.

Wymieniłem z jedną osóbką na priv luźne spostrzeżenia. Temat ten i pomysł wynikł po prostu w trakcie naszej luźnej rozmowy o niczym praktycznie. Dotyczy on ogłoszeń w dziale "Szukania partnera/partnerki."
Oboje nic do pomysłu i żadnych zastrzeżeń. Niech każdy sobie szuka drugiej "połówki".

Jedynie jakie spostrzeżenia wymieniliśmy i są wręcz wspólne, to dotyczą tego kto się tam zgłasza. Pewnie część z was zauważyła ilość postów pod avatarem danego autora ogłoszenia. Czasami ta ilość to tylko pochodzi od samych ogłoszeń. Zero przywitania się. Nawet jak są założone tematy w dziale Przywitaj się, to tylko krótko i mało opisane. Każda z tych osób wchodzi, zakłada ogłoszenie, że kogoś szuka, pisze jakieś ckliwe treści, patetyczne itd.

Wszystko jest w porządku, gdy ogłoszenia dają osoby, które się na forum udzielają, poznajemy te osoby, poglądy, jakieś cechy, preferencje, problemy itd. A u tych osób nic nie wiemy. Do tego masa osób się rejestruje, które ASAMI w zasadzie nie są :roll: Albo po traumach, albo awersje, Anty jakieś postawy itd.

Te ogłoszenia przecież mają służyć znaleźć sobie osoba Asa, tylko jaka jest pewność i to w necie, że dana osoba, która nie udziela się na forum, tylko zamieści ogłoszenie jest Asem? Samo to że sobie coś naskrobie nie oznacza, że jest Asem. To daje osobom, które odpowiadają na ogłoszenie pewne zagrożenie, jeśli szukają tylko Asa, a nie NIE-Asa. To jest NET. Nic o danej osobie nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. Taka Randka w ciemno.

Propozycja moja, to jakiś limit konstruktywnych postów w całym dziale, udzielenie się na forum, pisanie o swoich problemach itd. po którym dana osoba dostaje dostęp do tego działu w szukaniu sobie kogoś. A także większa forma treści w ogłoszeniach. Bez jakichś przesłodzeń, tylko konkret i szczerość.


Ja rozumiem, że każdy kogoś tam sobie szuka, ale zrozumieć trzeba, że anonimowość jest fajna, ale z umiarem.

Drugą rzeczą, to kwestia administracji. Pamiętam jeszcze, gdy była Agnieszka, Ant był i jeszcze parę osób było. Nie pamiętam czy Gizmo miała uprawnienia. Zimou jest z innego chyba forum, o ile się zorientowałem :roll: Może warto kogoś od nas z dwójki: Utrika, Layla mianować na tę funkcję? Już raz był "burdel" w kwestii forum, bo Agnieszka znikła :roll:
Utrika chyba nawet się wypowiadała, pewnie odnosiło się do kwestii rejestracji. Oprócz tego również samo pilnowanie. 2 moderatorów tylko jest :roll: Forum małe jest, to prawda, ale wiadomo jak to w życiu bywa, gdy danej osoby zabraknie, zniknie :P

Niech się wpierw moderatorzy wypowiedzą ;)
Nightfall

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nightfall »

Jestem za większą liczbą osób w administracji :)
Do tego masa osób się rejestruje, które ASAMI w zasadzie nie są :roll: Albo po traumach, albo awersje, Anty jakieś postawy itd.
Pewnie. Myślę jednak, że jeśli ktoś szuka asa i porozmawia z taką osobą na pw, to szybko zorientuje się, że to jednak nie jest asowatość, a jakiś problem.
To daje osobom, które odpowiadają na ogłoszenie pewne zagrożenie, jeśli szukają tylko Asa, a nie NIE-Asa. To jest NET.

Właśnie jest to net, napisanie kilku zdań o sobie w sumie wiele nie zmieni - bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto siedzi po drugiej stronie i czy pisze o sobie prawdę, czy zmyśla :) Może na przykład wprowadzić przykaz, żeby posty w dziale "szukam partnera" powinny zawierać określoną treść na temat danej osoby, coś więcej niż: "cześć szukam asa z xyz, jestem miła i sympatyczna"
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Keri »

Oczywiście, że nie zmieni pisanie kilku postów w kwestii sprawdzenia w 100%, że dana osoba jest Asem. Za to doda trochę powagi do tych ogłoszeń oraz pisanie w innych działach da jakiś ogląd odnośnie osoby. Bo póki co to się robi śmietnik matrymonialny a`la Sympatia :roll: czy inne portale randkowe. Bo widać po prostu, że parę osób, jeśli nie połowa tam zamieszczających swoje ogłoszenia, rejestruje się tylko w jednym celu. Nie określeniu siebie, nie zbadaniu siebie, a są osoby, które Asami nawet pisząc w działach nie są, tylko zamieszcza ogłoszenia. To trochę niepoważne się robi moim zdaniem :roll: Dział działem jest ok, tylko kwestia jak on ma wyglądać :P Pewnie sporo typowych udzielających osóbek bardziej poważniej wchodzi do pisania w tym dziale, niż osoby x, y czy jakieś, które wchodzą, zrobią ogłoszenie i tyle :P
Dla mnie to trochę dziwnie to wygląda. Zamieściłem to, bo rozmowa z jedną osoba mnie zainspirowała, by zwrócić na to uwagę :P
Nightfall pisze: 26 lis 2017, 12:45
To daje osobom, które odpowiadają na ogłoszenie pewne zagrożenie, jeśli szukają tylko Asa, a nie NIE-Asa. To jest NET.

Właśnie jest to net, napisanie kilku zdań o sobie w sumie wiele nie zmieni - bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto siedzi po drugiej stronie i czy pisze o sobie prawdę, czy zmyśla :) Może na przykład wprowadzić przykaz, żeby posty w dziale "szukam partnera" powinny zawierać określoną treść na temat danej osoby, coś więcej niż: "cześć szukam asa z xyz, jestem miła i sympatyczna"
To też pomoże, ale ja widzę, że pisanie w innych tematach przez osoby buduje jakiś obraz danej osoby. Bo nie ukrywajmy, że sposób w jakim osoby piszą nas określa :) Przez to jednych bardziej, drugich mniej tolerujemy za sposób pisania, poglądy ;) A to daje więcej informacji, niż samo opisanie siebie :P Kto jak kto, ale osoby 3 "obiektywnie" nas ocenią, czy im pasujemy, niż my sami :wink:

Ja tylko zwracam na coś co mi od dłuższego czasu rzuca się w oczy w tym dziale :P Nie zamieszczam, nie udzielam się, po prostu obserwuję, jak ten dział się rozwija ;) Kiedyś osoby w przywitaj bardziej opisywali siebie i pisali coś o sobie, niż teraz :P
takasobie

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: takasobie »

Te puste ogłoszenia "szukam ..." przypominają mi Sympatię. Są tam puste profile, bez zdjęcia, bez opisu. I taka osoba wysyła do mnie oczko "cześć, co słychać? ;)". Wiadomość "wysokich lotów". Dla mnie etapy forumowe powinny być takie, że najpierw przywitanie, potem wypowiedzi w wątkach "głębszej analizy" czyli te sprawy ogólnopsychologiczne, wątki rozrywkowe i potem ogłoszenia dot. spotkań i poszukiwań partnera. Albo w "liście gończym" umieścić opis swojej osoby i refleksje. Byleby było wiadomo coś więcej o poszukiwaczu. Moim zdaniem zwiększenie objętości "listów gończych" pozwoliłoby na zaoszczędzeniu czasu obu stronom. "List gończy" musi być jak dobre ogłoszenie o pracę. Kto z nas wysyła cv w ciemno z danymi osobowymi do ogłoszenia z ukrytą nazwą pracodawcy i niewielką ilością informacji o pracy?
Nightfall

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nightfall »

Kiedy wstawiałam ogłoszenie nie pisałam dużo w jego treści (ale udzielałam się na forum), osoba którą poznałam napisała nieco dłuższe ogłoszenie, a na forum nie udzielała się wcale. I jakoś to nie przeszkodziło. Jednak podawanie w ogłoszeniu jedynie z jakich okolic szuka się osoby, to trochę mało. A ostatnio takie chyba się pojawiają. Dalej jestem za tym, żeby zrobić jakąś listę pytań na które osoba musi opowiedzieć zakładając temat związany z poszukiwaniami xD. Jak ktoś nie ma ochoty wypowiadać się na forum, to też szkoda, żeby to robił na siłę.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Keri »

Nightfall

Wszystko ok, tylko kiedyś ludzie tutaj dyskutowali, szukali siebie, określali siebie, bo to jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o istnienie tego forum. Jak osoba, która puszcza tylko samo ogłoszenie ma być częścią tej społeczności? Wszystko pomału się sprowadza tylko do portalu randkowego i puszczania ogłoszeń, nawet ckliwych, pustych itd.

niech będą ogłoszenia, niech ludzie szukają, tylko niech to forum nie zamienia się tylko w Sympatię.pl :P
Nightfall

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nightfall »

W każdym razie, chyba teraz nie ma i tak administracji, która mogłaby wprowadzić zmiany xd
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nightmarine »

Aktywny admin zdecydowanie by się przydał.
???
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nuśka »

Keri pisze: 25 lis 2017, 21:41 Drugą rzeczą, to kwestia administracji. Pamiętam jeszcze, gdy była Agnieszka, Ant był i jeszcze parę osób było. Nie pamiętam czy Gizmo miała uprawnienia. Zimou jest z innego chyba forum, o ile się zorientowałem :roll: Może warto kogoś od nas z dwójki: Utrika, Layla mianować na tę funkcję? Już raz był "burdel" w kwestii forum, bo Agnieszka znikła :roll:
Utrika chyba nawet się wypowiadała, pewnie odnosiło się do kwestii rejestracji. Oprócz tego również samo pilnowanie. 2 moderatorów tylko jest :roll: Forum małe jest, to prawda, ale wiadomo jak to w życiu bywa, gdy danej osoby zabraknie, zniknie :P

Niech się wpierw moderatorzy wypowiedzą ;)
Wydaje mi się, że jeśli chcecie jakichś nowych moderatorów czy innych lepszych bosów forum to trzeba po prostu skontaktować się z tym zimou, bo na pewno on tego nie czyta, a to chyba jedyny aktywny admin.

Mi osobiście przeszkadza, że tematy są porozrzucane po wszystkich działach i się powtarzają w tym przedstawianie się. Ktoś mógłby tu zasiać trochę ducha wiosennych porządków.
zimou
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:01

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: zimou »

Nuśka pisze: 17 mar 2018, 23:13
Keri pisze: 25 lis 2017, 21:41 Drugą rzeczą, to kwestia administracji. Pamiętam jeszcze, gdy była Agnieszka, Ant był i jeszcze parę osób było. Nie pamiętam czy Gizmo miała uprawnienia. Zimou jest z innego chyba forum, o ile się zorientowałem :roll: Może warto kogoś od nas z dwójki: Utrika, Layla mianować na tę funkcję? Już raz był "burdel" w kwestii forum, bo Agnieszka znikła :roll:
Utrika chyba nawet się wypowiadała, pewnie odnosiło się do kwestii rejestracji. Oprócz tego również samo pilnowanie. 2 moderatorów tylko jest :roll: Forum małe jest, to prawda, ale wiadomo jak to w życiu bywa, gdy danej osoby zabraknie, zniknie :P

Niech się wpierw moderatorzy wypowiedzą ;)
Wydaje mi się, że jeśli chcecie jakichś nowych moderatorów czy innych lepszych bosów forum to trzeba po prostu skontaktować się z tym zimou, bo na pewno on tego nie czyta, a to chyba jedyny aktywny admin.

Mi osobiście przeszkadza, że tematy są porozrzucane po wszystkich działach i się powtarzają w tym przedstawianie się. Ktoś mógłby tu zasiać trochę ducha wiosennych porządków.
Witam,
Rzeczywiście, możesz skontaktować się ze mną w razie potrzeby na forum. Mogę również nazwać moderatora lub administrator, jeśli wszyscy użytkownicy się zgodzą, a obecni moderatorzy przestają działać (Layla, urtika).
Rzadko przychodzę na forum (nie rozumiem polskiego), ale możesz skontaktować się ze mną przez prywatną wiadomość lub e-mail.

Hello,
you can contact me if necessary on the forum. I can also elect a new moderator or administrator if all users are agree and the current moderators don't help (Layla, urtika).
I'm rarely on the forum (I don't understand Polish), but you can contact me by private message or e-mail.
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nuśka »

Dziękujemy zimou, w razie potrzeby na pewno się skontaktujemy.

Jako że temat nie jest stary podejrzewam, że nie tylko mnie przeszkadzają niektóre rzeczy na forum jak nieaktywne tematy bez treści, puste posty, przepychanki słowne, powielane tematy, czasem w złych działach itp. W dziale matrymonialnym są ogłoszenia bez odpowiedzi wiszące ponad 10 lat. Moim zdaniem robią tylko śmietnik.
Na pewno nie można zarzucić obecnym moderatorką, że ich nie ma i nie reagują na zgłoszenia - sama zgłosiłam do usunięcia ostatnio chyba z 10 tematów w poszukiwaniu czy ich nie zdubluję, choć i tak po ich przejrzeniu to się stało. W każdym razie zmierzam do tego, że administrator mogący dać bana by się przydał i moderator z własną inicjatywą również.

Jakiekolwiek "wybory" pozostawiam w rękach założyciela wątku, ja się zobligowana do tego nie czuję. Jak widać problemu nie powinno być, trzeba tylko chcieć.
zimou
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2016, 11:01

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: zimou »

Nie bardzo rozumiem twoje problemy. Interweniuję tutaj, ponieważ nikt nie wydaje się chcieć i mieć umiejętności zarządzania forum (musisz mieć umiejętności obsługi komputera). Jeśli kompetentny członek zgodzi się zostać administratorem w celu rozwiązania problemów, mogę go przypisać. Jeśli twoje problemy dotyczą zawartości forum (wiadomości w niewłaściwej sekcji, obelgi, duplikaty itp.) Moderator może rozwiązać twój problem (nie wymaga umiejętności, tylko zaufaj jego osądowi).

I don't understand your problems very well. I intervene here because no one seems to want and have the skills to administer the forum (you must have computer skills). If a competent member agrees to be an administrator to solve your problems, I can assign him. If your problems are on the content of the forum (messages in the wrong section, insults, duplicates etc ...) a moderator can solve your problem (no skill required, only trust his judgment).
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: urtika »

Nuśka pisze: 28 mar 2018, 22:43 W dziale matrymonialnym są ogłoszenia bez odpowiedzi wiszące ponad 10 lat. Moim zdaniem robią tylko śmietnik.
A moim nie i ani mi się śni je usuwać. Jak byś dłużej była na tym forum, to byś wiedziała, że znaleźć tutaj partnera/partnerkę nie jest wcale tak łatwo, zresztą jak ktos może wiedzieć, czy dane ogłoszenie jest czy nie jest aktualne.
Jeśli ktoś jest zainteresowany czyimś ogłoszeniem, pisze do autora prywatną wiadomość a nie trąbi o tym publicznie.
A bywa również, że niektórzy użytkownicy po kilku latach nieobecności (z różnych powodów) wracają z powrotem na forum.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: Nuśka »

urtika pisze: 30 mar 2018, 12:08 Jak byś dłużej była na tym forum, to byś wiedziała
Co ma do tego mój staż na forum? Rozumu mi od niego przybywa? Nie sądzę. Czemu atakujesz mnie personalnie? Co Ty w ogóle sugerujesz tym stwierdzeniem? Nie ja założyłam wątek. Keriemu przeszkadza cały ten dział, jest tu dużo dłużej ode mnie, a olałaś go totalnie, jak i prośbę o wypowiedzenie kierowaną do Ciebie i Layli.
urtika pisze: 30 mar 2018, 12:08 znaleźć tutaj partnera/partnerkę nie jest wcale tak łatwo, zresztą jak ktos może wiedzieć, czy dane ogłoszenie jest czy nie jest aktualne.
No własnie, skąd można wiedzieć czy jest aktualne. Jakbyście usuwali kilkuletnie ogłoszenia to by było wiadomy komu zależy i osobą szukającym byłoby łatwiej, a i ludzie bardziej dbaliby o te ogłoszenia.

Osobiście nie wiem jak może być komuś łatwiej kogoś znaleźć jak ogłasza się w zupełnie innym dziale, mod to czyta, komentuje i nawet nie przeniesie tak jak np. ten temat.

Pozdrawiam.
takasobie

Re: "Ogłoszenia drugiej połówki" oraz nowe osoby do administracji

Post autor: takasobie »

Nuśka pisze: 30 mar 2018, 15:39
urtika pisze: 30 mar 2018, 12:08 Jak byś dłużej była na tym forum, to byś wiedziała
Co ma do tego mój staż na forum? Rozumu mi od niego przybywa? Nie sądzę. Czemu atakujesz mnie personalnie? Co Ty w ogóle sugerujesz tym stwierdzeniem? Nie ja założyłam wątek. Keriemu przeszkadza cały ten dział, jest tu dużo dłużej ode mnie, a olałaś go totalnie, jak i prośbę o wypowiedzenie kierowaną do Ciebie i Layli.
urtika pisze: 30 mar 2018, 12:08 znaleźć tutaj partnera/partnerkę nie jest wcale tak łatwo, zresztą jak ktos może wiedzieć, czy dane ogłoszenie jest czy nie jest aktualne.
No własnie, skąd można wiedzieć czy jest aktualne. Jakbyście usuwali kilkuletnie ogłoszenia to by było wiadomy komu zależy i osobą szukającym byłoby łatwiej, a i ludzie bardziej dbaliby o te ogłoszenia.

Osobiście nie wiem jak może być komuś łatwiej kogoś znaleźć jak ogłasza się w zupełnie innym dziale, mod to czyta, komentuje i nawet nie przeniesie tak jak np. ten temat.

Pozdrawiam.
Keriemu nie przeszkadza ten dział w ogólności, tylko chodzi o ogłoszenia typu "szukam asa, mam x lat, mieszkam w mieście y" i jest to jedyny post tej osoby. Teraz wysylać priv można chyba od 5 postów i nawet taka osoba nie może wysłac priva do osoby, która odpowie na anons. Na forum może się każdy zarejestrować, każdy napisać taki anons i jeśli jest to jedyny post takiej osoby, to na dobrą sprawę nie wiadomo kto to jest. Czyli jedna wielka niewiadoma i trochę niebezpieczna.
Sądzę, że bez sensu jest usuwanie starych anonsów. Nie po to jest forum, żeby na nim coś usuwać. Nuśka, czy ty byś chciała, żeby ktoś usunął twoj post, bo minęły np. trzy miesiące, a ty dalej czekasz na odzew? Może wielkie dziedzictwo Greków i Rzymian też usuniemy, bo od ich powstania minęło kilka tysięcy lat i autorzy już dawno nie żyją.
Poza tym aktualność postów można częściowo sprawdzać poprzez sprawdzanie ostatniego logowania autora i to, czy pw zostało przez niego odczytane.
ODPOWIEDZ