Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Reptilius
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 4 lip 2015, 08:41

Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Post autor: Reptilius »

W anglojęzycznej Wikipedii jest napisane, iż niektórzy aseksualni mężczyźni nie osiągają erekcji i tym samym penetracja pochwy jest dla nich niemożliwa. Ciekawiłoby mnie więcej informacji na ten temat. Czyżby to wynikało z uszkodzenia jakiegoś fragmentu mózgu? Szczerze mówiąc, bardzo mnie podbudowała ta informacja. Aż w głowie zaświtała mi myśl, że chciałabym mieć męża-asa z takim "defektem". Piszę zupełnie poważnie. Dla mnie to nie jest żaden defekt, bo przecież erekcja nie jest niezbędna do życia, bez tego się nie umiera. Kochałabym takiego człowieka. Przecież jeżeli chodzi o kontakt fizyczny, to można się całować, przytulać, głaskać. Erekcja mnie odrzuca, wygląd penisa też, dla mnie to mało estetyczny widok, oględnie mówiąc. Mężczyźni ładnie wyglądają (uważam się za osobę heteroromantyczną), ale widok penisa, na przykład na pięknych greckich pomnikach, psuje "całokształt". Nie pasuje mi do pięknej twarzy, wspaniale zbudowanego torsu. Mówiono mi, że jestem dziecinna, niedojrzała. Obrażają mnie takie wypowiedzi. Nie rozumiem kobiet, które uważają penis za "arcydzieło", a już branie penisa d ust to coś, co w ogóle nie mieści mi się w głowie. Penetracja mnie przeraża, penis w stanie erekcji wygląda jak jakiś szpetny wąż. Ciekawiłoby mnie, ilu jest na świecie aseksualnych mężczyzn w ogóle, a także ilu wśród tych asów jest mężczyzn niezdolnych do erekcji. Myślę, że ten temat niedługo zostanie szerzej zbadany, bo aseksualizm robi się coraz popularniejszy i coraz więcej o tym wiadomo.
takasobie

Re: Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Post autor: takasobie »

Dla mnie to fizyczna niezdolność do osiągnięcia erekcji to impotencja, a nie cecha aseksualizmu, który dzieje się w psyche. I impotencja i aseksualizm to dla mnie dwie różne sprawy, ale jeśli seksu nie ma w głowie, to erekcji też może nie być.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Post autor: Animalia »

Popieram poprzedniczkę. Impotencja, a brak myśli o seksie to co innego. Bo niby co ma doprowadzić do erekcji, skoro ta osoba nie myśli o seksie?
Obrazek
Obrazek
IgnisS
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2018, 18:15
Kontakt:

Re: Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Post autor: IgnisS »

Właściwie erekcja może być bez myśli o seksie, chociaż to chyba dość skrajne przypadki. Byłam kiedyś na wykładzie, gdzie mówili, że może ją powodować brak tlenu. Akurat mało życiowy przykład, bo chodziło o powieszenie, ale rzecz w tym, że tak się dzieje i pewnie znalazłyby się jeszcze inne, troche lepsze przykłady.

Ale już nie offtopuję dalej. Wydaje mi się, że impotencja nie jest aż tak dobrym powodem do aseksualizmu, jak wygląda. Poznałam kiedyś impotenta i był trochę wycofany, ale szukał sobie kogoś. Myślę, że oni nie chcą raczej rezygnować z seksu i jakoś sobie z tym radzą. Jest przecież sporo mniej bezpośrednich form współżycia. Pytanie tylko, jak oni na to reagują i czy poza brakiem erekcji same odczucia są zbliżone do normalnych.
Awatar użytkownika
ozjasz
mASełko
Posty: 132
Rejestracja: 12 maja 2016, 19:12

Re: Ciekawostka o niektórych aseksualnych mężczyznach

Post autor: ozjasz »

Erekcja może wystąpić bez myślenia o seksie. Jeśli aseksualny mężczyzna nie ma żadnych zaburzeń gospodarki hormonalnej, to mimo orientacji będzie dochodził ok raz w tygodniu w nocy do orgazmu. Ale to chyba nie przeszkadza zbytnio biorąc pod uwagę, że w związku będzie wspólny czas na sen xd
-Ok, so what kind of challenge did life bring to you?
-Yes.
ODPOWIEDZ