Kogo więcej?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kogo wiêcej?

Post autor: alicja »

eempatiaa pisze:kobiety maja mniejsze zapotrzebowanie na fizyczny kontakt niz mezczyzni.
Tak sądzisz? Nie wiem, czy są na to jakieś badania albo statystyki... ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się. Zależy też może, co rozumiesz przez "kontakt fizyczny", ale jeżeli chodzi ci o jakikolwiek dotyk (niekoniecznie seksualny), to powiedziałabym wręcz przeciwnie - kobiety wydają się częściej dotykać niż mężczyźni. I częściej przez dotyk wyrażać różne uczucia (sympatię, wsparcie, itp). Być może wynika to z pewnych uwarunkowań kulturowych; wydaje się, że jakby łatwiej akceptowny jest fizyczny (nieseksualny) dotyk wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Zbyt "przylepnych" facetów częstokroć podejrzewa się od razu o homoseksualizm, za to ściskające się przyjaciółki nie wzbudzają żadnych emocji. Fakt, że nie we wszystkich kulturach jest tak samo.
Ale niezależnie od przyzwolenia kulturowego, jeśliby mnie ktoś pytał, powiedziałabym, że to raczej kobiety częściej (więcej) wyrażają potrzebę kontaktu fizycznego. Choć to też oczywiście tylko moje prywatne zdanie, oparte na intuicji czy obserwacji.
eempatiaa
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2006, 16:34

Re: Kogo wiêcej?

Post autor: eempatiaa »

alicja pisze:Tak sądzisz? Nie wiem, czy są na to jakieś badania albo statystyki
tak, mowie to wlasnie w oparciu o statystyki :)
alicja pisze:Zależy też może, co rozumiesz przez "kontakt fizyczny", ale jeżeli chodzi ci o jakikolwiek dotyk (niekoniecznie seksualny), to powiedziałabym wręcz przeciwnie - kobiety wydają się częściej dotykać niż mężczyźni. I częściej przez dotyk wyrażać różne uczucia (sympatię, wsparcie, itp). Być może wynika to z pewnych uwarunkowań kulturowych; wydaje się, że jakby łatwiej akceptowny jest fizyczny (nieseksualny) dotyk wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Zbyt "przylepnych" facetów częstokroć podejrzewa się od razu o homoseksualizm, za to ściskające się przyjaciółki nie wzbudzają żadnych emocji. Fakt, że nie we wszystkich kulturach jest tak samo.
Ale niezależnie od przyzwolenia kulturowego, jeśliby mnie ktoś pytał, powiedziałabym, że to raczej kobiety częściej (więcej) wyrażają potrzebę kontaktu fizycznego. Choć to też oczywiście tylko moje prywatne zdanie, oparte na intuicji czy obserwacji.
Żle się wyrazilam. chodzilo mi o to, ze mezczyzni maja wieksze zapotrzebowanie na kontakty czysto seksualne.
I zgodzam się z Tobą (w tym punkcie rowniez w oparciu o statystyki), ze kobietom bardziej zalezy na czulosci, niz na seksie jako takim.
zreszta nie chce tak bardzo generalizowac, bo to jeszcze zalezy od konkretnej osoby i jej potrzeb w tym zakresie
ODPOWIEDZ