Jakbyście wyjaśnili pojęcie aseksualizm...

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Rozpatruj go tylko w kontekście orientacji seksualnej, nie romantycznej. Jeśli jesteś na dole, to góra cię w ogóle nie interesuje, bo do nikogo nie odczuwasz pociągu seksualnego — dlatego wszystko zbiega się w jednym punkcie i nie ma znaczenia, że punkt ten znajduje się pod biseksualnością.

A tak w ogóle to ponoć wykres nigdy nie miał być Bardzo Poważnym i Niezwykle Dokładnym Symbolem Aseksualności.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 22:45 przez Blv., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

A daj linka :roll:

Po prostu bycie aseksualnym to jak bycie heteroksualnym biseksualnym i homoseksualnym :P

Ja bym to nazwał obojetność należenie do każdej grupy powoduje że wyklucza się je wszystkie bo z automatu nie można należeć do wszystkiego :P
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Keri, mam we czwartek egzamin z logiki i po przeczytaniu twojego posta boję się, że nie zdam.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Ja też bym się bał :D

@Keri, nie wiem, czy czytałeś moje wcześniejsze posty, ale ja jestem HETERO. Z tego, co piszesz, to niemożliwe :shock:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Blv. pisze:Rozpatruj go tylko w kontekście orientacji seksualnej, nie romantycznej.
No z tego punktu widzenia - wykres jest ok :)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Blv. pisze:Rozpatruj go tylko w kontekście orientacji seksualnej, nie romantycznej. Jeśli jesteś na dole, to góra cię w ogóle nie interesuje, bo do nikogo nie odczuwasz pociągu seksualnego — dlatego wszystko zbiega się w jednym punkcie i nie ma znaczenia, że punkt ten znajduje się pod biseksualnością.
Wydawało mi się, że to napisałem, ale nieco innymi słowami. :|
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

No, tylko że odcięta na tym wykresie oznacza orientację. Dowodzi tego zdanie:
Im mniejszą rolę atrakcja seksualna gra w naszym życiu, tym bardziej zaciera się różnica pomiędzy heteroseksualnością a homoseksualnością
... które samo z siebie jest w mojej skromnej opinii bzdurą kompletną (przynajmniej w odniesieniu do częsci AS-ów, i to dość sporej, z tego co czytam), a w połączeniu z wykresem wprowadza element fałszywy - sugeruje, że osobie bez pociągu seksualnego wszystko jedno, z kim stworzy związek o charakterze platonicznym (jeśli chce takowy zawierać).

W takim znaczeniu wychodziłoby, że AS-em nie jestem.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Blv. pisze:wykres nigdy nie miał być Bardzo Poważnym i Niezwykle Dokładnym Symbolem Aseksualności.
(i dlatego nie powinno się go rozkładać na czynniki pierwsze i z mikroskopem analizować; w tej chwili się chyba po prostu czepiasz)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

A czy ja pytam o to, czy to jest symbol czy nie symbol i co oznacza? Nie, ja pytam o znaczenie wykresu, którego symbol jest wyobrażeniem. I nie czepiam się, tylko zwracam uwagę, że jest nieprawidłowy ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Skargi i wnioski w sprawie symbolu/wykresu proszę zgłaszać na stronie http://www.asexuality.org/en/

Pożądana znajomość języka angielskiego.
Awatar użytkownika
Korat
ASiołek
Posty: 76
Rejestracja: 3 lip 2010, 22:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Korat »

Jak dla mnie aseksualizm zaczyna się tam gdzie niechęć do seksu u partnera lub partnerki staje się cechą pożądaną :P
"Słowa prawdziwe nie są piękne
Piękne słowa nie są prawdziwe."
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Korat genialnie to ująłeś (w aspekcie aseksualistów szukających partnerstwa)! :piwo:
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

To ja się wyłamię, bo dla mnie nie robi to większej różnicy ;) Oczywiście nie chciałbym być z osobą hiperseksualną, bo dla żadnej ze stron nie byłoby to najlepsze rozwiązanie, ale poza tym — anything goes.
ODPOWIEDZ