Jak właściwie się dowiedzieliście o swojej aseksualności?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
littlepeanut
bobASek

Re: Jak właściwie się dowiedzieliście o swojej aseksualności?

Post autor: littlepeanut » 28 paź 2017, 17:55

Do gimnazjum myślałam, że "jeszcze nie dorosłam" do chłopaków - w sumie w klasie dziewczyny raczej mało rozmawiały o tym kto im się podoba, więc nie zauważałam mojej odmienności. Potem odnowiłam kontakt z rok starszym kolegą z dzieciństwa (online, bo daleko mieszkał). Codziennie pisaliśmy, dla mnie to była przyjaźń, a on chciał czegoś więcej - w dodatku bywał bezpośredni a ja nie lubiłam jego aluzji i je zbywałam i któregoś dnia napisał "ej, a może ty aseksualna jesteś?". Moja pierwsza reakcja oczywiście brzmiała "nopeee" ale po poszperaniu w internecie stwierdziłam, że może coś w tym jest? Nigdy nie rozumiałam tego, ile uwagi poświęca się sferze seksualności. Ale z racji wieku stwierdziłam, że na razie dam sobie spokój bo może z czasem zainteresowanie fizycznością się pojawi.
Teraz mam prawie 21 lat. Nie pojawiło się.
Spotykałam się przez liceum z paroma chłopakami, zawsze po kilku randkach uciekałam od sytuacji bo kompletnie się nie odnajdywałam. Tylko z jednym, z którym się wcześniej przyjaźniłam wiedziałam że mogłabym spróbować być (tutaj pomyślałam, że może coś z demi jednak mam?) - ale z kolei on nie chciał i tyle z tego było.
Zdarzało mi się być zakochaną, ale tylko platonicznie, na płaszczyźnie intelektualnej/charakteru, raz w mężczyźnie i kilka razy w kobietach, wszyscy co najmniej 15 lat starsi. Nikt z nich nie wiedział, z dwoma osobami dalej się przyjaźnię i bardzo bardzo lubię (ale już kompletnie mi przeszła obsesja na ich punkcie).
Ciągle myślę że może jeszcze się coś zmieni, ogólnie jestem bardzo społeczną osobą, nie chciałabym chyba być sama, fajnie byłoby mieć dzieci. Ale wydaje mi się to coraz mniej realne.

Awatar użytkownika
takasobie
fantAStyczny

Post autor: takasobie » 1 lis 2017, 22:21

JudytaDragon pisze:
1 lis 2017, 20:06
Już nie wiem, czy się w tym wątku wypowiadałam, ale chyba nie.
W bardzo zabawny sposób powiedziałabym. Opowiem, jak poznałam pojęcie aseksualności. Ja i pewna dziewczyna z portalu, na którym wiele osób umieszcza swoje rysunki wysyłałyśmy sobie linki do zabawnych kont, z bardzo dziwnymi rysunkami. Ja potem szukałam takich profili i sama natknęłam się przypadkowo na jeden, gdzie ktoś rysował antropomorficzne postacie z My Little Pony, będące np. w szpitalu, z nienaturalnie długimi palcami i z kryształami, do których te kucyki były jakby "podłączone". Pewnie wymyślał o nich historie, bo też były w opisach.
Będzie offtop. Czy masz moze link do tych rysunków? :). Nie jestem pegasister, ale chętnie sobie obejrzę :).

Awatar użytkownika
MadArtist
pASibrzuch

Post autor: MadArtist » 2 lis 2017, 06:11

takasobie pisze:
1 lis 2017, 22:21
JudytaDragon pisze:
1 lis 2017, 20:06
Już nie wiem, czy się w tym wątku wypowiadałam, ale chyba nie.
W bardzo zabawny sposób powiedziałabym. Opowiem, jak poznałam pojęcie aseksualności. Ja i pewna dziewczyna z portalu, na którym wiele osób umieszcza swoje rysunki wysyłałyśmy sobie linki do zabawnych kont, z bardzo dziwnymi rysunkami. Ja potem szukałam takich profili i sama natknęłam się przypadkowo na jeden, gdzie ktoś rysował antropomorficzne postacie z My Little Pony, będące np. w szpitalu, z nienaturalnie długimi palcami i z kryształami, do których te kucyki były jakby "podłączone". Pewnie wymyślał o nich historie, bo też były w opisach.
Będzie offtop. Czy masz moze link do tych rysunków? :). Nie jestem pegasister, ale chętnie sobie obejrzę :).
.
I'm a dangerous mind, the artist that normal people are afraid of.

Awatar użytkownika
Animalia
łASuch
Kontakt:

Jak dowiedziałeś/aś się, że jesteś asem?

Post autor: Animalia » 15 lip 2018, 19:20

Jak w temacie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rheda
pASibrzuch

Re: Jak dowiedziałeś/aś się, że jesteś asem?

Post autor: Rheda » 15 lip 2018, 19:29

Jest już taki temat. viewtopic.php?f=5&t=2831

ODPOWIEDZ