Wygląd a aseksualizm

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: tom »

Wygląd a aseksualizm. Uroda a aseksualizm. Praca a aseksualizm. Poród w niedzielę a aseksualizm. Psy czy koty, a aseksualizm. Lody waniliowe, czy czekoladowe, a aseksualizm.


Kto da więcej?
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Indiana »

:lol: Dobre.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Layla »

tom pisze:Wygląd a aseksualizm. Uroda a aseksualizm. Praca a aseksualizm. Poród w niedzielę a aseksualizm. Psy czy koty, a aseksualizm. Lody waniliowe, czy czekoladowe, a aseksualizm.


Kto da więcej?
Sądzę, że ten temat raczej wziął się z błędnego postrzegania aseksualizmu przez społeczeństwo. Bo większość ludzi ma nikłe pojęcie w temacie i mówiąc "jak dla mnie to on/ona jest aseksualny/aseksualna" mają na myśli ludzi dla nich nieatrakcyjnych.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: urtika »

W końcu to forum o aseksualizmie, a nie o mydle i powidle, jak niegdyś rzekła pani admin Agnieszka. :aniol:
tom pisze:Poród w niedzielę a aseksualizm
Ja urodziłam się w poniedziałek. :lol:
Quirkyalone
karina3
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:24

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: karina3 »

tom pisze:Wygląd a aseksualizm. Uroda a aseksualizm. Praca a aseksualizm. Poród w niedzielę a aseksualizm. Psy czy koty, a aseksualizm. Lody waniliowe, czy czekoladowe, a aseksualizm.


Kto da więcej?
Sprawa polska a aseksualizm.

Wiem, to było z grubej rury, ale tyle razy słyszałam podobną kwestię na historii itp :D . Aha- i to nie jest offtop, odpowiadam na pytanie :wink: .
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: zazu24 »

karina3 pisze:Sprawa polska a aseksualizm.
Ukryta opcja niemiecka a aseksualizm? :insane:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
karina3
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 10 sie 2012, 16:24

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: karina3 »

zazu24 pisze: Ukryta opcja niemiecka a aseksualizm? :insane:
No, nie gadaj! Tam też mieszają :shuriken: ? Na pohybel. :D
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Poison Ivy »

Ja jestem przepiękna ;)
Morog
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2014, 13:23

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Morog »

typowa akcja, jak nie jesteś opętany seksem to albo jesteś chory albo brzydki
Mnishka
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2014, 09:54

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Mnishka »

Dla mnie wygląd nie ma znaczenia, nie wiem nawet co to znaczy być atrakcyjnym/atrakcyjną, piękną, ładną etc.
Jednakże być zadbanym, schudnym, czystym, owszem.
Jeśli kogoś się prawdziwe kocha, to kocha się to kim jesteśmy, nasze wnętrze.Dla mnie piękna może być Dusza, co jest trwałe, a nie przemijające jak uroda.
Zdejmijcie z siebie tę powłokę-skórę i zobaczycie jacy wszyscy my 'piękni' zewnętrznie ;)
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: EmiMaja »

W sumie wyglądam normalnie, ale u mnie to bardziej niż wygląd, to wpływałby skomplikowany charakter. Zawsze byłam "dziwna" i nikt nie chciał za bardzo mi proponować chodzenia, a jakoś sama tez nie byłam chętna. Ostatnio podrywał mnie starszy pan ( bo dla mnie to jednak "starszy pan" ), czyli mogę się podobać innym. Tyle że po prostu nie byłam zainteresowana i chciałam, żeby sobie poszedł. Choć w lustrze jakoś specjalnie nie widzę, żebym się czymś wyróżniała.
Andro - Gyne
2 in 1
Awatar użytkownika
kawa z mlekiem
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:34

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: kawa z mlekiem »

wedlug mnie aseksualizm nie ma nic wspolnego z wygladem.
znam ludzi seksualnych ktorzy o siebie w ogole nie dbaja albo sa brzydcy i pryszczaci.
Ja jestem juz po 30 a nadal widze ze podobam sie niektorym facetom,
Nigdy nie ubieralam sie prowokujaco, wszystko zawsze estetycznie zasloniete ze smakiem, i facetom sie to podobalo ( zalezy tez jakim facetom)
Ja sama o sobie tez mysle ze jestem niebrzydka, szczupla i ubierajaca sie z alternatywnym smakiem :D
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: satyamevajayate »

Czy wygląd jest powodem aseksualności lub aseksualność wyglądu?
Mój wygląd jest powodem mojej "aseksualności". Piszę w cudzysłowie, ponieważ z prawdziwymi (wpisującymi się w definicję) aseksualistami łączy mnie tylko to, że nie uprawiamy seksu. Ale ja w duszy nie jestem aseksualna.

Chodzi o to, że chętnie weszłabym w normalny związek z mężczyzną seksualnym i uprawiała z nim seks. Ale - gdybym posiadała inne ciało. To ciało w którym żyję jest moim wrogiem. Czuję się strasznie od jakichś 15 lat (czyli od czasu dojrzewania, wtedy zaczęłam zwracać uwagę na ciało) i dużo moje ego ucierpiało przez niewerbalną (ale wyraźną!) pogardę i niechęć ze strony mężczyzn. Zero zainteresowania, parę razy zdarzyło się wyśmianie. A mój gust estetyczny tylko potwierdza, że nie bez powodu.

No więc moje ciało stało się moim wrogiem, absolutnie się z nim nie utożsamiam, wstydzę się twarzy (nie pozwalam na robienie mi zdjęć ani nie wypowiadam się przed kamerą) i całej reszty.

Teraz nagle mężczyźni są mi bardziej przychylni, o dziwo troszkę się interesują i chcą mnie nawet (niektórzy) przelatywać. Jest to jakaś oznaka, że uznają mnie za atrakcyjną. Ale przeszłości nie potrafię zapomnieć, zwłaszcza, że wygląd wciąż mam ten sam- wciąż mieszkam w tym samym więzieniu... Przyznam, że te ochłapy wyprowadzają mnie z równowagi. Wolałabym mieć jasną sytuację czyli zero zainteresowania ze strony mężczyzn niż takie nagłe wyskoki po latach.

Przydałby mi się jakiś psycholog, ale dobry. No i problem z psychologami jest taki, że rzadko określają swoje specjalizacje: np. psycholog od anoreksji, psycholog od autyzmu, psycholog od wyśmiewania w szkole, psycholog od zaniżonej samooceny, psycholog od asertywności, ...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: Viljar »

Poison Ivy pisze:Ja jestem przepiękna ;)
Oczywiście, według Boba Kane'a, Poison Ivy to najpiękniejsza kobieta na świecie :)

Osobiście nie podobam się sobie, pomijając oczy i usta :D Tak w ogóle to moja praca polega na siedzeniu przed komputerem, no i brzuszek redaktorski rośnie i jak mam się sobie podobać, ech... tak było jeszcze ze dwa lata temu.
Ale odkąd mieszkam na Dolnym Śląsku i zacząłem jeździć w góry, to przynajmniej kondycji większej nabrałem, masy mięśniowej przybyło i jakoś ten brzuszek mniej widać, więc już się tak nie przejmuję. Do tego zauważyłem, że ludzie młodsi i pozornie w lepszej kondycji wysiadali przy podejściu nawet na Ślężę i to mnie ostatecznie przekonało, że nie jest ze mną tak źle. To z kolei sprawiło, że zacząłem większą wagę przywiązywać do wyglądu. Ostatecznie zacząłem zauważać, że w zdrowym ciele zdrowy duch. A zdrowe to również zadbane.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Wygląd a aseksualizm

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Wydaje mi się, że jestem aseksualna nawet z wyglądu.
100% aseksualności w aseksualności. 8)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, 06:11 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ