Ujawnienie się wśród AS lub na forum publicznym - możliwe ?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Re: Ujawnienie się wśród AS lub na forum publicznym - możliw

Post autor: Saphiriss »

Viljar pisze: Z drugiej strony, gdyby na takim portalu ktoś zaznaczył wariant "seks - nie interesuje mnie to", może faktycznie byłby jakiś skutek?
Tutaj pozwolę sobie powiedzieć, że celowo piszę o "zainteresowaniu seksem", nie nawiązując do orientacji. Nie wynika to jednak z faktu, że nie uważam aseksualności za orientację, tylko z powodu chęci uniknięcia nieporozumień. Przede wszystkim "orientacja - aseksualna" sugeruje kompletny brak zainteresowania płcią jakąkolwiek, co - jak widać choćby po dziale "spotkajmy się" - nie jest prawdą.
Dobre spostrzeżenie, choć z mojej strony zaznaczenie "seks nie interesuje mnie to" wprowadziło by jeszcze większe zamieszanie - czemu ? Bo dla mnie może to oznaczać 2 rzeczy, albo osoba jest ASem, albo w związku i szuka teraz przyjaźni. I przypuśćmy że nie jestem ASem a facet mi się podoba. Jeśli widzę AS - to odpuszczam tak samo jak gejów ;) a jeśli to drugie ? No cóż zawsze jest szansa :mrgreen:
Ale przecież nikt nie zabrania spotykać się AS-om gdziekolwiek.
Dlatego właśnie nie rozumiem, na czym polegałaby wyjątkowość takiego miejsca.
No na tym że spotykał byś tam inne ASy. Bo przypuśćmy że masz grono znajomych w których jest AS, no to się spotykacie, ale gdzie poznać innych ? Nie każdy zna to forum, nie każdy jest biegły w sieci :) A tak poczyta, o jest klub dla AS, pójdę może kogoś poznam. Poza tym nie oszukujmy się ;) Internet to nie real...
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Racja. W realu jest lepiej. Możesz porozmawiać, popatrzyć na drugiego człowieka nawet wtedy kiedy on tego nie uświadamia sobie. :wink: W sieci można co najwyżej popatrzeć sobie na profil. :lol:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Ee tam, w celu poznania kogoś to można się spotkać gdziekolwiek :) Piszecie do siebie na forum, zmawiacie się w knajpie i już :)

Ale oczywiście internet to nie rzeczywistość. Dlatego myślę, że jeśli AS, który twierdzi, że unika klubów, to do klubu dla AS-ów też by nie poszedł.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Post autor: adenozyna »

Dobrzy znajomi wiedzą, a przed reszta po co manifestować swoje preferencje czy poglądy.

Myślę że miejsca gdzie można byłoby poznać ludzi o podobnych przekonaniach byłoby świetnym pomysłem. Bywają imprezy dla singli, dla miłośników kina, dla studentów dlaczego by nie dla aseksualnych. Wiele osób mogłoby wyjść z tzw. ukrycia w którym żyją i poczucia wyalienowania. Nie sądzę jednak żeby jakiś lokal zorganizował taka imprezę.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ostatnio osiągnęłam stan oderwania od rakiety - i tak: żyjmy bez podziałów. Bez orientacji, płci itd.,itd. Nawet przestałam używać słowa gej, lesbijka, bo i po co? Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi. :flying: (fajna emotka)
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Post autor: adenozyna »

Racja wszyscy jesteśmy równi ale w praktyce to tak nie wychodzi.
:?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Bo krępuje nas niekiedy tradycja, nawyki innych ludzi i swoje własne, a niekiedy religia... Protesty większości przeciwko garstce odmieńców. Demokracja? Czy Dyktatura tłumu?
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

chętnie bym się do takiego klubu przeszła :3 Na manifę też, GDYBY była to normalna manifa, a nie popadanie w skrajności i staranie się wyglądać na jak największego dziwaka, co niestety bardzo często się praktykuje na paradach wszelkich
Klub dla aseksualnych ogólnie byłby wspaniały, choć stałą bywalczynią takich miejsc nie jestem, co nie oznacza, że nie "zadomowiłabym" się w tego rodzaju miejscu :)
Na manifestacjach też są zwykli ludzie, ubrani "właściwie" (jestem tego przykładem).

Portale, sprawdzę czy jest opcja aseksualny, a jeśli nie to zmienię z heteryczki na "inny".
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
ODPOWIEDZ