Męskość

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Męskość

Post autor: dziwożona »

Dla mnie męski to znaczy znający swoją wartość. To taki, który nie leczy swoich kompleksów wyżywając się na kobiecie. Zdecydowany, opanowany, honorowy, ale nie fochający się. O wielkim sercu. Ale "nie ma już mężczyzn, przegrali wyścig. Zostali chłopcy i kulturyści."
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Libra

Re: Męskość

Post autor: Libra »

dimgraf pisze:Facet ma być taki jak one chcą i mieć tyle wolności na ile ona mu pozwala
...ale jak się chłop da i chodzi jak zabawka na sterowanie to już nie jest fajny :P
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Męskość

Post autor: Motylciemny »

klapouchy pisze:Kobiety, które nie mają facetów marudza, że prawdziwy facet powinien mieć hobby, pasje itp. Kobiety, które mają facetów marudzą, że faceci za dużo czasu poswiecaja na swoje pasje, a za mało zajmuja się swoimi kobietami.
Jak tak czytam Twoją wypowiedz to mam wrażenie ,że przedstawia ono jakieś zagubienie.
Bez wątpienia są kobiety bluszcz,które jak uczepią się faceta to koniec.Nic poza nim.
Niemniej jednak wiele kobiet ma najrózniejsze pasje i stara się je realizować bedąc w związku.
I to co pisał Patryk,że jest również wiele facetów,których jedyne hobby to picie piwa.
Ja zawsze starałam się spotykać z mężczyznami,którzy maja pasje,bo mi to imponuje.
dziwożona pisze:Dla mnie męski to znaczy znający swoją wartość. To taki, który nie leczy swoich kompleksów wyżywając się na kobiecie. Zdecydowany, opanowany, honorowy, ale nie fochający się. O wielkim sercu. Ale "nie ma już mężczyzn, przegrali wyścig. Zostali chłopcy i kulturyści."
Zgadzam się całkowicie.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Męskość

Post autor: CloudninowaSWQ »

Wg mnie doszło juz do generalizacji czego nie znoszę.To,że iles kobiet jest jak bluszcz czy inne zachowanie męczące dla mężczyzny,nie znaczy od razu,ze to 100% kobiet :evil:
Można mieć pasję i być w związku i żyć z tym,tylko trzeba chciec i robić coś w tym kierunku+akceptacja,wyrozumiałość.Także musieli miec pecha ci co natrafiali na takie kobiety a nie żadne inne.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Męskość

Post autor: Motylciemny »

Znalazlam coś ciekawego,naprawde warte przeczytania :)
http://malemen.blox.pl/2012/05/Prawdziw ... kiego.html
Cytaty pochodzą z powyzszego linku.One szczegolnie mi się spodobały :)

1.Facet powinien być fighterem!
Tygrysem, którzy pędzi do przodu i rozwala wszystko, co stanie mu na drodze, ale nie wszystkich!

2.Odpowiedzialny facet po prostu MYŚLI o uczuciach i emocjach kobiet.
Nie rani kobiet bo ma do nich szacunek. Takie to *** trudne?!

3. Pewny siebie facet nigdy nie jest natrętem!

4.Stosuje zasadę: „kobieta dochodzi pierwsza”. ZAWSZE !!!
Uwielbia ciało swojej kobiety. Ubóstwia je. Ona to widzi… Tego przecież nie da się ukryć!

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Męskość

Post autor: Artur_1988_as »

To chyba nie uleganie stereotypom męskości.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Męskość

Post autor: Motylciemny »

"Mam wrażenie, że toczy się teraz mała wojenka między płciami o role, funkcje i to, kto je będzie pełnił w domu - mam na myśli zajmowanie się dziećmi czy serwisem (sprzątaniem, gotowaniem...). praca zawodowa daje prestiż, kontrolę, władzę. Obie strony zdają się mówić: nie będę kurą domową."
Dr Jacek Masłowski - filozof i psycholog

Pojęcie męskości zostało rozmontowane i tworzy się na nowo

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1327 ... y_sie.html
ODPOWIEDZ