Kolorowe życie samotnika po 40stce.

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

filmy?
nooooo... sa takie dobre, ze juz kupe lat temu telewizor sprzedalem.. :mrgreen:

.."dla Japończyków nie ma nic trudnego"..

moze pewnego dnia wykopia dziure przez ziemie - prosto do gdanska... moment... ach nie - lepiej nie, bo jak trafia w baltyk, to nam cala woda ucieknie i tak... nie - lepiej ten pomysl od razu odwolac :mrgreen: :lol:

magellan :wink:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Kuba »

Ja tam lubie niemieckie filmy. Ostatnio oglądałem Gegen Die Wand o turczynce która aby mogła się wyprowadzić z domu i znalezdz sobie chłopaka żeni się z innym turkiem. Wspaniały film.
Inny to komedia Goodbye Lenin o NRDowskiej rodzince w której matka - komunistyczna dzialaczka wpada w śpiączkę przed obaleniem się komunizmu i budzi się po. Też świetny.

Magellan - Głośne były te filmy w Niemczech?
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

ach wiesz.. nie powiem ci tego tak dokladnie, bo ja naprawde nie mam telewizora, a jak patrze czasami przez komputer, to i tak nie na filmy tylko cos naukowego. :wink: owszem - tytuly o ktorych napisales, juz gdzies slyszalem, jednak tych fimow nie znam. jak juz tak naprawde przyjdzie, ze mam na jakis film patrzec, to zazwyczaj james bond, lub jakies science fiction (n.p. alien).lecz to jest bardzo rzadko.

magellan :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Agnieszka »

Kuba pisze: Inny to komedia Goodbye Lenin o NRDowskiej rodzince w której matka - komunistyczna dzialaczka wpada w śpiączkę przed obaleniem się komunizmu i budzi się po. Też świetny.
O tym nawet w Polsce było głośno ;) Ale generalnie posucha jeśli chodzi o kino niezależne. Niestety prym wiodą Multikina i inne podobne Multipleksy, które przeważne wyświetlają tylko przeboje kasowe rodem z Hollywood. Raz na jakiś czas zdarzy się jakaś perełka. Na szczęście jest jeszcze kilka (niewiele) kin niszowych - w Gdańsku chociażby Żak czy Kameralne - gdzie można trafić na niezłe serie tematyczne bądź ogólnie pojedyncze filmy z innych zakątków świata. W Żaku udało mi się swego czasu trafić na supermaraton filmów samurajskich :D:D

Magellan - szczerze mówiąc wcale Ci się nie dziwię, że nie masz telewizora - w telewizji i tak nic ciekawego nie ma - co kanał to politycy albo bloki reklamowe :P Ja się już całkowicie przestawiłam na kino i DVD ;)
A najlepszym Bondem był Roger Moore!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Kuba »

Agnieszka pisze: Na szczęście jest jeszcze kilka (niewiele) kin niszowych - w Gdańsku chociażby Żak czy Kameralne - gdzie można trafić na niezłe serie tematyczne bądź ogólnie pojedyncze filmy z innych zakątków świata. W Żaku udało mi się swego czasu trafić na supermaraton filmów samurajskich :D:D
No właśnie Żak (myślałem że już wam zamknęli). W liceum do Żaka chodziliśmy co drugą środę na takie filmy z panią od polskiego. Wtedy to dla mnie była beznadziejna nuda. Ale kobieta gdzieś mi podświadomie te filmy zakorzeniła. Minęły jakieś cztery lata i zacząłem je oglądać na kilogramy. :)

Jeśli chodzi o ten niemiecki film co ty oglądałaś, to pomyślałem że mogło być tak. Jak już Niemcy całą ekipę sprowadzili do Kenii to wpadli na pomysł żeby nagrać dwa filmy za jednym razem. Tniemy koszta. :idea:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Agnieszka »

Kuba pisze: No właśnie Żak (myślałem że już wam zamknęli). W liceum do Żaka chodziliśmy co drugą środę na takie filmy z panią od polskiego.
Ty pewnie chodziłeś do Żaka jak był w Gdańsku Głównym - na Wałach Jagiellońskich (w takim budynku z końca XIX wieku) - teraz jest tam Nowy Ratusz, a Żak przeniósł się do Gdańska-Wrzeszcza na ul. Grunwaldzką (chyba jeszcze kojarzysz to i owo? ;))
Wygląda tak:

http://www.gdansk.gda.pl/g2/img_m/41/57_file.jpg
Kuba pisze:Jeśli chodzi o ten niemiecki film co ty oglądałaś, to pomyślałem że mogło być tak. Jak już Niemcy całą ekipę sprowadzili do Kenii to wpadli na pomysł żeby nagrać dwa filmy za jednym razem. Tniemy koszta. :idea:
Hmm, no tak, oszczędnie :>
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

napisalem, ze nie patrze - moge tylko tyle dodac, ze filmy niemieckie zazwyczaj sa albo okropnie nudne, lub przesadzone akcja (low cost hollywood). albo chodzi o jakas nudna story o milosci, klinikach z glupimi lekarzami lub banalny komisarz rex (okropnie madry pies, az wstyd - nie wiem, czy to jeszcze wogole leci), albo filmy z policja - wtedy nie ma filmu w ktorym po karkolomnym sciganiu sie na autostradzie nie mniej niz 5 aut przy zderzeniu naraz wybucha. :lol:

tyle do nie mieckich filmow. :wink: james bond - ja najbardziej lubie tego pierwszego (oryginalnego) ogladac; sean connery. roger moore tez jest ok. a najgorszy byl wg. mnie pierce brosnan - chyba zadnego filmu z nim nie zobaczylem do konca...

Agnieszka powiedziala, ze nie chce jechac autem do tokyo; wiec musze isc spowrotem do garazu auto schowac. :mrgreen:

magellan :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Agnieszka »

Magellan pisze: james bond - ja najbardziej lubie tego pierwszego (oryginalnego) ogladac; sean connery. roger moore tez jest ok. a najgorszy byl wg. mnie pierce brosnan - chyba zadnego filmu z nim nie zobaczylem do konca...
No Connery też niezły - świetny akcent ma :D Co do Brosnana zgadzam się - i nie bardzo wyobrażam też sobie tego nowego, którego nazwiska po prostu nie mogę zapamiętać - widziałam faceta w dwóch filmach, reklamowali wszędzie, jak się nazywa, a ja mam jakąś po prostu blokadę pamięci xD Zresztą w sumie nieważne, bo w ramach protestu i tak go nie będę oglądać. :P
Magellan pisze:Agnieszka powiedziala, ze nie chce jechac autem do tokyo; wiec musze isc spowrotem do garazu auto schowac. :mrgreen:
No niestety, musisz zamienić samochód na pociąg :P :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Kuba »

Słyszałeś Magellan? Idz wstaw samochód i wystaw pociąg bo Agnieszka lubi sobie wyciągnąć nogi. :lol:

Co tym kobietom się zachciewa.
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

nie ma sprawy - akurat w moim samochodzie z pewnoscia mozna tez swobodnie nogi dobrze wyprostowac. 8)

nazywa sie Daniel Craig - zobaczymy jaki bedzie; pierwszy blondyn - bond. :roll:

magellan :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Agnieszka »

Kuba pisze:Słyszałeś Magellan? Idz wstaw samochód i wystaw pociąg bo Agnieszka lubi sobie wyciągnąć nogi. :lol:
Nie, wiesz, może z tym wyciągnięciem nóg zaczekam do siedemdziesiątki :P
Magellan pisze:nie ma sprawy - akurat w moim samochodzie z pewnoscia mozna tez swobodnie nogi dobrze wyprostowac.
Wiesz, ja od biedy mogę na dachu podróżować :mrgreen:
Magellan pisze:nazywa sie Daniel Craig - zobaczymy jaki bedzie; pierwszy blondyn - bond
A no właśnie - wiedziałam, że jakieś takie mało zapamiętywalne nazwisko ;)

PS.
Nie Magellan, nie musisz się jeszcze pakować i uciekać, na razie nie wybieram się do Niemiec :P :mrgreen:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

.."od biedy mogę na dachu podróżować"..

w takiej podluznej skrzyni na narty -> gdy juz mowimy o wyprostowaniu nog... :lol:

ten daniel craig juz byl pare razy w internecie "wysmiany" - nie wiem czy to sie naprawde zgadza, lecz przy filmowaniu nowego james bond podobno sobie wybil zeby. i okazalo sie tez, ze nie potrafi jezdzic samochodem z reczna skrzynia biegow - nauczyl sie tylko jezdzic automatikiem. :wink: no ale samochod aston martin dla james bond nie moze byc automatik - powiedzial/postanowil szef produkcji filmu.

.."nie musisz się jeszcze pakować i uciekać, na razie nie wybieram się do Niemiec"..

jaaa? przed Agnieszka uciekac? :D nie no,.. jestes asem, dlatego mi nic nie zagraza. :wink:

ciaskto moze? :ciasto: :mrgreen:

magellan :wink:
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Agnieszka »

Magellan pisze:w takiej podluznej skrzyni na narty -> gdy juz mowimy o wyprostowaniu nog... :lol:
A są dziury do oddychania? :P
Magellan pisze:ciaskto moze? :ciasto: :mrgreen:
Ciastko zawsze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: Kuba »

Agnieszka pisze: Ty pewnie chodziłeś do Żaka jak był w Gdańsku Głównym - na Wałach Jagiellońskich (w takim budynku z końca XIX wieku) - teraz jest tam Nowy Ratusz, a Żak przeniósł się do Gdańska-Wrzeszcza na ul. Grunwaldzką (chyba jeszcze kojarzysz to i owo? ;))
No faktycznie ja chodziłem do tego na Wałach. Pamiętam jak chcieli go zamknąć bo Wałęsa tam chciał mieć swoje biuro. Pisaliśmy nawet petycje.

Ten nowy budynek wygląda conajmniej okazale. Jakiś architekt niezle zaszalał. Przypomina mi Luvr w Paryżu. Tylko mu Paryża wokół brakuje. :)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Kolorowe ¿ycie samotnika po 40stce.

Post autor: magellan »

.."A są dziury do oddychania?"..

tak - dwie z przodu przez ktore stopy wystaja, i jedna na gorze - zeby nos bylo widac. :lol: :mrgreen:

hehe.., mozesz sobie wyobrazic, jak by to wygladalo? :lol:

Obrazek

o je.., ale sie temat rozwinal... :D

magellan :wink:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, 18:23 przez magellan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ