Dyskurs medyczny a aseksualność

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Edyta
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:19

Dyskurs medyczny a aseksualność

Post autor: Edyta »

Witam.

Piszę pracę na UW o związkach medycyny i dyskursu medycznego z aseksualnością. Mam zatem parę pytań. Badanie jest jawne, anonimowe. Odp. tutaj albo jeśli ktoś nie chce na forum można też na priv lub na maila (ewpiotrowska@gmail.com). Chodzi mi przede wszystkim o wasze prywatne doświadczenia z lekarzami (widziałam, że to już pojawiało się na forum) oraz jak medycyna czy argumenty odnoszące się do medycyny wpływały/wpływają na kształtowanie się Waszej tożsamości jako osób aseksualnych. Interesuje mnie też skąd czerpiecie/czerpaliście takie informacje (bezpośrednio od lekarzy, z magazynów, książek)? Jakie znacie autorytety w tej dziedzinie? oraz wszystko co dla Was jest ważne, a ma związek z medycyną.

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczna.
Edyta
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Dyskurs medyczny a aseksualność

Post autor: DZIEWICA8 »

Nie wiem, czy to pasuje do tematu, bo ja chodziłam kiedyś do psychologa i rozmawialiśmy między innymi o moim aseksualizmie. Na koniec psycholog stwierdził, że jeżeli akceptuję swój aseksualizm i życie bez seksu i jestem tego pewna, to nie ma żadnego problemu i nie muszę już więcej do niego chodzić.
Wiem, że psycholog nie kończy medycyny, tak jak psychiatra, ale także pomaga ludziom z problemami dotyczącymi psychiki.
Ja się z nim całkowicie zgadzam, przez wiele lat próbowałam dojść do tego, żeby w pełni zrozumieć i zaakceptować mój aseksualizm.
Informacje o aseksualizmie czerpałam głównie z tego forum, z wypowiedzi osobistych forumowiczów i z artykułów jakie tutaj zamieszczali.
Wiem, że jeśli chodzi o lekarzy to ich opinie na temat aseksualizmu są bardzo różne, chociaż ostatnio wielu z nich twierdzi podobnie jak ten mój psycholog. Ja nie mam swojego autorytetu w tej dziedzinie, ale dobrze, że powstają prace naukowe na temat aseksualizmu, im więcej edukacji na ten temat tym lepiej.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ