Co to jest pociag seksualny?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Biała »

Ostatnio mi nawet ktoś próbował wytłumaczyć... w dziwnych, pokręconych okolicznościach w dodatku.
Podobno to działa tak, że czuje się, jakby się miało na coś ochotę, tak jak przy przechodzeniu obok cukierni, kiedy poczuje się zapach i nachodzi chęć na słodycze. I narasta. Ale to nie tak jak głód, że boli i myśli się, że to się skończy śmiercią. Że samo uczucie jest pozytywne.
I nie dotyczy to podobno seksu w znaczeniu samego aktu seksualnego, ale różnych związanych z tym erotycznych czynności, zależnie od upodobań. I rzekomo na tym etapie to samo siebie wzbudza, dodatnie sprzężenie zwrotne.
Człowiek, który mi to tłumaczył, powiedział, że w teorii do końca wyjaśnić się nie da ;-)
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Poison Ivy »

qwerty_456 pisze:Też się zastanawiam, czym dokładnie jest pociąg seksualny, czy jest to pociąg do seksu z kimś, czy pociąg do zrobienia czegoś, co wywołuje podniecenie takie jak w seksie, bez względu na to, czy to pociąg do seksu czy do czegoś zupełnie innego.
Jak ktoś jest zakochany, to czuje tzw. motyle w brzuchu - to jest coś podobnego, tylko krok dalej, mocniej. ;)
Awatar użytkownika
Koziorro
mASełko
Posty: 105
Rejestracja: 5 sty 2015, 00:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Koziorro »

Dla mnie to określenie pozostaje zbyt abstrakcyjne, bym ogarnęła je rozumem ;)
Teoretycznie znam definicję i próbuję ją przełożyć na własny język, ale to trochę przypomina tłumaczenie człowiekowi z protanopią, jak wygląda kolor czerwony. Wszyscy wokół czerwień widzą i wydaje im się rzeczą oczywistą. Ale jak opisać czerwień poza tym, że należy do ciepłych kolorów?
"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, zaprowadzi cię tam każda droga" - Lewis Carroll
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Poison Ivy »

Jest taka książka dla dzieci niewidomych - "Czarna książka kolorów" - polecam. :)
http://www.ekorodzice.pl/czarna-ksiazka ... ,1876.html
http://pozarozkladem.blogspot.com/2012/ ... lorow.html

Wszystko się da opisać.
Pociąg seksualny to trochę jak "motyle w brzuchu" - to wyjaśnienie dla romantycznych - tylko jest silniej odczuwany fizycznie. Taki rodzaj pozytywnej ekscytacji z intensywną reakcją ciała, robi się człowiekowi ciepło, może mieć gęsią skórkę, dreszcze, szybciej oddycha, serce mocniej bije i takietam...

Od razu zaznaczam, że nie musi się to wiązać z chęcią uprawiania seksu czy satysfakcją z niego.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Viljar »

Te rozważania są zupełnie jak z komiksu "Asteriks i Normanowie", gdzie mieszkańcy Skandynawii wyruszyli w podróż do Galii, by odkryć, co to strach. Sami nie znali strachu, ale słyszeli, że ponoć dodaje skrzydeł, więc chcieli go poznać i nauczyć się latać jak ptaki.
A jak usłyszeli, że człowiekowi, który się boi, robi się zimno, ma dreszcze i czuje skurcze w brzuchu, to doszli do wniosku, że strach to grypa :D
Myślę jednak, że niezależnie od tego, jak tłumaczyć niewidomemu, barwy zawsze będą dla niego pewną abstrakcją. Podobnie dla osoby aseksualnej pociąg tego rodzaju zawsze będzie nieco poza zdolnością pojmowania.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: morowy »

Wbrew temu, co twierdzi Biała ("Ale to nie tak jak głód, że boli i myśli się, że to się skończy śmiercią. Że samo uczucie jest pozytywne."), uważam, że napięcie seksualne dobrze jest porównać do głodu, żeby mieć jakiekolwiek wyobrażenie o jego naturze.
Tak jak przy głodzie, pojawia się "potrzeba do zaspokojenia". Ta potrzeba czasem jest tak silna, że kiedy niezaspokojona, sprawia pewien "ból", dyskomfort psychiczny, a więc wcale nie jest to tylko "pozytywne uczucie".

Dla lepszego zobrazowania, proponuje utwór muzyczny zespołu Republika pt. "Ciało" :wink: :
https://www.youtube.com/watch?v=IDTGes2FYZo
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Poison Ivy »

Viljar pisze: Myślę jednak, że niezależnie od tego, jak tłumaczyć niewidomemu, barwy zawsze będą dla niego pewną abstrakcją. Podobnie dla osoby aseksualnej pociąg tego rodzaju zawsze będzie nieco poza zdolnością pojmowania.
Oczywiście, że tak. Można tylko dać pewne wyobrażenie.

Tak jak niewidomy nigdy nie zobaczy całego drzewa, nie może poznać dotykiem kształtu, ale może poczuć teksturę kory, usłyszeć szeleszczące liście itp.
morowy pisze:Ta potrzeba czasem jest tak silna, że kiedy niezaspokojona, sprawia pewien "ból", dyskomfort psychiczny
Czasem tak, ale nie zawsze :)
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Biała »

Ja wiem i powtarzam tylko tyle, ile powiedział pewien człowiek, hetero, eksperymentując na mnie, czy na pewno nic na mnie nie działa. Że eksperyment poszedł w drugą stronę i to na niego zaczęło działać, to go spytałam jak to jest ;-) Trochę właśnie się bałam, że on cierpi męki, to mnie uspokoił, że to nie boli. Ale do tej pory właściwie mam wątpliwości...
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: morowy »

Chacha :lol: Z testowania ciebie, wyszedł dla niego trening charakteru :wink:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: qwerty_456 »

A jeśli erekcja wywoływana jest przez superego, typu, że uczucie żalu wobec kogoś cierpiącego i chęć uratowania lub wsparcia go wywołuje erekcje, czy to wtedy też jest pociąg seksualny ?
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Poison Ivy »

W/g Freuda superego jest tą częścią osobowości, która w momencie, kiedy zaspokojone zostanie libido, sprawia, że odzywają się wyrzuty sumienia, poczucie winy, co z kolei prowadzi do sublimacji popędu seksualnego.

Więc to, o czym mówisz, to raczej rodzaj fantazji seksualnej, która wywołuje u Ciebie podniecenie.
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: qwerty_456 »

U mnie to inaczej działa. Erekcja pojawia się, gdy sumienie oczekuje zaspokojenia, zwlekanie z zaspokojeniem sumienia powoduje m.in. narastanie wyrzutów sumienia. A masturbacja z fantazjami w stylu myślenia magicznego sprawia, że czuję, że naprawdę komuś pomogłem i wyrzuty sumienia ustępują.

Mówiąc ogólnie, erekcję mam tylko wtedy, gdy czuję, że jest mi kogoś szkoda, stąd wnioskuję, że moje libido nakierowane jest na potrzeby sumieniowe.
Masturbuję się głównie w celu emocjonalnego odczucia, że uratowałem kogoś z cierpienia.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: Słomiany Zapał »

Sza_de pisze:Czy moze mi ktos wytlumaczyc co to jest pociag seksualny?
Sama nazwa jet mi znana natomiast nie moge sobie tego wyobrazic lub odczuc.
To jest takie coś, co czai się wewnątrz esów i im tam co jakiś czas puchnie i uwiera, po czym nie mogą sobie znaleźć miejsca, przez co chodzą i marudzą, szukając drugiego osobnika, który ma taką samą fazę, coby sobie w towarzystwie posapać i zrobić piżama party.
A tak poważnie to osoby seksualne często porównują to do głodu, bo ponoć najlepiej to porównanie obrazuje sposób w jaki odczuwa się pociąg seksualny.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Co to jest pociag seksualny?

Post autor: króliczka »

Pociąg seksualny to uczucie takiej jakby tęsknoty za fizycznym zlaniem się z konkretną osobą.

U mnie zapewne z racji tego że jestem kobietą (i dodatkowo posiadam skłonność do przeżywania wszystkiego w sposób ekstremalny) pojawiała się najczęściej myśl o całkowitym poddaniu się, bycia sprowadzoną do bezkształtnej postaci i uformowaną na kształt tego mężczyzny, czyli właściwie... samozniszczeniu. Wydaje mi się że to jest jego (tj. pociągu seksualnego w żeńskiej formie) sednem.
ODPOWIEDZ