Kim ja właściwie jestem?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Kim ja właściwie jestem?

Post autor: Biała »

W żadnym wypadku nie chodziło mi o to, że przeszkadza mi, że konkretna osoba ma konkretne opinie czy, że coś komuś narzucam. Drażni mnie to dopiero, kiedy dziwne teorie wchodzą na obszar medycyny, psychologii i psychiatrii. To miałam na myśli, pisząc o alergii. Bo już milion razy w krótkim czasie ostatnio zetknęłam się z natchnionymi prawdami typu "rak to skutek negatywnego myślenia i/lub zależności karmicznych". Plus całe ruchy antyszczepionkowców, propagowanie "porodu lotosowego" dla dobra rozwoju czakr dziecka, Totalna Biologia i inne odjazdy rozpowszechnione na Zachodzie, które wkraczają stopniowo w obszar realnej szkodliwości. I w przypadku, gdy jakaś osoba ma kłopoty i szuka pomocy, szukanie przyczyn w jakichś domniemanych innych życiach albo energiach, zamiast trzeźwo spojrzeć na sprawę i możliwe jej rozwiązania, może być nieraz szkodliwe. I z tym też się zetknęłam i nad tym ubolewałam, kiedy osobie z depresją czy innymi problemami ezoteryczne towarzystwo zaczynało wkręcać różne rzeczy od klątwy rodowej do przyssanych larw astralnych zamiast poradzić udanie się po profesjonalną pomoc i/lub diagnozę.
Też jakiś czas temu próbowałam siedzieć w ezoteryce, tylko zauważyłam brak jakiegokolwiek celu w teoretyzowaniu i wkręcaniu się w myślenie życzeniowe.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Kim ja właściwie jestem?

Post autor: Misio »

Wiecie... może żeby nie offtopować to założę temat o reinkarnacji w odpowiednim dziale? A teraz zajmijmy się autorem.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Kim ja właściwie jestem?

Post autor: Warszawianka40+ »

Dokładnie.
Wydaje mi się, że tego typu problemy u tak młodej osoby (15 lat) mogą być spowodowane:
- osłabieniem organizmu z różnych powodów (długotrwały wysiłek, choroba, przewlekły stres)
- zażywaniem jakichś leków (nasercowe, antyalergiczne, inne)
- typowymi dla okresu dojrzewania przejściowym zaburzeniami hormonalnymi bez znaczenia
- inne
Moim zdaniem, autor wątku nie powinien się tym przejmować, o ile nie ma jakiejś ukrytej choroby wymagającej zdiagnozowania i leczenia (nowotwór, gruźlica). Może by zrobić morfologię?
Byłabym ostrożna jeśli chodzi o przeprowadzanie różnych testów typu "jakiej jestem orientacji" itp. Nie ufam im, wychodzą w zależności od naszego nastroju. Jeszcze mu wyjdzie, że jest homoromantycznym gejem będącym w 45 procentach dziewczyną, który chce zaliczyć własną babcię itp.
Trochę zdrowego dystansu nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
ODPOWIEDZ